ФИНКИ: Истражување и анкета по предметот Медиуми и Комуникации на тема „Terms & Conditions“

Член од
26 мај 2024
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите,
Ние сме 4 студенти од ФИНКИ кои во моментов правиме истражување за тоа колку луѓето (не)читаат Terms & Conditions пред да кликнат „Се согласувам“. Би ни било од огромно значење ако одделите 3 минути од Вашето време и одговорите на нашата анкета. Ви благодариме!
Линк до анкетата: https://forms.gle/DpEb9vo2tLheh3gH7
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.296
Поени од реакции
3.254
Здраво на сите,
Ние сме 4 студенти од ФИНКИ кои во моментов правиме истражување за тоа колку луѓето (не)читаат Terms & Conditions пред да кликнат „Се согласувам“. Би ни било од огромно значење ако одделите 3 минути од Вашето време и одговорите на нашата анкета. Ви благодариме!
Линк до анкетата: https://forms.gle/DpEb9vo2tLheh3gH7
Ние ја лажиравме анкетата по предметов, глупо е да мoлиш секаде и пола само ќе изнастискаат по случаен избор.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.119
Поени од реакции
34.922
Ја пополнив анкетата, ама без врска одговарав, зашто никаде немаше одговор - „Никогаш не сум прочитал Terms & Conditions“. :P
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.237
Поени од реакции
39.988
Ова го користат фирмите само као ако не се слагаш со нашите услови јадеш бан. Да не може некој легално да ги гони.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom