Улична и урбана фотографија (ваши дела)

Член од
15 јануари 2011
Мислења
3.188
Поени од реакции
5.988
Ова е можеби најдобриот момент што го имам фатено до сега. И дефинитивно моја омилена фотографија. Да почне да се опишува можеби и нема да има крај. Фатено е преку задна врата на градски автобус на партизанска некаде кај симпо. Стоев позади, автобусот застана веројатно заради возило кое стоеше пред него и детево се појави пред мене. Среќа реагирав брзо уклучив камера и го фотнав, а во истиот момент автобусот тргна. Немав претстава како успеав да издејствувам така навремено.
Одприлика е пред 3год. ја најдов во стариот пц, а скоро и да ја имав заборавено. Фотната е со Huawei p8 lite. Квалитетот е слаб, но сепак се е доволно добро доловливо.
received_246046789835992~2.jpeg
 
На врв Bottom