Убаво ми е!

Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Убаво ми е, зашто прееска добив коментар од авторитет кој особено го почитувам, дека сум личност со високо ниво на аспирација. Мммм :)
И исто така добив и некои одговори што ги чекав долго време, па сега ми е малце полесно кога сум соочена со вистината. Ете така :)
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
После напорен ден кога ќе одмарам дома.. Ништо неможе да ми го замени тоа чуство
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Убаво ми е, пошто јадам карбонара тортелини за доручек што ми останаа од вечерата вчера, ама се исклучително вкусни се уште. Пошто имам обврски што личат на обврски што ми се допаѓаат и особено ми е убаво што запознав девојка која е неверојатна па дури и покрај фактот што има врска од четрсто години и не можам да ја имам. :)

Ама, позитивната енергија раѓа само нова позитивна енергија, а тоа праи не да ми е убаво... ебано фантастично да ми е... пошто гледам дека оние што ми ја наметнуваа негативната енергија конечно станаа само ликови од мониторот. Мене ми е битна насмевката, зашто сакам да ја гледам и слушам истовремено, во живо, сакам и да ја бакнувам насмевката, не ми се битни очите, зашто очите си ги вадите од забава, јас ги бакнувам усните од забава...
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Убаво ми е пошто тој што го сакам ме сака... И ме прави среќна и исполнета и да се чувствувам убаво
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Кога првпат почнав со тренинзи за кик бокс.. Кога полагав појаси за аикидо.. Кога имаше мали турнири во борење и победив.. Срцето ми се исполни..

Една убава девојка кога ми се насмеа и ми збореше нешто а се збуни .. ааааааааааааа
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Одлично ми е... Си го слушам John Mayer, си барам нови песни, си седам, си листам по кајгана... :)
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Убаво ми е кога у 7 сабајле не можам да заспијам и пијам пиво за да ме успие. I think it's starting to work. Good choice Ana, good choice.
 
С

Сатори

Гостин
Убаво ми е.
Бидејќи пијам капучино од лешник и пушам цигара, задоволството е незаменливо, иако знам дека еден ден ќе ме убие.
Бидејќи знам совршено добро што сакам од себе, од тие околу мене и од животот.
Бидејќи слушам музика која што прави да се чувствувам како да разбирам нешто повеќе од себе.
Бидејќи имам зошто да живеам, мислам дека тоа е. :)
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Убаво ми е!
Го живеам животот со полна брзина напред и се осеќам прекрасно!
Се осеќам прекрасно зошто синоќа ,после долго време, си поминав преубаво и пијано заради што можам да кажам дека е еден од проводите кои вечно ќе ги памтам!
Убаво ми е зошто конечно ми се скратија маките, го пронајдов индексот и го положив најтешкиот предмет од прв пат! =]
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
ubavo mi e sekogas koga domasnite se dbro raspolozeni, koga imam propusten povik, koga mislam na nego koga ke mu go slusnam glasot a e na rabota a naj ubavo mi e koga e do mene.:(
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ги сакам овие предновогодишни денови, имаат позитивна енергија, луѓето забораваат на проблемите, посакуваат промени, очекуваат убави зборови, се појавуваат нови ликови.
Убаво ми е да ги гледам моите најмали како го очекуваат првиот снег и си посакуваат подароци. Убаво ми е што сеуште имаме член кој верува во Дедо Мраз, нејзините очи светкаат на помислата дека ќе дојде оти била умна да и донесе кукла. Додека малата си ги создава детските планови и фантазии, големиот на секој начин се обидува да и укаже дека Дедо Мраз не постои, како да ужива да и го скрши филмот, нема на кого да е сеирџија :)
Убаво ми е кога се вртат новогодишните песни, кога луѓето се дружат по кафани, кога сите некаде имаат закажано, кога ќе слушнам за нови парови.
И најубата песна напишана некогаш за овој преубав период од годината:
 
D

Deleted member 55587

Гостин
Убаво ми е кога сум опкружена со весели и пријатни луѓе,кога сфаќам дека без разлика на се моето семејство е прекрасно,кога се будам на сабајле и ја гледам мојата питбулка како спие до мене,кога си играм со неа и се брани со предните шепи како дете,кога ќе слушнам песна која ми е драга на радио,убаво ми е уште повеќе кога сум исполнета и среќна без некоја особена причина.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Многу работи имам на список тука ама ќе кажам само една...
-Убаво ми е кога на работа еден од моите колеги е во мое присуство...Во последно време ми годи ептен неговото присуство, ама гледам тоа да не го примети кај мене...Ептен е сериозен и строго професионално се понаша, не само со мене туку со сите во компанијата....Ај да прекинам зашто во љубовни проблеми ќе ми го префрлат мислењево...
 
Член од
9 јануари 2013
Мислења
38
Поени од реакции
15
koga ke fatam na sportska koa ke napravam rafal od petardi i koga ke puknam nekoja posebno jaka petarda ;)
--- надополнето: 14 јануари 2013 во 21:58 ---
koga ke fatam na sportska koa ke napravam rafal od petardi i koga ke puknam nekoja posebno jaka petarda ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom