Уште едно фијаско ?! -Посрамотени Македонските едриличари.

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.282
Поени од реакции
16.309
Ај, ај не ми ги правдајте српчињава. Откоа памтим за себе они мрсат за чествуењето на Илинден на Прохор Пчињски а до пред 2 год не го имавме признато Косово.
Мај ес ако е ова реакција за признавањето на Косово.
Туку ако и они вака ниско паѓаат како и нивните братчиња здола нас, руку за рука и правац у Егеј.
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Да не бегаме од темата. Настанот бил СПОРТ а не политика. Покрај се ние сме признаени од србија как Република Македонија, соседи сме и имаме свои малцинства во двете држави...или не постојат македонци во србија ?
Срамота за организаторот, да меша политика и спорт! Си го уништиле угледот и натерале еден учесник да се откаже од турнирот заради болните интереси на друг учесник. Едноставно оправдување нема за ниту една ваква постапка.
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Со кој авиони селанец еден кога Македонија има нападната некоја соседна земја ти не си здрав.Србија 1913 година ја окупира Македонија.Како св.Прохоп Пчински стана србски????????:uvo::uvo::uvo:

Што не му се сили Србија на Запад или таму нема мад иња
:toe::toe:
А ти пак што туку се силиш бе Бале.Кој ти рече па дека Македонија има некого нападнато.Убаво ти рече човекот дека Србија беше напаѓана и од територијата на Република Македонија што е и вистина.Па зар не ги гледавме НАТО авионите како се полнат над нас и продолжуваат да ја бомбардираат Србија.И што се враќаме назад низ историјата кога темата беше за едриличарите кој си заминаја заради името.И нели убаво ни беше кога Србија не призна под уставното име?И дали случајно нее вистина дека околу признавањето на Косово испаднавме безкичмењаци?Како што реков немавме мадина.И се заради притисоците од овдешните Албанци на кои поважно им е Косово од колку Македонија.Се зарди соживотот кој се базира на уцени и бескрајни барања кои немаат врска со човековите права.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Не е вистина.Во 99 Македонија им се закани на НАТО оти ке им ги срушат сите авиони што ке поминат над нашиот воздушен простор.Активирани беа сите батерии на С-300 и ТОР м1 и заради тоа беше потпишан договорот во Куманово.Под притисок на Македонија НАТО се откажа од плановите.

Добро бе се слушате ли што зборувате?Македонија дозволила?Демек ја прашал НАТО?Бог да чува и да брани!!!
Ај ги разбирам Србите и нивната тактика ама бре ова продадениве души кај нас што сакаат да бидат поголеми Срби од самите нив ич не можам да ги сфатам.Ми се повраќа.Истото се однесува и на оние од другата страна.Не знам што кој к*рац не си се одселите бе во Србија и Косово договерете се таму на некој граничен премин и пресметајте се.Отековте више.
Секоја втора тема е претворена во плукање и докажување дали Србите или Албанците се првите на балканот или од зад карпатите.И оти сме го признале Косово.Што кој к*рац ја боли Србија која е нашата надворешна политика?

Карлос демек не ке бевме безкичмењаци ако правиме тоа што ке каже Србија нели?
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Не е вистина.Во 99 Македонија им се закани на НАТО оти ке им ги срушат сите авиони што ке поминат над нашиот воздушен простор.Активирани беа сите батерии на С-300 и ТОР м1 и заради тоа беше потпишан договорот во Куманово.Под притисок на Македонија НАТО се откажа од плановите.

Добро бе се слушате ли што зборувате?Македонија дозволила?Демек ја прашал НАТО?Бог да чува и да брани!!!
Ај ги разбирам Србите и нивната тактика ама бре ова продадениве души кај нас што сакаат да бидат поголеми Срби од самите нив ич не можам да ги сфатам.Ми се повраќа.Истото се однесува и на оние од другата страна.Не знам што кој к*рац не си се одселите бе во Србија и Косово договерете се таму на некој граничен премин и пресметајте се.Отековте више.
Секоја втора тема е претворена во плукање и докажување дали Србите или Албанците се првите на балканот или од зад карпатите.И оти сме го признале Косово.Што кој к*рац ја боли Србија која е нашата надворешна политика?

Карлос демек не ке бевме безкичмењаци ако правиме тоа што ке каже Србија нели?
Абе си прајме муабет па ти.Темата е таа.И без повраќање можи некој сега има вечерано.:pos2::pos2:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
1999 Srbija bese naopagana i bombardirana i od RM,...toa site go znaeme
Сo чатали напаѓавме??

Невистина...но дури и да беше вистина, кој кур ме заболе мене за србските малокурефци бе.
Ќелеши се и ќелешаана ќе останат!
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Абе си прајме муабет па ти.Темата е таа.И без повраќање можи некој сега има вечерано.:pos2::pos2:
Ма не е муабет.Зараза.Толку адвокати за без пари само кај нас има.Во други држави ке требаше да се намачи БИА да регрутира кадар.КАј нас ке треба да врши селективни курсеви.И тоа во неколку наврати.
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
746
Поени од реакции
35
1999 Srbija bese naopagana i bombardirana i od RM,...toa site go znaeme
овде пиши нападната од РМ а не пиши дека НАТО авионите поминале низ воздушниот простор на Македонија има огромна разлика.а србите сами нека се бранат нема потреба да му се лижите:vozbud:

А ти пак што туку се силиш бе Бале.Кој ти рече па дека Македонија има некого нападнато.Убаво ти рече човекот дека Србија беше напаѓана и од територијата на Република Македонија што е и вистина.Па зар не ги гледавме НАТО авионите како се полнат над нас и продолжуваат да ја бомбардираат Србија.И што се враќаме назад низ историјата кога темата беше за едриличарите кој си заминаја заради името.И нели убаво ни беше кога Србија не призна под уставното име?И дали случајно нее вистина дека околу признавањето на Косово испаднавме безкичмењаци?Како што реков немавме мадина.И се заради притисоците од овдешните Албанци на кои поважно им е Косово од колку Македонија.Се зарди соживотот кој се базира на уцени и бескрајни барања кои немаат врска со човековите права.
кој се сили јас или ти
1.историјата се повторува затоа треба да ја знаеш
2.сите земји кој го признаја Косово немаат мадиња???
3.Кој вееше знамиња на стадионите во србија и грција дека не постои Македонија?????
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
Нешто како изненадени да сте ми, а? Релацијата Атина-Белград функционира беспрекорно, а и признавањето на Косово од наша страна е тука, секако...
Јас сакам србија да има такви односи со македонија не со грција бидејки мразам грци но убаво си кажа,се покажа македонија со косово и што повеќе сакате?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.282
Поени од реакции
16.309
Јас сакам србија да има такви односи со македонија не со грција бидејки мразам грци но убаво си кажа,се покажа македонија со косово и што повеќе сакате?
Ај вака кажи ми, кога го признавме Косово и колку време пред тоа не ни дозволуваа да го славиме Иленден на Прохор Пчињски и колку време пред тоа не ја признаваат МПЦ?

Размисли по однос на ова па кажи ми кој кон кого бил покоректен!
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
А да.И не знам што имаат врска кутриве едриличари со признавањето на Косово всушност?Луѓето отишле да спортуваат и се дружат.И пак ке речам таму имало уште неколку нации кои го признале Косово а никој ништо не им рекол.Така да адвокативе на Србија дај оладете малку.
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
А да.И не знам што имаат врска кутриве едриличари со признавањето на Косово всушност?Луѓето отишле да спортуваат и се дружат.И пак ке речам таму имало уште неколку нации кои го признале Косово а никој ништо не им рекол.Така да адвокативе на Србија дај оладете малку.
види вака македонците го признаа косово ,србите се лути, грците побараа и тие дозволиа. Малку појасно ти е? Да бидам појасен кога грците побарале на нив не им текнало одма на косово но имаат лоша слика за македонија поради тие работи.

Сакаме да се однесуваат со нас како луѓе.Ти?
Види тоа е политика, оди во србија во било кое место и ке видиш како народот ке те почитува. Незнам колку пати сум бил во србија и кога на некои ке им кажам дека сум од македонија се радуваат, србите ги почитуваат македонците а видите како македонците плукаат по србите.
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
овде пиши нападната од РМ а не пиши дека НАТО авионите поминале низ воздушниот простор на Македонија има огромна разлика.а србите сами нека се бранат нема потреба да му се лижите:vozbud:

кој се сили јас или ти
1.историјата се повторува затоа треба да ја знаеш
2.сите земји кој го признаја Косово немаат мадиња???
3.Кој вееше знамиња на стадионите во србија и грција дека не постои Македонија?????
Темава забега многу.Нека биде кратко и јасно.Едриличарите си заминаја заради ФИРОМ.Така?Е па тоа ФИРОМ не ни го ставија Србите.Барај ја пиздаријата каде што треба.Во ООН сме заведени како ФИРОМ.Србите едноставно можат да ни речат "Кога вие се прекрстувате сами па што ние да ви ја мислиме"
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Темава забега многу.Нека биде кратко и јасно.Едриличарите си заминаја заради ФИРОМ.Така?Е па тоа ФИРОМ не ни го ставија Србите.Барај ја пиздаријата каде што треба.Во ООН сме заведени како ФИРОМ.Србите едноставно можат да ни речат "Кога вие се прекрстувате сами па што ние да ви ја мислиме"
Да ама финтата е колку што разбрав дека на друго место немало проблеми, дури и во Грција, за што не ми се верува.
А за Србија дека не води некоја политика што ни одговара се сложувам, ама мислам србиве како народ барем повеќето од нив немаат ништо против нас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom