ФМ14 - Повторување на историјата (Бари 1991)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Почнав кариера како тренер на Звезда , пред се што навивам за нив а другата причина е што сакам барем на игра да ја вратам славата што ја имале во годината кога се родив. Ситуацијата во клубот на почеток е очајна , во големи долгови се , со мал буџет само 500к за трансфери и мал буџет за плати .
Првата сезона почна одлично , се пласирав во групната фаза о Европа лигата , ја освоив титулата во лигата и купот .Како што кажав немав многу за трансфери па ги земав како слободни играчи.
Serbian SuperLeague_ Overview Profile.png Red Star_ Transfers Transfer History.png

Втората сезона почна исто како и првата , одличен старт во лигата , успешно поминати квалификациите за Лигата на Шампиони и паднав во многу тешка група .
European Champions Cup_ Overview Stages.png

На почеток си реков дека нема да земам ни 5 бода од сите утакмици ама имав среќа па завршив втор во групата веднаш зад Реал Мадрид .
Red Star v Shakhtar_  Post Match.png

Трансферите што ги направив во новата сезона зедов одлични играчи .
Red Star_ Transfers Transfer History-2.png

Формацијата што ја играм уште од стартот е истата 4-3-3
FC Red Star Belgrade_ Tactics Overview.png

Толку засега од мене .
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Овој Стефан Ристовски е репрезентативецот наш, на Парма играчот позајмен у Латина така?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не , друг е слободен играч беше .
Aj жити се кажи ми кај има играно, би требало Вардар и Публикум Цеље, овој ми е школски другар, заедно учевме во фискултурно а другиов Стефан Ристовски репрезентативецот исто у фискултурно заврши 1 година пред мене. :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Aj жити се кажи ми кај има играно, би требало Вардар и Публикум Цеље, овој ми е школски другар, заедно учевме во фискултурно а другиов Стефан Ристовски репрезентативецот исто у фискултурно заврши 1 година пред мене. :D
Stefan Ristovski_ History Career Stats.png
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
:pos::pos:
Тој е бе, ееее кумановац маме му ебам :icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:

Не можам да го најдам кај мене на играва.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
:pos::pos:
Тој е бе, ееее кумановац маме му ебам :icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:

Не можам да го најдам кај мене на играва.
Во репрезентација го имаја земено :pos: Не дека е добар туку морав да имам македонец во тимов затоа го зедов :) т.е стално играм така со македонец во тим лани го имаше барем Мојсов слободен играч го влечкав секаде :D
--- надополнето: 30 ноември 2013 во 23:58 ---
Red Star_ Transfers Transfer Center.png

Договорив неколку млади играчи од српска лига по 20-21 години , Паредес е стандардно јак на сите ФМ од 2012 натака беше во Реал му истекува договорот и го зедов за 1.5м, го договорив Инуи одлично лево крило и нашиот Марко Павловски ( наш е ама за србија игра) и имам навика да враќам поранешни звездаши така на почеток го вратив Луковиќ , сега го договорив за на лето Лекич.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Завршена уште една сезона , после долга пауза неграње се вратив пак да поиграм малце. Стандард прво место во лигата , освоен куп и четвртфинале во ЛШ испаднав од Челзи кои станаа шампиони . Сега морам да се ослободам од некои играчи т.е да заработам нешто и да вложам во подобри за следната сезона .
Serbian SuperLeague_ Overview Profile.png Serbian Cup_ Overview Stages.png European Champions Cup_ Overview Stages-4.png
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Марко Павловски се пензионира во играва на 25 години :facepalm:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ќе го видиме до кај ќе тера кај мене , сакам да му ја сменам позицијата од АМ во ЦМ да го вратам поназад како плејмејкер пошто играм без АМ почесто .
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Одлични трансфери направив , склопив супер екипа , се појачав каде што ми требаше најмногу лев бек Коларов , штопер го вратив Максимович , напад Оскар плано , лево крило Инуи , Паредес е АМ ама ќе го играм како напаѓач лажна 9ка , Фернандо ми е одлично засилување на ДМ , исто и Паур како ЦМ . Red Star_ Transfers Transfer History-4.png
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Red Star_ Transfers Transfer History-5.png

Еве како изгледа конечната трансфер листа за новата сезона ... Одлични играчи како бесплатни си ги зедов а некои и за мали суми , пред се Тони санабриа и Чаладзе. Чаладзе ќе биде звезда во иднина , Максимович морав да го вратам пред се ми требаше штопер што е србин за во лигата , плус имам 2-3ца од младинците што се добри , потрошени 9.6м а заработени 32м од трансфери . Лига на шампиони во група со Лион , Бенфика , Баер Леверкузен . Прво коло со Лион победа во гости . Olympique Lyonnais v Red Star_ Overview Overview.png
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Помина и полусезоната групата во Лигата на шампионите .
European Champions Cup_ Overview Stages-6.png

Во 1/8 финале двомеч против Валенсија European Champions Cup_ Overview Stages-5.png

Не бев многу активен за трансфери продадов еден играч што ми беше непотребен заработив скоро 3м на него . Sekou Oliseh_ Overview Profile.png

Потпишав 3ца играчи како слободни агенти
Petar Petrovic_ Overview Profile.png

Essaid Belkalem_ Overview Profile.png

Tibor Cica_ Overview Profile.png

И за 850K$ го зедов Енди Вајман од Астон Вила . Му завршуваше договорот ама го сакав уште на полусезона да го имам за во ЛШ.
Andi Weimann_ Overview Profile.png
Во меѓувреме добив понуди од неколку клуба кои секако ги одбив додека не освојам ЛШ со Звезда .
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Со многу среќа поминав 1/8финале Red Star v Valencia_ Overview Overview.png

Дадов гол и после тоа се затворив им пуштив на валенсија да ја држат играта , промаршија пенал , имаше можнотс за уште еден пенал ама за моја среќа не досуди судијата . Се збунав некаде 60 минута мислев дека со овој резултат ќе одам на продолженија, бевме изедначени статистички и ставив све на дефанзива и тогаш ја направија разликата .
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Вајман го зедов за во ЛШ ама тамам пред двомечот со Арсенал се повреди . Излегов на двете утакмици без напаѓач , на гости изиграв катастрофално бидејќи се бранев и извадив 0-0 , на домашен терен 3-1 победа што можеше да биде и 5-1 ако немаа толку среќа .
Arsenal v Red Star_ Overview Overview.png

Red Star v Arsenal_ Overview Overview.png
Следи полуфинале против ПСЖ :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom