Трикови со карти

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
jas se zanimavam so trikovi vekee 2 godini i znam preku 300 trikovi inace najdobri karti za trikovi mislam deka se tally-ho i bicycle ghost,edni od najdobrite trikovi moze da gi vidite ovde mismag822.com
Како се викаш може те знам, и јас правам трикови..
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Лош брејк еј :D
Тек сеа го глеам ова... Камерата е од лош агол, не е лош трикот или брејкот. Стрит магија е најтешко да се долови преку видео, премногу агли се во прашање и треба да се покрие апсолутно се’, затоа што во видео имаш паузирање, забавување и слично. Дури и моето промо видео кое беше снимано во изолирани услови (студио) сепак има некои маани, стрит магија е стрит затоа што е за на улица, не за пред камера. :)

Да не дробам многу - трикот е супер, и технички и интеракционо, аголот на снимање е ужас. :)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Иам еден другар од клас, пун е со фори :)
Треба вежбање бааги за ова :)
И големи раце xD
 
D

Daedalus

Гостин
Иам еден другар од клас, пун е со фори :)
Треба вежбање бааги за ова :)
И големи раце xD
ne treba golemi race, a vezbanje treba, i sekako dobar showman da se bide. Iluzii so karti i jas rabotam, ali povise mentalizam

ne treba golemi race, a vezbanje treba, i sekako dobar showman da se bide. Iluzii so karti i jas rabotam, ali povise mentalizam
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Дали знае некој за овие карти Bicycle Standard каде може да се најдат во Скопје или Охрид.
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Ако сакате да учите трикчиња со карти посетете го mismag822 на youtube.
Човекот има многу туторијали, порано скоро секој ден го посетував каналот и доста научив :)
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Дали може да ми кажете каде можам да најдам продавница за било кој вид на карти во Скопје (маѓични)?Фала однапред :) .
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Сакам да прашам дали сеуште може да се најдат бајсикл карти во матица, ако не кажете каде можам да најдам. Фала однапред :) :) :) :confused:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: `V`

Kajgana Shop

На врв Bottom