Утрински ритуал

Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Што е она првото што го правите откако се будите?

Да си кажам за мене искрено... зборот утро, го имав ставено на 5 месечен бан.
Денеска конечно сфатив дека постои и тој дел од денот, па го започнав со слушање на музика и тегнење во кревет. Како помал, првото нешто што го правев откако ќе станев од кревет, беше гледање на серии/цртани... но денес е сосем поинаку.

Па, кој е вашиот утрински ритуал со кој го започнувате денот?
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Зборот утро замене најчесто значи 6:00 часот. Покрај стандардните раб околу жигиена обавезно читам весник. Кафе на сабајле не пиам па така мојот ритуал е весникот.
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
СТанувам, уклучувам компјутер, слушам музика, варам кафе, влагам да се бањам додека се олади кафето, се спремам, пијам кафе и се трујам со цигари
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Станувам (незнам кое време-секој пат различно) муабетче на телефон, 10 - 15 мин цигара, кафе и цигара и после може се да се прај.
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Од мај па се до вчера не ни знаев дека постои утро :pos:, но се потсетив и на тој дел од денот.
Доколку треба негде да излезам, се знае, утринска хигиена, се спремам и правец преку врата.
А ако немам обврски и планирам утрото да го поминам дома, незнам веројатно пред пц или тв. Но, тоа не се случува често, затоа што ако не треба да завршам некоја работа, останувам до касно да спијам, па утрото ми бега.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Станувам најчесто помеѓу 8 и 9 часот. Се одмарам од спиење едно 10/15 минути, одам под туш едно пола саат и после зависи од обврските на денот (оти секој ден не се бричам, а и секој ден не ми е ист) си почнувам со работа. се разбира кај делот туширањето спаѓа и другиот дел од хигиената :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Зависи од обврските што треба да следат во денот.
Ако сум на школо неволно станувам, се спремам и тргнувам.
Ако сум дома, ги извршувам хигиенските обврски, вклучувам pc (ако не бил оставен од вечерта да работи) и дремам на него, се тегнам, мрзоволно разгледувам наоколу, ме мрзи да средам, појадувам и пијам сок. :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.681
Поени од реакции
13.295
Откога се будам најпрво што ми паѓа на памет е колку е саатот. Ако е рано за станување вртам по некоја страница од книгата што ја читам, (обично пола саат). После станувам и правац купатило на еден “ладен’’ туш. Ако не се облечам пред доручек тогаш не се викам Андреј. И најпосле пред излегување еден доручек опнувам и бегам надвор/ седнувам пред ПС.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Станвам и се мијам лице и заби, се чешлам и после денот можи да почни.
Ко бев расположена, летав од кревет, сеа сум мрзоволна .. се тегнам .. се маткам ..
 
Член од
17 јуни 2007
Мислења
196
Поени од реакции
5
станувам се мијам и зависи ако е школски ден у школо, а ако не уклучувам компјутер и пуштам музика до даска за да се расонам ко шо треба
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Ако не сум на школо станувам околу 10, одма купатило се мијам све ко шо требам, туш...па седвам пред компјутер или излегувам, а за дорулек тек после 2 часа од ко ке станам

А кога сум на школо станвам на брзина се мијам, јадам, учам (ако сум попладне)..и заминувам
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Зависи дали имам обврски дента или не.Ако имам,тоа значи станување накај 6:30.Одам во дневна,седнувам на фотеља,пуштам музика и се освестувам некои 15 минути и се што се случува понатаму е многу набрзинка затоа што секогаш каснам за на факултет(инаку на сите други места стигнувам 15 минути порано :) ).Е сега ако немам обврски,времето за џаболебарење се продолжува два пати повеќе.:icon_lol:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Си имам некој си ритуал по кој си одам, значи станувам со десна нога обавезно:pos2:, ако случајно станам со лева пак се враќам во кревет и станувам со десна:pos2:. Идам одма уште нерасонета си правам кафе, додека се направи кафето одам да си измијам заби се враќам кафето биднало, го оставам да се лади за тоа време се туширам и после на раат си го пијам моето утринско кафе. После се слушам на телефон со кого треба и ми почнува денот. (цело време се се врти околу кафето изгледа:pos2:)
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Прво што правам идам у купатило. Потоа седнувам пред телевизор, па после си правам нешто за јадење и си јадам пак пред тв. Е после откако ќе се најадам седнувам на компјутер. Така ми беше цело лето. А сега кога веќе почнав со факултет стануваш, се спремаш и низ врата. :toe:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Станувам,го ставам кафето со полуотворени очи,за тоа време се мијам лице и заби,земам чаша густи сок,кутијата цигари и седнувам на масата со нозете поткачени на другиот стол:)Му посветувам пола саат на ритуалот,поради него и се будам,иначе очи не би отворила цел ден:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom