Турбофолкот појак од џезот

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
A тој факинг Белопета, зошто не даде пристојни попусти за студентарија? Шиба цени кои си ги дозволуваат во главном фејк џезери.

Што сте се потресле... како божем ќе одевте.

Жал ми е и мене, али ако Белопета ми излезеше во пресрет минативе години, мене и на уште многу млади, денес можеби ќе протестиравме или бојкотиравме.

Сега, нека го спасува неговата елит - фела која му иде на фестивал.
Сори серпико не се согласувам. На оние турбо концертите карта е 200-300 денари дали тоа значи затоа што тие излегуваат во пресрет на младите дека на тоа треба да идеме.
Да скапи се картите на џез фестивалот, ама па и младиве не се тепаат за тоа. Да имаше поголем интерес од наша страна верувам дека ќе се направеше нешто во тој поглед како што е направено за турбото. :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Плус, и принцип е во прашање.
Инаку, нема тука обвинувања карања не знам што. Белопета требал со време да мисли и да си закаже. Универзална не живе за негови потреби...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Сори серпико не се согласувам. На оние турбо концертите карта е 200-300 денари дали тоа значи затоа што тие излегуваат во пресрет на младите дека на тоа треба да идеме.
Да скапи се картите на џез фестивалот, ама па и младиве не се тепаат за тоа. Да имаше поголем интерес од наша страна верувам дека ќе се направеше нешто во тој поглед како што е направено за турбото. :)
Промашуваш поента Брн... Не реков дека треба да идеме на турбо концерти за 150 денара зошто ниската цена била во пресрет на младите.

Реков само дека ПРЕТЕРУВААТ со цените на Џез фестивал. Тука ми е болката :)

Епа....лаком газ - трагедија.
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Abe turbofolkot nema nikogas da bide pojak od џезот...NIKOGAS!!!!
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Греота .... Водка и Џин, то је сада ин :pos::jaj:
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Abe turbofolkot nema nikogas da bide pojak od џезот...NIKOGAS!!!!
Recenicava ti e na mesto ali za zal ne i za nasevo podnebje!! 80% posto od lugevo ne znaat za Jazz kako zanr a kamoli da slusaat nesto takvo
od turbo folkov nema spas uste 100 godini.

Aloooooooo kaj ide svetov...................
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Само од зборот турбо се ежам:ija: .Мислам толку shit текстови имаат...катастрофа:pos2: .И они со џезот?Немат шанса:nenene: .Само незнам до кога мисли младинава да се упропастува:toe:
 
Член од
9 декември 2007
Мислења
45
Поени од реакции
0
ne opravduvam turbo folk vo kafici i diskoteki toa e sranje a za vo kafani za dobar pomin da
to ceco
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
Нема тука ништо чудно,нормално е да е побитно она што сите го разбираат,а тоа е турбофолкот. Кој знае стварно да го разбере џезот у Македонија??? И затоа бизнис се тера со турбофолк....
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Нема тука ништо чудно,нормално е да е побитно она што сите го разбираат,а тоа е турбофолкот. Кој знае стварно да го разбере џезот у Македонија??? И затоа бизнис се тера со турбофолк....
Што ти е поентата?

Прво мислам дека не е побитно тоа што сите го разбираат, туку поважно е тоа што е важно, и квалитетно.
А Џезот у Македонија сине, го разбираат далеку повеќе луѓе од оние кои го разбираат Турбото. А Џезот и треба да се сфати, за разлика од турбото, кој е едноставно енигма.

Океј не е енигма, ама ми одговара така у муабетот...
 
U

UnholY

Гостин
Турбофолкот појак односно подобар од џезот??!!!
Нема потреба да дадам и мислење за ова бе....Турбофолкот никогаш нема да го достигне џезот...Џезот како музика е длабока и не е за секој,додека турбофолкот не го сметам за музика туку за појава што масовно манипулира со денешнава младина....
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
Ова е пропаганда...неам коментар;жива срамота...никаков респект спрема музиката со вредност;kатастрофи...срам да им е...уште еден наслов/случај со кој се потврдува глупавоста/безморалот/срамот кај луѓето...25 години да градиш реноме на некој фестивал/да негуваш музика со вредност за да некој пуфљосани ти го напраат ова...турбо фолк подитно да се банира(just a dream)...:nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom