Факултет за Електротехника и информациски технологии

Член од
19 јуни 2014
Мислења
179
Поени од реакции
158
Од тие влезни колоквиуми и тестови најлесно се вадат бодовите:D
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
81
Некој со живци да ми објасни малку задачи со вектори, или да ми дади некој корисен линк,денеска имавме предавање електротехника ама не разбрав апсолутно ништо. :(
 
B

beaverknight

Гостин
Некој со живци да ми објасни малку задачи со вектори, или да ми дади некој корисен линк,денеска имавме предавање електротехника ама не разбрав апсолутно ништо. :(
Претпоставувам ОЕ1 слушаш семестаров, би ти препорачал да не се замараш со тие ствари, она на што треба да се сконцетрираш е Гаусовиот закон, Потенцијал, Капацитативност и се останато понатака до крај на семестарот. На колоквиуми 100% нема да добиеш задачи со вектори, истото важи и за испитите. Ако ептен те интересира и сакаш да ги научиш отиди на консултации, многу се корисни. Инаку тие задачите се сведуваат на чисто собирање/одземање на вектори, од таа причина не ги даваат као задачи, има многу поважни работи кои ти требаат од ОЕ1.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Ја би му препорачал да иде на приватни часови,проблемот со електротехника е што замараат со небитни работи на почеток што не се паѓаат на колоквиум.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Оди кај Емилија на приватни часови, се` ќе ти изџвака. Благојче и кои и да се другите асистенти вртат и замараат како муви пред да врне. Да беа тие извор на знаење ОЕ 1&2 ќе беа најтешки предмети на факултетов. Не се замарајте со предавања и вежби, одете кај Емилија и гајле немате.
 
Член од
25 јули 2015
Мислења
243
Поени од реакции
95
Оди кај Емилија на приватни часови, се` ќе ти изџвака. Благојче и кои и да се другите асистенти вртат и замараат како муви пред да врне. Да беа тие извор на знаење ОЕ 1&2 ќе беа најтешки предмети на факултетов. Не се замарајте со предавања и вежби, одете кај Емилија и гајле немате.
Колку пари отприлика за приватниве часови???
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
мислење за геговска зајкова?
Оди на час кај неа и после оди со друга група кај Јолевска Тунеска и нема да мораш да прашуваш ништо :icon_lol:

топ професорка, не се секирај.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Отприлика колкупати го менуваат распоредот? Секоја недела? И дали некогаш се договарате со професорите кога имате дупки во распоредот?
 
Последно уредено:
B

beaverknight

Гостин
Отприлика колкупати го менуваат распоредот? Секоја недела? И дали некогаш се договарате со професорите кога имате дупки во распоредот?
Првите 2-3 недели, додека не стаат лаб вежби у распоредот, а што се однесува до дупките, скоро никад не се попунуваат со други часови, тоа ти останува ко некоја пауза меѓу предавања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom