Трап културата во Македонија

Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.676
Мислам дека ова спаѓа во Трап и е ретко добро нешто.
Добар текст. :pos: Овие трапериве од балкан не можиш да ги слушаш дома без слушалки, англискиве се јадат некако пошто не разбираат англиски. :ojeaa:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.499
Поени од реакции
40.430
не сакам да хејтам, али тешко ѓубре е оваа музика. Буквално ушите ти ги тероризира. Турбо фолк за ова е права уметност.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.817
Поени од реакции
24.136
Добар текст. :pos: Овие трапериве од балкан не можиш да ги слушаш дома без слушалки, англискиве се јадат некако пошто не разбираат англиски. :ojeaa:
Песната ја дознав како машки пандан на оваа песна :

Beat it up, nigga, catch a charge
Extra large and extra hard
Put this pussy right in your face
Swipe your nose like a credit card
Hop on top, I wanna ride I do a kegel while it's inside
Spit in my mouth, look in my eyes
This pussy is wet, come take a dive
Tie me up like I'm surprised
Let's roleplay, I'll wear a disguise
I want you to park that big Mack truck right in this little garage
Make it cream, make me scream
Out in public, make a scene
I don't cook, I don't clean
But let me tell you how I got this ring (Ayy, ayy)

Затоа и ми се засвиѓа. Иначе трапов ми е срање ама имаат интересни битови што возат. Особено тој медитеранско - арпаски мелос од Oce Kurac.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.220
Поени од реакции
16.737
Trapot vo Makedonija e sranje, i uopste e sranje. E sea, Hrvatite imaat dobar trap, interesen za slusanje od vreme na vreme. Sekako, koli i picki se za picki, samo droga.

Kreso e seriozen decko. Vojko V e isto dobar.Inaku, cista satira, ne bi trebalo da e vo kombo so trap, ama valda toa im nosi pari.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.299
Поени од реакции
81.489
Каква бре трап култура, какви бакрачи.
Овој музички правец треба да се запали и заборави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom