Тоше Проески

P

PewDiePie

Гостин
Извинете што се умешувам во темава,ама морам да му реплицирам на овој...

Како тоа Тоше не би сакал Жељко да пее негова песна,објасни малце ???
А ако пееше на концертот негова песна,ке му направеше само чест на Тоше,што секој пејач би го направил без разлика дали е Жељко,Саша Матич или Шако Полумента,се сфакаме ???
Честа да му ги испејат песните беа тие,а веруј дека имало и други што чекале да бидат повикани и со цело срце би ја прифатиле таа покана,а не некој Жељко не прифатил покана трте-мрте.Изгледа не ја прифатил пошо и починат Тоше,лесна му земја е пославен од него,што Жељко нема да го постигне ни да има 10 животи :wink:

Инаку во врска со темава,јас не бев на концертот,не можам да отидам на концерт на починат човек,едноставно премногу жал ми беше и седев дома го гледав малце концертот :(
Саша Матич и Шако Полумента ги ставаш во група со Тоше Проески и Жељко Јоксимовиќ??? :kesa: мајко мила :tapp: не ме цитирај се виде у постов твој колку си упознаен со музичките жанрови.
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Ај приберете си ги хормоните зашто ќе ви извадам ЏИГЕР за Тоше!!!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Саша Матич и Шако Полумента ги ставаш во група со Тоше Проески и Жељко Јоксимовиќ??? :kesa: мајко мила :tapp: не ме цитирај се виде у постов твој колку си упознаен со музичките жанрови.
Прост пример ти дадов бе укапирај малце :nesum:

Еве вака пошо глеам дека екстремно тешко ти иде сфакањето...

Мислиш дека Дино Мерлин или Хара Мата Хари ке ги одбиеја поканите да испеат една песна во чест на Тоше ???

Сакам да ти кажам дека Жељко не е ништо подобар од тие што испеаја во чест на Тоше,само е нафуран.И Аки можеше да ја одбие поканата,ама не ја одби,ај размисли зошто :wink:
Не знам што ти е толку тешко да сфатиш,ама Жељко си има некоја своја филозофија,како е најјак пејач,никој не може да се рамни со него,има најубав глас...едноставно нарцисоидна будала е :smir:

Но,се виде колку е голем во душата,во срцето...

П.С смени си го аватарот,не е во мода веке Харчестер Јунајдер и Флечер :smir:

Ај приберете си ги хормоните зашто ќе ви извадам ЏИГЕР за Тоше!!!

И јас исто !!
 

Andrejnalin

Резонатор на хармоници
Член од
4 јануари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
Сакам да се прави концерт на Тоше на секои 2 недели, да му се докаже на великанот колку го сакаме. Кога ќе снема песни, одеднаш да излезат некои негови нови списи каде што напишал нови 4638 песни, кои се доволни да се прават концерти во следните 20 години. Понатаму, кога ќе снема и тоа, да се почне со компонирање нови песни во стилот на Тоше. Со технологијата која би ја имале дотогаш, дури може и да го симулираме Тошевиот ангелски глас и да пее на тие нови песни самиот тој.

Најнакрај, логично, да се направи виртуелна секс-симулација со Тоше, за запалени емо малолетнички (и /ци).
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Прост пример ти дадов бе укапирај малце :nesum:

Еве вака пошо глеам дека екстремно тешко ти иде сфакањето...

Мислиш дека Дино Мерлин или Хара Мата Хари ке ги одбиеја поканите да испеат една песна во чест на Тоше ???

Сакам да ти кажам дека Жељко не е ништо подобар од тие што испеаја во чест на Тоше,само е нафуран.И Аки можеше да ја одбие поканата,ама не ја одби,ај размисли зошто :wink:
Не знам што ти е толку тешко да сфатиш,ама Жељко си има некоја своја филозофија,како е најјак пејач,никој не може да се рамни со него,има најубав глас...едноставно нарцисоидна будала е :smir:

Но,се виде колку е голем во душата,во срцето...

П.С смени си го аватарот,не е во мода веке Харчестер Јунајдер и Флечер :smir:
Pa boldiraniot odbi da pee pesna na Tose, bidejki mu bilo sram da bide na album koj se vika Tose i prijatelji ,a on sam ednas go videl Tose vo zivotot,pa namesto nego vleta bojan Marovic .Zeljko go mrazam od dnoto na dusata ne sum videla pogolem seljak od nego ,ama bese vo pravo so ona sto go izjavi:toe:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
A,да поканеја уш некој Македонски пеач,а не да се препуцаваме овде за Жељко?
Во иднина организаторите нека си поразмислат колку и како ги рекламираат спонзорите и колкав процент ќе си стават в џеб.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Pa boldiraniot odbi da pee pesna na Tose, bidejki mu bilo sram da bide na album koj se vika Tose i prijatelji ,a on sam ednas go videl Tose vo zivotot,pa namesto nego vleta bojan Marovic .Zeljko go mrazam od dnoto na dusata ne sum videla pogolem seljak od nego ,ama bese vo pravo so ona sto go izjavi:toe:
боже сачувај! свашта по народот! а што сакал тој бе како да се нарекува албумот ненормален јас незнам како не се срами!
добор Жељко одамна е сељак уште кога заедно се погодија со Тоше на евровизија видов колку е спрема него резервиран. Тоше и постхумно е поголема звезда од него според побарувачката на албуми, а да не кажувам што уште ќе постигнеше да беше жив.

ај не вреди да се расправа за такви ситни души како Жељко!!!
бај д веј концертот можеше пофино да биде организиран но ајде им се просутва. се надевам парите ќе одат на право место.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Sekogas podeleni mislenje nemozam da ve citam stvarno ... dosadni ste veke ... Zborete za ubavi raboti drugoto ne e bitno ... sekogas ima podeleni mislenja,eden edno kazuva drug ova ne cinelo paaaaaaaa!!!taka da nikad nema da mozete da se razberete ...Tose Zasekogas .. Pozdrav..
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Пребарувајќи по интернет на еден форум сретнав матрица од за мене до сега непозната песна на Тоше под име Nisam andjeo. Не можев да најдам други информации, а песната по првото преслушување без вокал, некако ми остава простор да верувам, бидејќи стилот ми е некако близок со стилот на Тоше. Особено ме потсеќа на периодот Ако ме погледнеш во очи, и секако на последниве англиски нумери. Барам ваша помош и мислење, да ја одгатнеме песнава. Линк:


(Линкот е отстранет поради кршење на правилата на форумот).


Инаку нумерава страшно потсеќа на насловна нумера од некој филм, а се знае дека тоше снимил насловна филмска нумера под име Angel's face некаде во 2003-2004 но останала необјавена. Благодарам однапред и очекувам мислења
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
никој не разбрал само ти ...
да не праиш некоја финта :tapp:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
тешко дека јас ќе проверам :)
ама сепак праиш некоја далга ...
Да не си affiliate :) на rapidshare :)
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
зошто би правел далга? јас сум фан на Тоше уште од почетокот, верувај не би правел далги со нашиот идол.Само прашав за мислење. Поздрав
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
3 се меѓу кои и таа на Тоше, ако сакате ќе ја стаам на друг сервис, аман луѓе верувајте:vozbud:

еве и друг линк.Се надевам ќе ме сватите сериозно. Извинете што пишувам пост под пост
 

Kajgana Shop

На врв Bottom