Уругвај - Холандија| 1/2 финале | 06.07.2010 |

Кој ќе игра во големото финале?


  • Вкупно гласачи
    75

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Добар е Хунтелар,ама со 5 мин игра не се дава гол иако веќе даде еден во 1/8 финале. РВП може да си иде дома со таа игра што ја прикажува убедливо најголемо дрво е,ќе видиме дали ќе се опамети тренерот да смени нешто во нападот ако не со мерак ќе гледам како испаѓа Холандија со обзир дека и бековите нема да им играа,а Уругвај со или без Суарез нема што да изгуби само може да добие,после она што им се деси со Гана ќе влезат опуштени во овој дуел.
Нема да го бранам Робин,ама Хунтелар имаше 2 супер шанси.Првиот пат само требаше еден добар штоп,и ке имаше отворен простор кон голот-му избега топката..Вториот пат Хунтелар плус 2ца соиграчи против голманот...и ја упропасти.
Барем РвП знае и да дојде до центарот и да проигра,да се извлече на страна и да отвори простор за Робен/Снајдер(случај првиот гол на Робен):)).
Се надевам дека ке си ја врати формата и ќе покаже што знае во следните 2 натпревари..:))
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Предноста на Холандија е тоа што имаат топ играчи....хендикеп за Уругвај ќе биде тоа што Суарез нема да игра и Лугано(не е сигурно).....
А и Фусиле нема да игра за кој сметам дека многу добро изигра ова светско првенство, а он доста добро затвора по страна, а во овој случај без него Робен ќе може да се прошета полесно
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Без дилеми мислам дека Холандија оди во финале.
 

Др.Офболи

Багабонти
Член од
13 јуни 2009
Мислења
145
Поени од реакции
3
На овој меч може да им се даде предност на Холандија во одност на Уругвај. Ако се погледнат резултатите на ова светско првенство на двете репрезентации Холандија далеку по сигурно делуваше во мечевите кога победуваше, во одност на Уругвај кој во последните минути од некои натпревари или победуваше или се вадеше од пораз. Затоа мојот тип Холандија ќе го победи Уругвај.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Осеќам Снајдер ке ја реши и оваа утакмица :D

Проблеми кај Уругвај има со самото неиграње на Суарез,се виде оклку беше потребен кога играше,па и голман дури беше :pos:
Шала на страна,ама Уругвај нема шанси против Летечкиве Холаѓани,јаки се ептен у пм.Кај портокаловите уште да не игра РВП,ке биде топ,дупка е на светсково првенство.
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Што ќе ми е мило Уругвај да ја победи најомразената репрезентација...
Напред Уругвај...!!!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Што ќе ми е мило Уругвај да ја победи најомразената репрезентација...
Напред Уругвај...!!!
изгледа длабоки траги ви има оставено холандија на вас македонците со српско потекло низ годините...2000 год. 6-1....2006 год. 1-0.....јас не знам како може некоја личност која се разбира од фудбал да ја мрази холандија како фудбалска нација...едноставно холаѓаните секогаш играле маскимално фер и коректно и го применувале атрактивниот фудбал и секогаш нивните натпревари биле исполнети со многу голови.....еве и македонија има губено од холандија па не ги мразам вооопшто холандија..два пати кога игравме против нив во скопје ,на двата натрпевари присуствував и можам да кажам односно да напишам дека холаѓаните се многу смирени и забавни луѓе и секогаш каде и да се наоѓа портоколовата боја придонесува позитивност околу луѓето!
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
изгледа длабоки траги ви има оставено холандија на вас македонците со српско потекло низ годините...2000 год. 6-1....2006 год. 1-0.....јас не знам како може некоја личност која се разбира од фудбал да ја мрази холандија како фудбалска нација...едноставно холаѓаните секогаш играле маскимално фер и коректно и го применувале атрактивниот фудбал и секогаш нивните натпревари биле исполнети со многу голови.....еве и македонија има губено од холандија па не ги мразам вооопшто холандија..два пати кога игравме против нив во скопје ,на двата натрпевари присуствував и можам да кажам односно да напишам дека холаѓаните се многу смирени и забавни луѓе и секогаш каде и да се наоѓа портоколовата боја придонесува позитивност околу луѓето!
ОК за тебе... Јас сакам Форлан да ја реши работата во три потеза... :helou:
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Холанѓаниве до сеа се покажаја доста добро,го победија еден Бразил што не е мала работа ! :)
Но шала на страна..они по мое и ќе бидат фаворите, бидејќи Уругвај ќе биде доста ослабен,Суарез нема да им игра..кој им е од големо значење, а тешко да се најде соодветна замена за него.
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
Сакам Холандија да го победи Уругвај и да оди во финале. Мило ке ми е некоја земја што досега не го освоила светското првенство сега да го освои. Шпанија/Холандија:pipi:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Сакам Уругвај да тепа.....
:eek:lee: УРУГВАЈ !!!!!!!
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
За кого типуваше господинот октопод Паул?
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Денес мора да се искористи шансата за влез во ФИНАЛЕ :vozbud:
Go Holland !!!



--- надополнето ---

За кого типуваше господинот октопод Паул?
Мислам дека само натпреварите на Германија ги типува :)
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Toa што не игра Суарез не значи дека Уругвај ќе игра со 10тмина на теренот. Тој е добар за постигнување на голови, но неговото отсуство не е пресудно. Уругвајците ќе бидат многу мотивирани. Ќе се борат до крај. Холанѓаниве играат КРШ, но имаат резултати. Незнам за вас, ама мене не ме импресионираа. Ке навивам за Уругвај затоа што се послаби.

Стварно незнам од каде сте толку сигурни дека Холандија ќе тепа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom