Туризам Youtube -ри

Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.296
Поени од реакции
3.253

Братот пие крв од крава со Масаите.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.891
Поени од реакции
80.533
Никаде не беше пречекан подобро отколку во Пакистан. Предобри луѓе.
Тие предобри луѓе, предходно, во својата земмја, ги зачистија кафирите ко тебе, за сега да можат да бидат предобри.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.915
Поени од реакции
11.378
Тие предобри луѓе, предходно, во својата земмја, ги зачистија кафирите ко тебе, за сега да можат да бидат предобри.
Тој впечаток сум го стекнал од видеата и односот со Курт. Шо правеле во минатото не сум запознаен.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.252
Поени од реакции
10.889
Bald and bankrupt
Indigo Traveller
Harald Baldr
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.122
Поени од реакции
9.978
Го пуштив овој Bald and bankrupt и тоа видеото за Молдавија пошто отсекогаш таа земја ми била мистериозна и што ќе видиш крш и ѓубре ко у некое шипско гето во Македонија. И коментари од Молдавци како само најлошото од таму го снимил. (n)

од тој Гас ги гледав видеата за Македонија и нормално шпони ја лајкаат Шкиперија, нашиве Србија. Ништо интересно.

очекував по муабетиве дека ќе бидат репортажи од државите, а не муабети од коперација и депре ствари.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.915
Поени од реакции
11.378
Го пуштив овој Bald and bankrupt и тоа видеото за Молдавија пошто отсекогаш таа земја ми била мистериозна и што ќе видиш крш и ѓубре ко у некое шипско гето во Македонија. И коментари од Молдавци како само најлошото од таму го снимил. (n)

од тој Гас ги гледав видеата за Македонија и нормално шпони ја лајкаат Шкиперија, нашиве Србија. Ништо интересно.

очекував по муабетиве дека ќе бидат репортажи од државите, а не муабети од коперација и депре ствари.
По тоа е различен Бемџамин од сите други. Ги посетува најзабеганите места во градовите. Јас го оправдувам, ја покажува реалната состојба во државата/градот. Сите можат да идат во центарот и да снимаат туристички знаменитости.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.296
Поени од реакции
3.253
Го пуштив овој Bald and bankrupt и тоа видеото за Молдавија пошто отсекогаш таа земја ми била мистериозна и што ќе видиш крш и ѓубре ко у некое шипско гето во Македонија. И коментари од Молдавци како само најлошото од таму го снимил. (n)

од тој Гас ги гледав видеата за Македонија и нормално шпони ја лајкаат Шкиперија, нашиве Србија. Ништо интересно.

очекував по муабетиве дека ќе бидат репортажи од државите, а не муабети од коперација и депре ствари.
Јас Гас го гледав пред да дојде тука и ептен се разочарав од кога сними тука, како да ги бирал шиптариве, а баш ме интересираше што би кажале нашите. Ај не можел во шутка да го сними видеото.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.122
Поени од реакции
9.978
По тоа е различен Бемџамин од сите други. Ги посетува најзабеганите места во градовите. Јас го оправдувам, ја покажува реалната состојба во државата/градот. Сите можат да идат во центарот и да снимаат туристички знаменитости.
Јбг брат не ме интересира мизеријата во другите земји.


Јас Гас го гледав пред да дојде тука и ептен се разочарав од кога сними тука, како да ги бирал шиптариве, а баш ме интересираше што би кажале нашите. Ај не можел во шутка да го сними видеото.
нема врска со бирање. Се упатил накај Стара чаршија, пошто е најинтересното нешто во центарот на Скопје, а таму 99% од дуќаните се шипски. Што не снимил шип покрај Охридско езеро, ги нема толку таму.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.296
Поени од реакции
3.253
Јбг брат не ме интересира мизеријата во другите земји.нема врска со бирање. Се упатил накај Стара чаршија, пошто е најинтересното нешто во центарот на Скопје, а таму 99% од дуќаните се шипски. Што не снимил шип покрај Охридско езеро, ги нема толку таму.
Па тоа де, кај нашол таму да прашува, иди на плоштад ко човек. И во Охрид шипо снимил да го ебам, затоа реков ко да ги бирал.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.084
Поени од реакции
13.065
Го пуштив овој Bald and bankrupt и тоа видеото за Молдавија пошто отсекогаш таа земја ми била мистериозна и што ќе видиш крш и ѓубре ко у некое шипско гето во Македонија. И коментари од Молдавци како само најлошото од таму го снимил. (n)

од тој Гас ги гледав видеата за Македонија и нормално шпони ја лајкаат Шкиперија, нашиве Србија. Ништо интересно.

очекував по муабетиве дека ќе бидат репортажи од државите, а не муабети од коперација и депре ствари.

Еве нешто вака види, мислам по твој вкус би било. Мене ми се допаѓа бидејќи баш е прикажано како се снаоѓа со локалците (имаше еден момент кај што на видеово го зезаа дека е од Германија, и на следниот човек му рече дека е од Јужна Африка), оди на места каде што ретко кој сака да оди и се обидува да го извлече најдоброто од нив и да ја прикаже убавината таму, за да се отргне негативниот глас за дадено место. Со многу почит се однесува со народот и гледа што е можно да е покомуникативен за да ја долови вистинската страна на народот таму. Плус учиш за поразличен начин на живот, еве транспорт со моторчиња како такси, автобуси со отворена врата што возат и излагаат луѓе да мерат дали може да се разминат, дефицит на вода и други маки кај локалците. Сум гледал многу други, кои сакаат убави нешта да прикажат, најубави плажи репортажи, супер ми е се тоа, ама ова повеќе ми прави кејф, ѕирни го.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.122
Поени од реакции
9.978

Еве нешто вака види, мислам по твој вкус би било. Мене ми се допаѓа бидејќи баш е прикажано како се снаоѓа со локалците (имаше еден момент кај што на видеово го зезаа дека е од Германија, и на следниот човек му рече дека е од Јужна Африка), оди на места каде што ретко кој сака да оди и се обидува да го извлече најдоброто од нив и да ја прикаже убавината таму, за да се отргне негативниот глас за дадено место. Со многу почит се однесува со народот и гледа што е можно да е покомуникативен за да ја долови вистинската страна на народот таму. Плус учиш за поразличен начин на живот, еве транспорт со моторчиња како такси, автобуси со отворена врата што возат и излагаат луѓе да мерат дали може да се разминат, дефицит на вода и други маки кај локалците. Сум гледал многу други, кои сакаат убави нешта да прикажат, најубави плажи репортажи, супер ми е се тоа, ама ова повеќе ми прави кејф, ѕирни го.
И го отворив инста профилот на девојкава и си викам прошетано чупе и го гледам видеово кај што живее, каква спротивност од инста.

Клаустрофобија и депресија би ме мавала секој ден да живеам у таа куќа. Во Шутка имаат појаки куќи од цела населба таму.:unsure:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.229
Поени од реакции
39.975
И го отворив инста профилот на девојкава и си викам прошетано чупе и го гледам видеово кај што живее, каква спротивност од инста.

Клаустрофобија и депресија би ме мавала секој ден да живеам у таа куќа. Во Шутка имаат појаки куќи од цела населба таму.:unsure:
можда немаат пари али имаат убави жени, далеку поубави од просециве наши кои глумат лудило @Dumbledore на секој ќош би наоѓал нова љубов и би и пишувал поезија.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
И го отворив инста профилот на девојкава и си викам прошетано чупе и го гледам видеово кај што живее, каква спротивност од инста.

Клау строфобија и депресија би ме мавала секој ден да живеам у таа куќа. Во Шутка имаат појаки куќи од цела населба таму.:unsure:
probaj gi ovie 2ca mislam poveke ke ti se svigaat... po mainstreem se, imaat dobra produkcija i budzet... e sega ne sum siguren ke imaat nesto na moldavija lol, jebi ga mestovo e stvarno zatucano i bold duri ne e tolku "los" u negovoto video za relanosta tamu

https://www.youtube.com/c/lostleblanc


venecula bese super, sega poima nemam... porano imase i MNOGU bogati delovi u karakas ali poslednive 10tiaa god site se preselija, celi vili sega propagaat...


eve ti video od poubaviot del na karakas ne od favelite.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom