ФОТО: Руски специјалци го претепале Рамуш Харадинај во 2000

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.834
Поени од реакции
21.298
Не му кажвајте на @Dardan-ia кој е русинот оти ако му оди од чорапи ке го извај, мамата мамина ке му ја расплачи чисто онака да докажи дека никој , а ко ке речам никој мислам стварно никој неможе да го истепа Рамуш Харадинај, а најмалце некој си таму руски падобранци уште помалце еден на еден.
Дури ако размислам и на Чак Норис не му го фаќа окото.
Затоа ќе ве молам немојте да ширите ваква гнасна и одвратна пропаганда за народниот херој и првоборец, носител на златно кече од 1999 година и да не набројувам понатаму.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
5.098
Не му кажвајте на @Dardan-ia кој е русинот оти ако му оди од чорапи ке го извај, мамата мамина ке му ја расплачи чисто онака да докажи дека никој , а ко ке речам никој мислам стварно никој неможе да го истепа Рамуш Харадинај, а најмалце некој си таму руски падобранци уште помалце еден на еден.
Дури ако размислам и на Чак Норис не му го фаќа окото.
Затоа ќе ве молам немојте да ширите ваква гнасна и одвратна пропаганда за народниот херој и првоборец, носител на златно кече од 1999 година и да не набројувам понатаму.
Еве некои разговори што се водат на интернет , Рамуш Харадинај бил со неговиот пријател Ахмет Исуфи , застанати на пат од руски војници , при што Ахмет Исуфи бил навреден од русите , Рамуш не се воздржал и претепал двајца руски војници , потоа се нафрлиле цела група руски војници (Се гледа и на сликата).

Руски подобранец е во тоа време значело пијан подобранец. ( се гледа и по сликите).

Двајца падобранци нокаутирани.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Еве некои разговори што се водат на интернет , Рамуш Харадинај бил со неговиот пријател Ахмет Исуфи , застанати на пат од руски војници , при што Ахмет Исуфи бил навреден од русите , Рамуш не се воздржал и претепал двајца руски војници , потоа се нафрлиле цела група руски војници (Се гледа и на сликата).

Руски подобранец е во тоа време значело пијан подобранец. ( се гледа и по сликите).

Двајца падобранци нокаутирани.
Не сум знаел дека Рамуш е еквивалент на Рамбо.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
5.098
Не сум знаел дека Рамуш е еквивалент на Рамбо.
Така го нарекуваат на Косово , Рамбо :icon_lol:

Сега ми е јасно зошто , тепал руси (според членот погоре , они биле најелитната единица на русите , кој срам за русија).

Нејсе Рамуш бил малце поискусен , пошто во западните земји се занимавал со таа работа , а кутрите руси се вежбале на кукли.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Така го нарекуваат на Косово , Рамбо :icon_lol:

Сега ми е јасно зошто , тепал руси (според членот погоре , они биле најелитната единица на русите , кој срам за русија).

Нејсе Рамуш бил малце поискусен , пошто во западните земји се занимавал со таа работа , а кутрите руси се вежбале на кукли.
Да а?
Него знаеш дека ако на миротворецот му е загрозен животот смее да се повика на правото на самодбрана и да пука така? Затоа не ми држи муабетот твој дека Рамбо претепал 2ца од Русиве. Ах да и настанов е од 2000 гледам, тогаш во Русија имаше реформи во армијата и мислам тоа со алкохолот и падобранците ти е само хејт од пусти страв од Руси.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.834
Поени од реакции
21.298
Еве некои разговори што се водат на интернет , Рамуш Харадинај бил со неговиот пријател Ахмет Исуфи , застанати на пат од руски војници , при што Ахмет Исуфи бил навреден од русите , Рамуш не се воздржал и претепал двајца руски војници , потоа се нафрлиле цела група руски војници (Се гледа и на сликата).

Руски подобранец е во тоа време значело пијан подобранец. ( се гледа и по сликите).

Двајца падобранци нокаутирани.
Под интернет се подразбира и овај форум така?
Сега некој друг ке го сподели твоето видување на работите како апсолутна вистина од типот еве што се разговара на интернет.
Нема да ме зачуди ако некој сподели разговор што се води на интернет од типот дека Рамуш сам голорак се борел со цел батаљон на руски падобранци бранјќи ја честа на некоја си таму млада Српкиња која Русите сакале да ја обесчестат, и иако добил неколку модрици пошто сепак се работело за ни помалку ни повеќе цел батаљон на осколени и раздразнети руски војници, тој запрел дури кога неговиот верен пријател и сопатник Ахмет Исуфи го фатил за раката и му рекол
“Брат ако ме поштоваш седни“ и неправи повеќе глупости, гретоа се.
Инаку како што тргнала работата тој не само што го претепал цел батаљон туку на нервата фрлајќи со само еден камен соборил не еден туку неколку руски хеликоптери кои му притекнале на помош на Русите, и бил спремен да тргни до руската воена база и да им ебе матер на сите таму, но за среќа како што се напомена погоре во клучниот момент го сопрел Ахмет.
Не долго после овој немил настан Русите се повлекле од Косово прибидејки знаеле дека Рамуш е злопамтило и има краток фитил, а овие немале повеке ни падобранци нити хеликоптери за фрлање.
И така Косово до ден денешен е слободно благодарејќи само на еден човек Рамуш Харадинај и неговите неприкосновени боречки вештини и неизмерна физичка и психичка сила посебно кога ке види девојка во невоља па макар било тоа и Србинка.
Ете готво копирај сега по други форуми:)
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
5.098
Да а?
Него знаеш дека ако на миротворецот му е загрозен животот смее да се повика на правото на самодбрана и да пука така? Затоа не ми држи муабетот твој дека Рамбо претепал 2ца од Русиве. Ах да и настанов е од 2000 гледам, тогаш во Русија имаше реформи во армијата и мислам тоа со алкохолот и падобранците ти е само хејт од пусти страв од Руси.
Ти навистина веруваш дека имало некојси разговор и дека Рамуш им рекол дека е јудист ? Не ти е малце детски ? Чисто српска пропаганда.

Сликата не ти изгледа на фотошоп по малце , мислам кај окото се гледа нешто црно , лом направен ? Таа повреда ќе останеше долго на него ?

Еве едвај најдов нешто постаро за настанот :

Ramush Takes a Gun and Takes a Beating

At approximately 1 PM on May 23, 2000 Ramush Haradinaj stopped at a KFOR check point manned by Russian troops, a fight ensued and Haradinaj was lightly injured.

According to the Albanian media the incident went down as follows:

Filled with hatred against the Albanians, particularly against former high-ranking officers and soldiers of the UCK, the Russian troops attacked the AAK chairman and beat him for no reason at all. It is suspected that, amidst the Russian troops, there were Serbs wearing a Russian uniform who knew Mr. Ramush Haradinaj.[7]

KFOR described the incident differently. According to KFOR, Haradinaj was found to be in possession of weapons without a valid permit, and a fight broke out when the Russian KFOR troops seized his weapons.

A KFOR spokesman told AFP that "Mr. Haradinaj himself attempted to seize either the weapon of the Russian soldier or his own weapons that had been taken, and in an altercation, Mr. Haradinaj got hit." The spokesman added, "We can confirm that the Russian soldier acted with absolute minimum force." [8]

The Albanian media never reported that Haradinaj got hit because he tried to grab a weapon away from the soldier. They reported that he was “beaten” because the Russians were “filled with hatred against Albanians.”

The Albanian media’s irresponsible reporting of the incident, coupled with Haradinaj’s influence in the ethnic Albanian community, led to a series of terrorist attacks against Russian KFOR troops.

Five attacks occurred on the day of the incident. Shots were fired at Russians guarding two dams in Kosovo, and two anti-tank rockets hit a Russian military base at Kijevo, wounding two men. [9]

In addition to terrorist attacks, angry demonstrations broke out in the Albanian community. Thousands of ethnic Albanian demonstrators gathered in Prizren to demand the withdrawal of Russian KFOR troops. [10] In Decani angry Albanian protestors blockaded the town for more than an hour. [11] In Malisevo angry Albanian mobs shouting “UCK! UCK!” clashed with KFOR solders and blockaded the town. [12]

KFOR witnessed the angry demonstrations and the terrorist attacks that came about after this incident. Surely they are aware that a war crimes indictment against Haradinaj would spark an even bigger reaction from the Albanians.

Haradinaj wields considerable power, especially in western Kosovo. The UN administrator in Pec told London’s Observer newspaper, “[Ramush Haradinaj] can very easily bring the area to a halt.” [13]

http://www.slobodan-milosevic.org/news/smorg-rpt011005.htm


slobodan-milosevic


Ех , пуста желба на србите , го изеле од Рамуш , испадна чист во Хаг , и сега дај да измислиме нешто , имало тепачка 1 на 1. :pos:

За еден ударац , русите у бункер пикнати , нападнати насекаде.
 
K

kalimer0

Гостин
Го нема нешто Дарди и компанија да прокоментираат.Цело време ги фалат учките, колку биле јаки ово-оно. Што ли ке смислат сега? Дека е фотомонтажа сликава или нешто слично.
--- надополнето: 26 јануари 2013 во 21:14 ---
Опс ме претекол.

Што е лага?? Дека го збумбариле еден на еден Харадинај?
Абе не му бил тука џудо појасот, инаку ќе им го ебел мамата :D
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Абе не му бил тука џудо појасот, инаку ќе им го ебел мамата :D
Види го погоре на Дарди постот, испадна како што реков.Рече фотомонтажа била сликата:)
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
5.098
Ете готво копирај сега по други форуми:)
Ме заболе мене дали ти веруваш или не , јас ти кажувам што разговараат албанците меѓу себе (не е разговор албанец србин) за оваа тема.
--- надополнето: 27 јануари 2013 во 00:28 ---
Види го погоре на Дарди постот, испадна како што реков.Рече фотомонтажа била сликата:)
Не реков фотомонтажа , само се насмеав на постот , што е вистина , русите трпеа за леб , од кај сега кај нив фотоапарат. :р

За разлика од тебе што веруваш во све што ќе чуеш од браќата срби и руси , јас се трудам да проверам.

Најдов постар материјал од српски сајт , таму не прочитав чудо и мудо , туку прочитав дека Рамуш им се фрлил на русите.

Еве и албанските постари извори го потврдуваат тоа што го велат албанците за нокаутирањето на двајца руси од Рамуш:

Gjersa kontingjenti i ushtarëve rusë ishte i vendosur në Kosovë, më 23 maj 2000 tek ura e fshatit Llazicë keqtrajtojnë Ramush Haradinajn, kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK). Arsyeja ishte mbajtja e dy armëve nga Ramushi edhe pse për to kishte lejet por që u kishte skaduar afati. Ndonëse në media nuk janë përshkruar detajet e keqtrajtimit dhe përleshjes, dëshmitarët tregojnë se si Ramushi në fillim i kishte “sfoit” dy ushtarë rusë, por më vonë angazhohet një Specnaz.


Додека контингентот на руски војници беше поставен на Косово , на 23 мај 2000 , кај мостот во село Лажица малтретиран е Рамуш Харадинај , председател на ААК.
Причината беше носењето на две оружја од страна на Рамуш иако за нив имаше дозвола но со поминат рок. Иако во медиуми не се прикажани деталите од малтретирањето и тепачката , сведоците велат дека Рамуш првин тепал (сфоит точно не знам што е) двајца руски војници , но потоа бил ангажиран Спецназ (руска специјална единица).

http://zeriikosoves.org/index.php?option=com_content&view=article&id=671:zbulohet-dhe-zyrtarizohet-koalicioni-kgb-svr-udb-&catid=1:politike&Itemid=2
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.834
Поени од реакции
21.298
Ме заболе мене дали ти веруваш или не , јас ти кажувам што разговараат албанците меѓу себе (не е разговор албанец србин) за оваа тема.
Па добро де ете и ова можете да го додадете во муабетот. Шо му фали на приказната.
Јас не ти велам да не веруваш, туку малце да ја зачиниш. Од кај да знаеш можеби оваа приказна ке се пренесува од колено на колено и така по 1000 години ке биди еквивалент на англискиот мерлин и витезите на тркалезната маса. Можеби и ке се изучува на училиште како историска вистина за херојствата на
Рамуш Харадинај Рамбо V Велики Милостливиот.
Секако нема да заборават и на тебе како собирач на автентични народни приказни базирани на вистинит настан.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
5.098
Па добро де ете и ова можете да го додадете во муабетот. Шо му фали на приказната.
Јас не ти велам да не веруваш, туку малце да ја зачиниш. Од кај да знаеш можеби оваа приказна ке се пренесува од колено на колено и така по 1000 години ке биди еквивалент на англискиот мерлин и витезите на тркалезната маса. Можеби и ке се изучува на училиште како историска вистина за херојствата на
Рамуш Харадинај Рамбо V Велики Милостливиот.
Секако нема да заборават и на тебе како собирач на автентични народни приказни базирани на вистинит настан.
Нели те потсеќа на филм српската приказна за насанот во 2000-та?. Знаеш моментот кога ги фрлаат оружјата и се тепаат еден на еден.
Ако биле толку јаки русите, зошто на сликата гледаме еден куп? (а позади сликата уште колку ?)

Зошто на сликата гледаме двајца како го носат, дури и со врзани раце ?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.834
Поени од реакции
21.298
Нели те потсеќа на филм српската приказна за насанот во 2000-та?. Знаеш моментот кога ги фрлаат оружјата и се тепаат еден на еден.
Ако биле толку јаки русите, зошто на сликата гледаме еден куп? (а позади сликата уште колку ?)

Зошто на сликата гледаме двајца како го носат, дури и со врзани раце ?
Јас не ни велам дека Србите точно кажуваат, нити ми е гајле посебно, ама од друга страна пак ништо подобри не сте ни вие.
И веке кога сме кај тоа ако биди да биди, шо би рекол Секула од солунски патрдии “ кога се лажи нек се лажи“
П.с кога сме кај филмовите ти текнува еден филм кога еден од албанците на тешко вооружена полиција му отиде храбро вгради вгради само со мобилен телефон. Сега се уште не е дообјаснето дали само му била празна батеријата или немаше сигнал иначе готови беа;)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Според Дарди, на крај ќе испадне дека Харадинај на сликата е уствари Русин некој, а другите се Американци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom