ФОТО: Сафет од струшко стана комита

  • Креатор на темата Атомската мравка
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не верувам, сигурен сум дека си дебела и грда, овде лечиш фрустрации затоа што бог ти нанел неправда затоа што не те направил асална...
--- надополнето: 30 јули 2013 во 22:49 ---

Јас да се жалам?? Нех
Вистина е. Ти си затоа лепотан и нема што да корегираме пред да те правиме војвода.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.427
Поени од реакции
4.924
Ем се фалиш дека си антинационалист па си ги браниш браќата за секое срање кое ќе го направат па сега ни откри дека си верник иако не се декларираше како таков.

:facepalm:
--- надополнето: 30 јули 2013 во 22:55 ---
Вистина е. Ти си затоа лепотан и нема што да корегираме пред да те правиме војвода.
Да де, но прво ти кеќе да ставиш, еве не мора додатни алишта, само кече, и можеби за секунда ќе те гледам како да си од женскиот пол иако имаш килограми за тројца мажи.....
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Да де, но прво ти кеќе да ставиш, еве не мора додатни алишта, само кече, и можеби за секунда ќе те гледам како да си од женскиот пол иако имаш килограми за тројца мажи.....
Ова кеќе е некоја модерна верзија од кече? Нешто со криља на орел и реси или само печатна грешка ти беше?

Ако донеси ми и додатни алишта за тројца мажи таман да им одземам време при операционен зафат, за секој случај.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.427
Поени од реакции
4.924
Ова кеќе е некоја модерна верзија од кече? Нешто со криља на орел и реси или само печатна грешка ти беше?

Ако донеси ми и додатни алишта за тројца мажи таман да им одземам време при операционен зафат, за секој случај.

Мисли за тоа цела ноќ, можеби ќе ти текне....

o_O
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Ауууууууууууу.....планетата Земја престана да се врти

Во нормалните земји западно од Балкан и далеку далеку на Исток ова е нешто сосема нормално.....луѓе облекуваат историски костими и учествуваат во рекреирани историски настани

ако Савет ставел капа со рогови....дали тоа го прави Викинг?

Сепак БРАВО за Сафет.....не за тоа што санал комита.....туку затоа што ги надминал предрасудите и стереотиопите
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
НО сега кога видоа како демек гласовите на македонските муслимани ги одбираат градоначалниците одма рипавте и муслиманите се македонци.....

Македонците муслимани се македонци, што не ти е јасно.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не баш поврзано со темата, ама некако смешно-трагично ми е што денес и вчера некои портали особено “Република“ на секој два-три саата пренесуваат српцепатални стории и патеписи на Јохан и остала коњаница која се шета по Македонија за Крушево, како тоа да е најважната вест во државата. Ама нека се пуваат квазипатриотиштата, нека уживаат во сториите на Јохан дур е уште брат, кога ќе стане сестра други приказни ќе читаме.

Па уште и вакви глупости муслимани комити, демек се повикува на крушевски манифест и сл. Пропаганда, се е чиста пропаганда
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Ако сакаш пресели се ти......мене убаво ми е овде....И ти мислиш така, нели?

Убаво ? Епа што плачеш, вака така немаме права ова она ќе го пукам ќе го палам ??? Што сакаш повеќе ? Да лежиш дома и да ти стига 1000 евра плата ? Не дека го нема ова, ама ај.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.205
Поени од реакции
25.938
Навистина?

А, Студеничани или попознат како Торбешија или Дебар? Во Дебар има 3,000 Турци со мајчин јазик македонски. Јас не велам дека сите, но добар дел од Македонците муслимани во Западна Македонија денес се попишани како Турци, а во општини како Струга, Студеничани како Албанци.

Мене не ми треба некој да ми кажува дали е Турчин или Македонец. Доволно е да го погледнам по физиономија и ќе знам.

Треба стратегија и добра волја само. Тие многу добро знаат што се , но поради некој нивен револт и религиска припадност друга националност.

Да одеше Вмро со кандидат Македонец муслиман во Струга со сигурност ќе победеа таму тоа ти гарантирам.
Во Студеничани има 15000 Албанци, така да тие 3-4000 Турци (кои по потекло се Македонци со исламска вероисповед) не се никаков политички фактор. Всушност и се многу поблиски до Албанците отколку до нас. Во Дебар има 11000 етнички Албанци кои сочинуваат 65% од популацијата.

Физиономијата е небитна, кога ги гледаш како политички фактор. Те интересира за кого обработуваат и со кого се поблиски. Се друго е ирелевантно.

Ако македонската коалиција во Струга (ВМРО и СДСМ излегоа заедно) одеше со кандидат Македонец муслиман, ќе имаа најмалку 4000 гласа помалку од тоа што го имаа вака. Кандидатот го имаат избрано после десетина сондажи, не на тепка. Македонците од Струга немаше да поддржат никаков алтернативен кандидат. И во право се, боље Зијадин Сеља, отколку Сефер Цаноски. Со првиот барем знаеш на што си.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
Браво за Сафет,пример како треба да се сака својата нација независно од верските убедуванја!:cuc:(y)
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
1.082
Почна политика на приближување на Македонците со исламска вероисповед кон останатите Македонци. Не за џабе Вмро стави Македонец муслиман за главен секретар на партија којшто ќе треба веројатно да одработува кај Македонците муслимани во Струга и Кичево каде што највеќе се под притисок на албанизација.

Се надевам дека сите ја научија лекцијата од последните избори.
Јас мислам дека после 4 години Вмро-Дпмне заедно со Сдсм треба да излезат со некој кандидат што ќе биде по националност македонец а по вера муслиман,е тек тогаш македонските партии ќе бидат победници во Струга, со тоа ќе се спречи албанизацијата во Општина Струга, инаку за жал нема друга алтернатива..
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
I po Safet Safet!! Ajde sega i Safet Bishevac da se stori komita...da ne e dzabe onoj brk i bradiche :):)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom