Факултет за Електротехника и информациски технологии

Член од
12 август 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Nekoj so bil na praksa vo mepso ovaa god.Dali bevte 1 mesec na praksa?[DOUBLEPOST=1502498307][/DOUBLEPOST]
Здраво сакам мислење за овој факултет..... идна студентка


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa EAOIE e najaktuelen smer od energetskite smerovi poslednite 2 god.I na toj smer ima okolu 70 i nekolku studenti i ima duri vo privatna kvota sto se nekoi.Taka da najverojatno i godinava zainterisiranosta bi bila slicna kako prethodnite 2.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
EAOИЕ поточно... и заинтересираноста ме интересира... отприлика по колку студенти има


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ја завршив на ЕАОИЕ. Моја генерација може и 70 да имаше запишано,10 од нив во приватна влегоа. Јас имав 87 бода и влегов во државна. После се ретчат низ годините,во прва највеќе така да на почеток без забушавање. Смерот си има и позитивни и негативни страни, ама за тие што им се учеше имаше што да се научи. И факултетот не е ништо посебно ама за другиве кај нас е Харвард.
 
Член од
25 декември 2015
Мислења
35
Поени од реакции
64
Дали е можно да оставам неположен предмет, предмет за презапишување од прв семестар за пример 7ми семестар бидејќи не ми е условен за останатите предмети на смерот ?
 
B

beaverknight

Гостин
Дали е можно да оставам неположен предмет, предмет за презапишување од прв семестар за пример 7ми семестар бидејќи не ми е условен за останатите предмети на смерот ?
da so toa sho ako go prezapishuesh po vtor pat vlagash u privatna kvota
ama ne moesh ako ti e primer od treti, da go imash pak vo 7mi, mora u petti da go upishesh
 
Член од
30 септември 2016
Мислења
42
Поени од реакции
1
Ќе може ли некој да ми каже нешто повеќе за предметите: теорија на електрични кола, мерења во електротехника, електроника и електромагнетика? Кој е најтежок, кој најлесен и слично и по нешто за професорите, материјали, што најлесно се мине на испит, што преку колоквиуми...
Од изборните за 3 семестар на ЕАОИЕ ми рекоа инженерска механика било најлесен, дали некој има друг предлог или?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
280
Поени од реакции
442
Ќе може ли некој да ми каже нешто повеќе за предметите: теорија на електрични кола, мерења во електротехника, електроника и електромагнетика? Кој е најтежок, кој најлесен и слично и по нешто за професорите, материјали, што најлесно се мине на испит, што преку колоквиуми...
Од изборните за 3 семестар на ЕАОИЕ ми рекоа инженерска механика било најлесен, дали некој има друг предлог или?
Електроника е мн лесен и интересен благодарение на Карталов , сите имаа големи оценки лани

Мерење е теорија булшит , ќе си имаш маки ако си кај димчев за др незнам
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
Некој на КСИАР ? искуство ? нешто да каже плус :D
Нема многу работни места во Мк за оваа струка. Нема каде да стекниш искуство. 20% од тиешто завршивме работиме по струка, останатите се снајуваат како знаат.
Во странство е тешко, бараат со минимум 3-4 години искуство
Во странство се оди на мастер за да имаш шанса таму да се вработиш, ама за тоа па треба почетна инвестиција од 20000 евра... итн инт.

Ако не си стрикно заинтересиран за оваа смер, прескокни го. Појди си на електроника или програмирање.
 
Член од
28 септември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки,ќе може да ми кажете искуства и мислење за професорите што ми предаваат семестаров
-англиски-саше,електротехника весна,математика начевска,физика маргарита и лихнида,програмирање живко
Фала ви
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Нез кој други предаваат во прва ама овие се океј. Фокусирај се на учење,во прва сите се замараат за професорите а се зависи од тебе :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
280
Поени од реакции
442
Дечки,ќе може да ми кажете искуства и мислење за професорите што ми предаваат семестаров
-англиски-саше,електротехника весна,математика начевска,физика маргарита и лихнида,програмирање живко
Фала ви
нема потреба да одиш цел семестар кај саше, само разгледи ги испитите шо ги давал, waste of time е одење кај него
 
Член од
1 март 2012
Мислења
53
Поени од реакции
10
Дали некој познава човек што држи приватни Електромагнетика или Теорија на електрични кола?
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
6
Поени од реакции
1
Хелп!
Ми треба професор по калкулус (мат), електротехника и физика! Предлози?
 
Член од
1 септември 2013
Мислења
30
Поени од реакции
2
Дали е дозволено да се побара друг асистент да ти ја прегледа задачата ако не си задоволен како ти ја бодувал асистентот што ти предава? . Инаку се работи за ист предмет, ист професор но 2 различни асистента.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
280
Поени од реакции
442
Дали е дозволено да се побара друг асистент да ти ја прегледа задачата ако не си задоволен како ти ја бодувал асистентот што ти предава? . Инаку се работи за ист предмет, ист професор но 2 различни асистента.
хахаха седи си мирен да не преполагаш 10 пати
 

Kajgana Shop

На врв Bottom