Убаво ми е!

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Бидејќи имаме тема мака ми е, срамота е да немаме спротивно од тоа. Значи, моментите кога сте среќни, овековечете ги на оваа тема, по извесен период кога ќе се навратите, да бидете сигурни дека во животот постојат и насмевки.
Дечко кој ви се насмеал, внука ви прозборела прв збор, девојка ви оди во странство на шопинг... :icon_lol: Се што ве направило среќно во моментот, поделете го со нас...
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Баш убаво се чувствувам... Гледам Сител, нашите навивачи го извадија знамето на Вергина... и ги изукаа грците...
леле колку ми е убавоооо :back: :vozbud: :back: :vozbud:
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Убаво ми е кога ќе примам топла насмевка или прегратка од некоја драга личност, убаво ми е кога ги гледам луѓето кои ми значат среќни, убаво ми е кога спијам :wink:, кога сум со друштвото заедно сите на кафе, ..... иии уште многу други работи, но кои не ми текнуваат баш во моментов..
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Убаво ми е кога знам дека некој ме цени.
Убаво ми е кога знам дека сум заљубен.
Убаво ми е кога пред заспивање се потсеќам на сите убави работи кои ми се случиле тој ден.
Убаво ми е кога сум со луѓето што би направиле сè за мене.
Убаво ми е кога ги имам работите фатено во свои раце.
А најубаво ми е кога знам дека секогаш некој има покрај мене, иако понекогаш не можам да видам никој.
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Убаво ми е кога ќе примам топла насмевка или прегратка од некоја драга личност, убаво ми е кога ги гледам луѓето кои ми значат среќни, убаво ми е кога спијам :wink:, кога сум со друштвото заедно сите на кафе, ..... иии уште многу други работи, но кои не ми текнуваат баш во моментов..
Ќе упаднам ко модераторче пред админ, ама ако добро сфатив пожелно е на оваа тема да се пишува за моментите од блиско минато (по можност тековниот ден или изминатиот миг) кои направиле да се чувствувате убаво, а не генерално што е убаво во животот или кога вие убаво. Значи past simple версус present simple.

Ако размислам па, и вака е добро оти инаку ќе се претвори темата во `Драга Кајгана`.
Виктор?
 
Ј

јовица11

Гостин
Убаво ми е кога станувам и гледам пропуштен повик од тебе.
Убаво ми е кога ми лежиш на гради и ти го чуствувам мирисот на косата.
Убаво ми е да те гледам дедека ми зборуваш, само тебе можам да те гледам во очи, затоа ми е убаво.
Убаво ми е кога знам дека мислиш на мене.
Убаво ми е , бе...
 
S

stefi

Гостин
Ubavo mi e koga mislam na utreshniot den.
Ubavo mi e koga mislam na deneshniot den.
Ubavo mi e so odredeni lugje.
I temava mi e ubava :)
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Убаво ми е кога ја сонувам љубовта, кога те сонувам тебе заљубен во мене, јас и ти заедно засекогаш и заљубени... ах кога само сонот би бил јаве!:smir:
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
убаво ми е кога некое колце ќе ми проработи од прва
убаво ми е кога ке легнам да спијам, а знам дека утре не ме чека никаква работа
убаво ми е кога сум со другари
убаво ми е кога се оди како подмачкано....
а бе се ми е убаво :toe:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ќе упаднам ко модераторче пред админ, ама ако добро сфатив пожелно е на оваа тема да се пишува за моментите од блиско минато (по можност тековниот ден или изминатиот миг) кои направиле да се чувствувате убаво, а не генерално што е убаво во животот или кога вие убаво. Значи past simple версус present simple.

Ако размислам па, и вака е добро оти инаку ќе се претвори темата во `Драга Кајгана`.
Виктор?
Точно така. Не знам дали јас лошо сум објаснил во првиот пост, или никој не го прочитал но... поентата е да се напише она што ви се случило убаво, ако сакате да ни кажете што ви причинува задоволство ќе ве упатам на оваа тема.

Овде постовите би требало да почнуваат од прилика вака:

Убаво ми е бидејќи...
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Убаво ми е кога ќе ислушам добро парче музика. Поготово она што е поинакво од она на што сум навикнат. Како ова например...
classical vs. jazz :скокачко смајли::vozbud:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
убаво ми е кога сум со дечко ми и братучетката, убаво ми е кога лудуваме со другарките, убаво ми е кога се случуваат убави работи во светот, убаво ми е кога ќе слушнам некој убав збор убаво ми е кога ќе се напијам малку, убаво ми е...кога ми е убаво
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Убаво ми е бидејки и денот е убав,сончев ,топол,..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom