Топ 10 gaming мауси

KamIx

Reichsfuhrer-SS
Член од
4 ноември 2008
Мислења
22
Поени од реакции
1
Разер никогаш не направиле квалитет за сериозно да се доближат до логитек мада се добри.Сепак подобар маус од Г5 нема кратко и јасно
мада и другите од Г серијата се добри.Оваа листа би ја нарекол во
најмала рака врска немање :pos2: дизајн> квалитет? не би рекол!


@ Точкест

Дали си држел некогаш во рака Г5 или Г7 ? и јас мислев како тебе додека не пробав Г3 па Г5 па Г7 ми стана јасно што значи маус.
Значи не е од *урчење вистината ја зборам далеку се логитек
од ноу нејм фирмите :helou:

Царка Lohitech маусите неможат да се мерат со Razer ili so steelseries

Steelseries Kinzu е пдобар logitech a да не зборуваме за Xai

Inteli 3.0 и 1.1 имаат само еден проблем барем кај мене сум играл на двата и страшно ме беше изнервирало тоа што скокаат(ingame) тогаш играв cs и кога дефјузирам бомба ми скокне маусот нишанот во небо отиде истото ми се дешава у на modern warfare 2
најдобар гејмерски маус според мене е Razer Deathadder и Steelseries Xai не е лош
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
Ја си го имам Razer Deathadder под број 2.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Царка Lohitech маусите неможат да се мерат со Razer ili so steelseries

Steelseries Kinzu е пдобар logitech a да не зборуваме за Xai

Inteli 3.0 и 1.1 имаат само еден проблем барем кај мене сум играл на двата и страшно ме беше изнервирало тоа што скокаат(ingame) тогаш играв cs и кога дефјузирам бомба ми скокне маусот нишанот во небо отиде истото ми се дешава у на modern warfare 2
најдобар гејмерски маус според мене е Razer Deathadder и Steelseries Xai не е лош
Секој со свое мислење јас сум имал шанса да ги споредам директно и Логитеч ми беа многу подобри, подобро лежеа попрецизни ми беа.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
За мене лично маус си е маус, со тегови без тегови со муда маријана или без нив он сепак ќе си остане маус.
Маусот не те прави гејмер.
Маусот не те прави дизајнер.
Маусот не те прави курац ипол.

Користам Mighty Mouse зашо ми дојде у пакет и страшно се навикнав на него, тамански за мојата рака. Ми ја одмара башка кликовите се страшно фенси и "невидливи", 360 степенски скрол кој ми врши работа до јаја. Има само 5 копчиња али си вршат работа премногу. Еве го налик каков е
Конечно некој разумен :) Имам другари цело време се цепаат со мауси, незнам што незнам што. Пер ако знаеш ќе играш и со тие маусине што се на Пентиум Двојчиња, со тркала :)
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Конечно некој разумен :) Имам другари цело време се цепаат со мауси, незнам што незнам што. Пер ако знаеш ќе играш и со тие маусине што се на Пентиум Двојчиња, со тркала :)
 

KamIx

Reichsfuhrer-SS
Член од
4 ноември 2008
Мислења
22
Поени од реакции
1
Секој со свое мислење јас сум имал шанса да ги споредам директно и Логитеч ми беа многу подобри, подобро лежеа попрецизни ми беа.
тоа е точно секој има право на свое мислење али Логитек неможат да се мерат со Steelseries
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
@Coolzrock
Е ај да те видам сврти се 180+ степени на кантер или било која друга игра или сецни го маусот лево или десно или ќе направи 15круга човекот или ќе се збрлави маусот па ништо нема да се случи

Иначе:
Razer Mamba - според мене нај добар wireless маус

SS kinzu и Xai - Одлични ноу комент

Logitech G5 и MX518 - Во срце ми се...

Razer DA - Малце е голем и не беше она што очекував

Microsoft Inteli 1.0 - Спуштен „ГЗ’’ има колку и да е стар може да се мери со сите најнови мауси

Inteli 3.0 - Не е за мене, тоа е за некој 2.5М висок човек со рака колку мојава глава (премногу голем е)

A4Tech X7 - Солиден маус во однос цена/перформанси

Logitech G9 - Воопшто не ми лежеше на рака

Заборавив некој??:uvo:
Roccat Kone и Kova - Kone убави линии има барем на сликите би лежел на рака, Kova е малце по мал од него добар на изглед и не е лош за гејминг

И да, џабе ти е и маус од 10000000$ ако немаш асален пад слободно играј си на некој од 300ден.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Logitech G5 и MX518 - Во срце ми се...

Inteli 3.0 - Не е за мене, тоа е за некој 2.5М висок човек со рака колку мојава глава (премногу голем е)

Roccat Kone и Kova - Kone убави линии има барем на сликите би лежел на рака, Kova е малце по мал од него добар на изглед и не е лош за гејминг

И да, џабе ти е и маус од 10000000$ ако немаш асален пад слободно играј си на некој од 300ден.

Хехехе, баш затоа ги сакам Inteli 3.0 и јајчарските глуфци од Logitech. Екс кошаркар, имам шепи ко мечка, па ми лежат многу убаво во рака.

Инаку следен глушец ке ми биде Roccat Kone, многу убава форма има, а и е во класа на Inteli 3 и Logitech G5/MX518 кога се работи за големината. Само да успеам да тргнам на страна 5-60 евра........
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
Епа тоа викам. Треба да имаш шепи како мечка за да ти лежи убаво ја кога го фатив се мачев да го свртам:pos2:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
тоа е точно секој има право на свое мислење али Логитек неможат да се мерат со Steelseries
Ја па обратно мислам дека Steelseries не можат со Логитеч :pos2:

Поготово G5!

Cooler Master Sentinel исто така многу добар маус.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Mad Katz глушец или pimp my mouse
слободно можи да се стави на прво место

Кошта 100 долари, исто колку Г9 и некои други а очигледно е подобар.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Заборавив некој??:uvo:
Roccat Kone и Kova - Kone убави линии има барем на сликите би лежел на рака, Kova е малце по мал од него добар на изглед и не е лош за гејминг
Јас го користам Roccat Kone и предобар е. Има многу опции, можеш да му ја менуваш тежината со тегчиња кои идат со маусот, потоа можеш да ја мењаваш бојата на маусот во каква сакаш (customizable LED light system), 3200 DPI, 4-way mouse wheel, па дури и Tracking Control Unit (TCU). Ова значи, маусот има како додатен втор „ласер“ кој го прилагодува маусот да работи беспрекорно на било каква подлога. Патем, користам пад исто од Roccat, Roccat Sota. Супер се и двата продукти :)
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Препорачајте добар гејмерски маус
 

Kajgana Shop

На врв Bottom