Факултет за Електротехника и информациски технологии

Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Мори Елено не лажи :smir:. Абе деца не се плашете толку факултетот нема да ве изеде...Има интересни моменти многу, особено кај Ласко со неговите "прекрасни" задачи. Само да не се лажете "од утре ке учам",другото се ќе си дојде на ред. Tолку од мене, другото останува на вас
Абе ти!!! :Р
Реков на некои, не реков на Влатче, :)
Па шо да праам па сеа па. :(
И да, деца, слушајте го Влатче кога ви вика не се лажете со “Од утре ќе учам“, уште од првиот ден, се со ред. Убаво ви вика.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Мори Елено не лажи :smir:. Абе деца не се плашете толку факултетот нема да ве изеде...Има интересни моменти многу, особено кај Ласко со неговите "прекрасни" задачи. Само да не се лажете "од утре ке учам",другото се ќе си дојде на ред. Tолку од мене, другото останува на вас

Еве и јас се согласувам со колегата :)
Мене сега за сега не ми е толку страшен факултетот, ако се учи редовно и ако се разбираат убаво и извежбаат задачите можат да се извадат фантастични резултати. Тоа што мене ме мрзи да седам и континуирано да учам не го прави екстремно тешок факултетот, туку мене мрзлива :) Барем овој прв семестар што го искусив на електро стварно не беше толку тежок...
И има многу интересни моменти, јас имам многу фини колеги, а и повеќето професори и асистенти што мене ми предаваат се коректни.
 
Д

Демијан

Гостин
Еве и јас се согласувам со колегата :)
Мене сега за сега не ми е толку страшен факултетот, ако се учи редовно и ако се разбираат убаво и извежбаат задачите можат да се извадат фантастични резултати. Тоа што мене ме мрзи да седам и континуирано да учам не го прави екстремно тешок факултетот, туку мене мрзлива :) Барем овој прв семестар што го искусив на електро стварно не беше толку тежок...
И има многу интересни моменти, јас имам многу фини колеги, а и повеќето професори и асистенти што мене ми предаваат се коректни.

Скроз спротивно:)
Фалкултетов ме убива(не учам редовно),ама со редовно учење и решавање задачи се поминува.
Овјо прв семестар ми е доста тежок особено првата тема Основи ме уништи,а исто така и Физиката. За колеги немам комантари,пошто може некој ќе се пронајде во тоа што ќе го напишам:).Асистентите да не праам муабет.Баснарков Ласко,ме враќаше околу 12-13 пати за тие глупи вежби по физика.Кај лабараториски програмирање умирав од досада тој саат ипол го цицаше животот од мене!Основи интересно прилично,не за друго асистентот навива за Јуве:)(иначе паметен дечко).

Така да им посакувам се најдобро на студентите на ФЕИТ како на сегашните така и на идните, од наредна година може ќе ги гледам пак ама не на ист факс туку во истата зграда.Се најубаво и да си дипломирате некогаш:).Направив добро што ја отворив оваа тема уште пред да видам дека електро не е за мене.Криво ми е едино за 300 евра што ги плукнав а исто и ќе ми недостасуваат оние мили луѓе вработени во бифето на кои им требаа саати за да ти донесат едно посрано макијато:).

И за крај да изразам и сочуство за дечкото што почина,за генијалниот ум на електро.Жално е што се случуваат вакви работи сочуство до семејството....
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Колеги/шки .. ја го изгубив индексот ... (т.е некој ми го земал после потписи на ЛиФп денес ...) А тие од студентски ми рекоа "ќе се сликаш"

Aj некој понормално да ми објасни што/како у случај да не го најдам утре на колоквиум.

Фала !


Any1 ?

Х итно е ...
 
Д

Демијан

Гостин
Any1 ?

Х итно е ...
Провери на факс во тоа кај што седи чуварот таму имам видено дека има индекс и лична карта на стаклото се ставени можно е да е твојот.Или провери кај си се движел денот коа си го изгубил автобуски итн.Ако некој го нашол сигурно нема да сака да го земе за него
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
1
Moze nekoj da mi kaze kolku tocno treba da se plati za vtor semestar (vo drzavna kvota sum)?
fala
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Асистентите да не праам муабет.Баснарков Ласко,ме враќаше околу 12-13 пати за тие глупи вежби по физика.Кај лабараториски програмирање умирав од досада тој саат ипол го цицаше животот од мене!Основи интересно прилично,не за друго асистентот навива за Јуве:)(иначе паметен дечко).
Морав еднаш дваесетина пресметки да ги правам одново. Програмирање исто, на мене и Елена овој нејзиниот Велешанец не уби :toe:. Секој час ни викаше „имате нули за денеска...“ Единствено електротехника Весна не не тормозеше.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Провери на факс во тоа кај што седи чуварот таму имам видено дека има индекс и лична карта на стаклото се ставени можно е да е твојот.Или провери кај си се движел денот коа си го изгубил автобуски итн.Ако некој го нашол сигурно нема да сака да го земе за него

Ај смал фејвр =) Кога виде индекс ? И дали можда памтиш што боја беше ? Фала.
 
Д

Демијан

Гостин
Ај смал фејвр =) Кога виде индекс ? И дали можда памтиш што боја беше ? Фала.

Па сознам кога беше,а за број не памтам ич само знам дека имаше индекс и една лична карта,така нешто.

Демијан напиша:
Па сознам кога беше,а за број не памтам ич само знам дека имаше индекс и една лична карта,така нешто.

Опа грешка,мислам дека беше црвен стандард.
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Можда е подобро да се стави во Сеир, ама сепак обработува тематика од факултетот. Алал да му е на авторот, ме насмеа многу убаво

 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Ај да ве прашам нешто: на странава од Феит има портал за идни студенти. И кога влегов за да се регистрирам, ми бара број на индекс, а некако не е логично. Порано на истиов портал бев зачленет ама сега нешто го променаа, па...
И сега нешто во мене е проблемот или...?
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
hahaha go citav ova so kur/s po osnovi elektrotehnika.. zakon ispadna.. za da e uste pozakon na tipceto mu tekna da go poprajt so so ustvari si ja potencirase greskata =)
:tapp::tapp:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Нема шо да потенцира, и вака и така од авион се гледа :):)

Него ај каже те дали некој слушал Комуникациони Технологии.
Кој го предава чудото ? И зашо ми изгледа така тешко ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom