Униформа

ЗА или ПРОТИВ униформи?


  • Вкупно гласачи
    102

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Сум за униформи, ама за униформата од Карев никако. Имав прилика да направам споредба Орце Карев зашто прва и втора учев Орце, трета и четврта Карев. Во Орце плаќаш земаш и нормално цело школо ги носи. Карев конечно во четврта ја дочекав и џабе ја земав кога никој апсолутно не ги носеше.... Школото веќе пропадна нормално....не е тоа што било на времето.
ОфТопик : Го средија школото горе доле ама директорката е кучка и го заебува. А во Орце многу ружни се униформите за машки со Деколте како да се.
Убава униформа?
Ствар на вкус, ја униформата од карев си ја пошутем, ја износев 2 години, онака константно, толку ме кејфа шо можам на кафица у град да си отидам после школо без срам.
Башка, Карев си е Карев :)

Нема шо да замрчувате за убавина, на некој му се свиѓа на некој не.
Али, практичност е друга ствар, ако по квалитет униформите се катастрофа, тоа е друга ствар, навистина..
Убави се од Карев точно , ама материјалот ме иритира .
Кај нас во школиве бајаги ружни има , најнормални се Карев и основното Димитар Миладинов .
Во другиве школи што имам разгледано поружни им се , а башка нигде скоро , покрај орце, не се носат.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
А во Орце многу ружни се униформите за машки со Деколте како да се.

Убави се од Карев точно , ама материјалот ме иритира .
Кажи ми која е разликата во униформите?
Преслични се џемперите а блузите се класични лакоста:)


Материјалот и на оние во Орце не е нешто најнаj...џемперот за 2 години како шатор ми се направи:)
Оваа година некако построго е па баш ке мора секој да носи ако не неоправдан и забранет влез во школото (лани најмногу се забушаваше со униформите)


Јас искрено ги обожавам. Треба секаде да се воведе зошто веќе неможам да ги гледам девојчињата од Борис и ЈБТ со блузите со деколте и гол стомак:uvo:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
za uniforma sum...da se znae deka si rabotnik na opredelena firma!
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Кажи ми која е разликата во униформите?
Преслични се џемперите а блузите се класични лакоста:)


Материјалот и на оние во Орце не е нешто најнаj...џемперот за 2 години како шатор ми се направи:)
Оваа година некако построго е па баш ке мора секој да носи ако не неоправдан и забранет влез во школото (лани најмногу се забушаваше со униформите)


Јас искрено ги обожавам. Треба секаде да се воведе зошто веќе неможам да ги гледам девојчињата од Борис и ЈБТ со блузите со деколте и гол стомак:uvo:
Преголемо V има на тие од орце за машки , одбивно ми е .
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Униформа и на школо и на работа...да се знае која ти е целта таму,дека сигурно не е модна ревија...секаде треба да се биде прилагодно облечен/и
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
да ама униформите да ти бидат платени а не да ти бараат накнадно уше 250 евра за неа лооооооооол
и ја сум ЗА
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
да ама униформите да ти бидат платени а не да ти бараат накнадно уше 250 евра за неа лооооооооол
и ја сум ЗА
250 евра за униформа? :uvo:
Ти си испомешала работи.
Инаку реално 1500 ли доаѓаше џемпер и две блузи така нешто за униформите во средно. Со нив со редовна хигиена ќе истераш цела година. И ќе заштедиш преееееееееееемногу, зашто нема потреба од блузони, џемпери, блузи по кратки ...

Дури униформата на приватните универзитети е околу 80 евра што вклучува одело, кошула, машна ... и ја носиш 3 години. Сега некои не внимаваат ќе испокинат, ама сепак имаат одличен квалитет и сериозно издржува 3 години.

Така да постот не ти е на место и е безврска.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
250 евра за униформа? :uvo:
Ти си испомешала работи.
Инаку реално 1500 ли доаѓаше џемпер и две блузи така нешто за униформите во средно. Со нив со редовна хигиена ќе истераш цела година. И ќе заштедиш преееееееееееемногу, зашто нема потреба од блузони, џемпери, блузи по кратки ...

Дури униформата на приватните универзитети е околу 80 евра што вклучува одело, кошула, машна ... и ја носиш 3 години. Сега некои не внимаваат ќе испокинат, ама сепак имаат одличен квалитет и сериозно издржува 3 години.

Така да постот не ти е на место и е безврска.
хехех си прашал на ФОН колку пари им земаа за униформите????
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
хахаха...кај нас во Михајло Пупин (т.е. КОЦЕ) требаше да носиме униформи, ама идејата била одбиена заради безбедносни причини...
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
хехех си прашал на ФОН колку пари им земаа за униформите????
Прво женско сум.
Второ студирам на фон.
Трето униформата ја платив пред 4 години 5000 и нешто и ја носев цели 3 години и ептен беше квалитетна немав никакви дополнителни трошоци за гардароба. Добро освен чевли и ташна :)
Новите униформи што ги имаме одпред 2 години се исто 5000-6000 не знам точна сума.

Значи не треси непроверени информации.
Тој што ти кажал така те излажал :)

И за 3 години да носиш одело и кошула и машна за 80-100 евра не е воопшто скапо. Поскапо ќе те чини истото од продавница да го купиш.
 
U

UniqueGirl

Гостин
Мене униформата у Карев ми е ружна..посебно џемперчето,.маичката ..ми шлапа пропаѓам:tapp:
 
С

Смока

Гостин
ЗА УНИФОРМИ!
ова за униформите најмногу го гледам од практична страна шо не мораш секое сабајле да мислиш што ке облечеш, да пазиш да биде прикладно, и плус штедиш пари..:wink:
у орце нас денес ни ги дадоа унифомите (маичките по кратки) и можам да кажам дека се пристојни баш за секој ден и мислам дека со мерак ке ја носам :)
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
ОфТопик : Го средија школото горе доле ама директорката е кучка и го заебува. А во Орце многу ружни се униформите за машки со Деколте како да се.

Убави се од Карев точно , ама материјалот ме иритира .
Кај нас во школиве бајаги ружни има , најнормални се Карев и основното Димитар Миладинов .
Во другиве школи што имам разгледано поружни им се , а башка нигде скоро , покрај орце, не се носат.

Знам која кучка е Горица сега ми беше во 4та класна. Џабе ги земавме кога никој не ги носи а она си се збогати за уште еден нов пар наочари долче и габана. Штета што не е способна да си погледне подалеку од носот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom