Трите слики од Анчо

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.583
Поени од реакции
13.596
Ако правилата во форумот не дозволуват ваква тема,веднаш нека се брише.
А ја ставив во општи муабети,затоа што Трите слики ќе бидат од разноврсна
тематика,претежно од градов.Понатаму мислам тие и да бидат„Без зборови“
Самите слики се да кажуваат. Но дозволени се секако ваши коментари.
Помислив и на Џ.Д.А. каде беше онаа тема со видеата,ама ова не е за шала.
Јас можам и секојдневно да постирам вакви Три слики од нашиот„ живот“.
Па така и во многу други теми пробав (што е и новост овде на форумов)
А некои богами и ќе репризирам,за да бидат на увид и овдека и се искажат.
--------------------------------
Може и да ги водам со наслов овие Три слики, еве почнувам со „најболното“
НАША РАБОТА - (помислив и наслов Скопска или Македонска работа)....................... Picture 1055.jpg . Picture 1056.jpg . Picture 1057.jpg Празни паркинзи
(го прекршувам правилото,морам овде да додадам и зборови и објаснување)
Кој вели недостасуваат паркинг места во Скопје. Еве доказ дека има и празни.
Овој голем паркинг се наоѓа во Реонскиот центар Аеродром,пред црквата
која е во градба,во близина на Кам Маркет,Рамстор,Базаро и новите згради.
Но еве куриозитет,откога е отворен и откако го пуштива е вака празен, ама во
околината на сто метри сите паркинзи се полни и улици и тротоари,дури и
има и на самите улици помеѓу зградите во средината колона од паркирани
автомобили секојдневно.И тие старично паркираните поради тоа тешко и
излегуваат потоа а не често има и блиски додирнувања и гребења на колите.
Е не ми е јасно како во град пајаци дигаат коли на тротоар а овдека на сред
улица им е дозволено, а се има нов голем паркинг за сите возола.
НАША РАБОТА
Значи сакаме до газ да ни е паркингот за автомобилите, до зграда пред влез.
Толку за почеток, а имав и уште нешто да кажам,а да и Трите слики од таму.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.654
Да се размениме,ти нудам три за онаа слика со црноин и тоа не било кој туку од:
Шекуларац,Бобек и Сантрач.
Црниот не ти го давам ни за 100 мали мелници за бибер!
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.583
Поени од реакции
13.596
Црниот не ти го давам ни за 100 мали мелници за бибер!
Ете не требаше ама ја почнавте темава на „ВАШ“начин.
--------------
А кој тоа рече дека би дал за тоа „црниот“(ама не е тоа„модерното“ од Прилеп)
мелачка,не би дал ни зрно бибер, размената важи само со наведеното од претходно.
Е може и една гратис да добиеш од мене по твој избор:Митиќ,Станковиќ или Беара.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
4.939
Чичко Анчо , да не те чуди ова , одамна разбраа дека не ни треба воздух , " ни треба " паркинг. Што има децата да си играат на лулашки , нека се лулаат по хаубите на колите. Подобро да има богаташот кров на глава , него ли овие јадници од народ да уживаат во зеленило бре. Подобро фонтана ќе ставиме на сред плоштад , неголи стокава да се расшетува и да плука по плочките...
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.691
Поени од реакции
5.308
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.143
Поени од реакции
8.530
Празни паркинзи
(го прекршувам правилото,морам овде да додадам и зборови и објаснување)
Кој вели недостасуваат паркинг места во Скопје. Еве доказ дека има и празни.
Овој голем паркинг се наоѓа во Реонскиот центар Аеродром,пред црквата
која е во градба,во близина на Кам Маркет,Рамстор,Базаро и новите згради.
Но еве куриозитет,откога е отворен и откако го пуштива е вака празен, ама во
околината на сто метри сите паркинзи се полни и улици и тротоари,дури и
има и на самите у
Новата катна гаража кај Подвожњак е речиси празна. Преку ден има коли но само на први спрат. Прашање е дали дневно ја користат 100 возила Зонашите трошат повеќе за струја отколку што им е вкупниот приход од паркирање
За оваа катна гаража се потрошени 12,5 милиони евра и тоа бадијала
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.583
Поени од реакции
13.596
Picture 1060.jpg . Picture 1059.jpg . Picture 1061.jpg .Наша работа
еве да завршиме со првата приказна,од недовршената збирка„Трите слики на Анчо“
-----------
Прва слика? само неколку метри од празниот нов паркинг,сликано во исто време.
Паркирани коли на сред улица (така е веќе неколку години) ама поблизу до кафезот.
Уште некое време ќе се навраќам со слики на старите теми а потоа само овде.
----------
Утре народе други три слики со иста тема: НАША РАБОТА
 
На врв Bottom