Уште едно фијаско ?! -Посрамотени Македонските едриличари.

M

Mario Gómez

Гостин
Шо очекувате од педери како Србите, Хрватите не би ни го направиле ова.Ама како беше тоа , се се враќа се се плаќа.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Јас сум слушнал поинаква приказна. Македонците ги користиле званични ознаки иако е Македонија признаена под П.Ј.Р Македонија и Грците поради тоа протестирале. Србија едноставно мора да се придржува до тоа иако ја признала Македонија како Р. Македонија.

Шо очекувате од педери како Србите, Хрватите не би ни го направиле ова.Ама како беше тоа , се се враќа се се плаќа.

Би го направиле и Хрватите бидејќи Р.М е во У.Н. признаена како F.Y.R Macedonia. Би морале!
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.281
Поени од реакции
16.300
Јас сум слушнал поинаква приказна. Македонците ги користиле званични ознаки иако е Македонија признаена под П.Ј.Р Македонија и Грците поради тоа протестирале. Србија едноставно мора да се придржува до тоа иако ја признала Македонија како Р. Македонија.




Би го направиле и Хрватите бидејќи Р.М е во У.Н. признаена како F.Y.R Macedonia. Би морале!
Aј прочитај го првиов пост од темава па пишуј. А не на памет да трескаш!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Би го направиле и Хрватите бидејќи Р.М е во У.Н. признаена како F.Y.R Macedonia. Би морале!
Moжеби под огромен притисок од заедницата, но ако по желба на грчиштата никако. И нас и нив им треба битен стратегиски партнер на балканов.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
INDEPENDENT VOJVODINA!



Тоа не е знамето на Војводина! Информирај се! ОК!

Србите во АПВ се апсолутно мнозинство така да нема шанси. Поголема шанса е да се распадне БиХ отколку Србите да се одвојат од Србите што нема врска со логика.

Aј прочитај го првиов пост од темава па пишуј. А не на памет да трескаш!
Прочитав! На ТВ сум слушнал поинаква приказна. Секој додава по желба онако како би сакал да пишува. Мора така ако сака да го задржи вниманието на читачот дури и ако не потполна вистина. Во печатните медиуми тоа се вика тираж!
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Тоа не е знамето на Војводина! Информирај се! ОК!

Србите во АПВ се апсолутно мнозинство така да нема шанси. Поголема шанса е да се распадне БиХ отколку Србите да се одвојат од Србите што никаква логика.

Контактирам со луѓе од Војводина и верувај,кога ќе ги прашаш од каде се,одговараат ,,од Војводина сме,, без воопшто да ја спомнуваат србија(нарочно со мало с).

Настрана од тоа,во Војводина има премногу унгарци,кои не се во баш добри односи со србите,а исто така има и одредена група на луѓе што се декларираат како Банатски Бугари.

Па,ке видиме докај ќе турка србија вака.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Контактирам со луѓе од Војводина и верувај,кога ќе ги прашаш од каде се,одговараат ,,од Војводина сме,, без воопшто да ја спомнуваат србија(нарочно со мало с).

Настрана од тоа,во Војводина има премногу унгарци,кои не се во баш добри односи со србите,а исто така има и одредена група на луѓе што се декларираат како Банатски Бугари.

Па,ке видиме докај ќе турка србија вака.
Видиш јас сум живеел во Војводина и од прва рака ти кажувам дека за независноста не се ниту 1% од жителите а посебно не малцинствата. Дури и оние политички партии што добиваат 3% а кои порано сакале федерализација на Србија но не и независност иако е тоа невозноможно веќе не се заложуваат за таа бесмислена идеја. Србија е таму присутна со големо С.

Во Војводина нема премногу Унгарци туку 11% или во бројки помалку од 300 илјади. Унгарците се лојални граѓани на Република Србија и нема врска со тоа што пишуваш. Многу се лојални. Албанците во Македонија никогаш нема да дојдат до тој ниво.

Како да турка Србија? Што има некои проблеми во Војводина? Така ти кажале. И јас сум слушнал сешто. Меѓутоа во живо е поинаку. Србите во Војводина се поголеми Срби од оние од другата страна на Дунав и Сава посебно во Банат и во Срем.

Војводина е регион и нормално дека некој ќе ти каже дека е од тој регион. Меѓутоа држава е Србија. Јас така ќе кажам дека сум од Херцеговина и од херцеговско-неретванскиот кантон, ФБиХ, меѓутоа државата е Босна и Херцеговина.

Милојко знаеш ли дека е забрането да имаш друг акаунт додека ти е баниран стариот?

Не знам кој е милојко! За овој форум сум сазнал вчера. Кога видов колку глупости тресете во врска со БиХ сум сакал да се вклучам во расправијата.
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Видиш јас сум живеел во Војводина и од прва рака ти кажувам дека за независноста не се ниту 1% од жителите а посебно не малцинствата. Дури и оние политички партии што добиваат 3% а кои порано сакале федерализација на Србија но не и независност иако е тоа невозноможно веќе не се заложуваат за таа бесмислена идеја. Србија е таму присутна со големо С.

Во Војводина нема премногу Унгарци туку 11% или во бројки помалку од 300 илјади. Унгарците се лојални граѓани на Република Србија и нема врска со тоа што пишуваш. Многу се лојални. Албанците во Македонија никогаш нема да дојдат до тој ниво.

Како да турка Србија? Што има некои проблеми во Војводина? Така ти кажале. И јас сум слушнал сешто. Меѓутоа во живо е поинаку. Србите во Војводина се поголеми Срби од оние од другата страна на Дунав и Сава посебно во Банат и во Срем.

Војводина е регион и нормално дека некој ќе ти каже дека е од тој регион. Меѓутоа држава е Србија. Јас така ќе кажам дека сум од Херцеговина и од херцеговско-неретванскиот кантон, ФБиХ, меѓутоа државата е Босна и Херцеговина.
Не знам што да кажам,најискрено посакувам да се разпадните та и вие во БИХ,та и тие во Србија.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Не знам што да кажам,најискрено посакувам да се разпадните та и вие во БИХ,та и тие во Србија.
Би сакал Македонија да се распадне? Видиш дека Албанците веќе ги има и во Велес. Подобро да веќе сега го земете својот дел да не биде доцна.

Кога веќе ме влечеш за јазикот!
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Би сакал Македонија да се распадне? Видиш дека Албанците веќе ги има и во Велес. Подобро да веќе сега го земете својот дел да не биде доцна.

Кога веќе ме влечеш за јазикот!
Не спамирај на темава,не читаш ли дека темата е за посрамотените македонски едриличари во србија???

Со други зборови темата е за лицемерната политика на србијанците кон Македонија.

А,за Албанците не брини,со нив има компромис или ние викаме:договор куќа гради!!!

А,до таков цивилизиран степен вие србијанците и никогаш нема да достигнете.Светлосни години сте далеку од современата европска цивилизација.:toe:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Би сакал Македонија да се распадне? Видиш дека Албанците веќе ги има и во Велес. Подобро да веќе сега го земете својот дел да не биде доцна.

Кога веќе ме влечеш за јазикот!
Ту да не дојдеше да ни објасниш немаше да знаеме.Ние демек сме поглупички па мора да сазнајете вие дека има некој форум кај овие со говорна мана(така мислам сме заведени во регистарот на радикалните),каде имаат различни гледишта,кои пак автоматски се глупости нели,и одма доаџате да нам објасните како треба а како не треба.Де бре симни се од облаци.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Јас нормално дискутирам додека не почнавте да ми лепите се и сешто. Македонија е признаена во О.Н. како Поранешна Југословенска Република Македонија. Србија ја признала Македонија под името кое го прогласила Македонија како уставно. Меѓутоа Србија мора да го почитува званичното име. Точка!

Не спамирај на темава,не читаш ли дека темата е за посрамотените македонски едриличари во србија???

Со други зборови темата е за лицемерната политика на србијанците кон Македонија.

А,за Албанците не брини,со нив има компромис или ние викаме:договор куќа гради!!!

А,до таков цивилизиран степен вие србијанците и никогаш нема да достигнете.Светлосни години сте далеку од современата европска цивилизација.:toe:

Немој те молам ти да ми кажуваш кој е подалеку од цивилизацијата. Кај нас постои изрека: што појужно тоа потажно! И тоа е вистина. Србијанци не постојат освен ако не постојат и Македонијанци.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Званично име на Република Македонија е она кое го пишува во нашиот устав.А тоа е Република Македнонија.Како пишува во уставот на некои квази организации не ме интересира.Ако некој ме почитува има начин да го искаже тоа.Спрема тоа нема потреба од демагогија.Кога е косово во прашање ондак ни ОН ни меѓународни одлуки ни ништо не шишаат.А кога е Македонија во прашање е тогаш морале да почитуваат.Бре!
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Званично име на Република Македонија е она кое го пишува во нашиот устав.А тоа е Република Македнонија.Како пишува во уставот на некои квази организации не ме интересира.Ако некој ме почитува има начин да го искаже тоа.Спрема тоа нема потреба од демагогија.Кога е косово во прашање ондак ни ОН ни меѓународни одлуки ни ништо не шишаат.А кога е Македонија во прашање е тогаш морале да почитуваат.Бре!

Ако е тоа квази организација што мајка барате во тоа членство. Ако е тоа така зошто овој проблем со Грција. Зошто тогаш насекаде наместо Р. Македонија пишува FYR Macedonia.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom