Топшоп производи - задоволни или не?

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Го има некој тоа нутрибулетот да каже шо е како е?
Вреди за секој денар. Маста му ја извадив.
Ако ти е за смуди - немаш подобар избор. А и скоро за се служи освен нели како соковник затоа што не може да извади бистри сокови.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Као хејтер на 95% од нивните производи ќе ти кажам, не се мисли и зимај. Одличен е, освен за бистри сокови.
Штом си хејтер на нивните производи претпоставувам го имаш делимано новиот соковник. Ако може збор,два за него пошо ми треба соковник кој ќе трае,соковник кој кога ќе го вклучиш не паѓаат ќерамиди од кров и не остануваат домашните 99% глуви после неговата употреба.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Го имам праисторисково и нормално дека е глупости во боја. :D
А Дормето, што знам... арен е, арен. :D А бе душек ко душек... битно да се лежи. :P
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.938
Поени од реакции
80.678
Абе тој горе праша за наддушек, а вие сите за душеци му кажавте.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Дормео над душек имате некој земено?
Се мислам да го земам http://www.dormeo.com.mk/?tn=content_wide&cn=compare_topper третиот
Над-душек Рињу 6 см. + перница мемосан http://www.dormeo.com.mk/над-душеци/над-душек-рињу-6см.html 120х190цм. Не сум купувал досега од топ-шоп, па ме интересира какво искуство имате со душециве? (или подобра опција за душек или над душек до 8000денари 120х190цм, а да не се дормео дајте предлог.
Сега го видов постот.
Го имам две години веќе и спијам многу подобро, има разлика. Мааната му е што се "лизга" по малку од спалната и неделно еднаш барем треба да си то местиш назад.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
И девојката ми е од топ шоп:icon_lol:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Го имам и навлажнувачот на Дормео, да го пофалам дека за во стан со парно се исплаќа? :D
Не, ова за јогиве ти одговара.

Онака во престилка црвена како тетка Бибероска со трајна ладна фризура и тапети во кујната со мотиви од прибор за јадење и нешто се слуша како се крчка во позадина и со дрвена лажица во рака, додека се гледа во позадина навлажнувачот од Дормео и нутрибулет

И те прашува нараторот...Колку време го користите душекот Дормео и како сте задоволни од него?

Го имам две години веќе и спијам многу подобро, има разлика. Претходно користев друг душек и имав болки во грбот
И после продолжува.

Преку 10.000 наши задоволни корисници кои ги користат производите на дормео.
Само денес екслузива понуда од Дормео, ако го нарачате овој наддушек го добивате со екслузивна цена од 8889 денари и бесплатна книга на македонски јазик "Кама Сутра за почетници".
Но тоа не е се', ако се јавите во наредните 30 минути добивате и бесплатна перница со мемори пена во таа цена.

Звони сега!!![DOUBLEPOST=1429020773][/DOUBLEPOST]
Епа покроце малку. :D
Барем еднаш неделно е таман? :P
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.846
Член од
3 март 2010
Мислења
646
Поени од реакции
408
јас не би купувал ништо од топ шоп, имам претрага правено за многу производи и увидов дека тие со најмал рејтинг и што не се трошат многу ги рекламираат и нудат кај нас како најпрактични/ правило број 1, никогаш не верувај на она што најмногу се рекламира, тука нешто не штима, ако чинеше немаше секој месец да ми се јавуваат на фиксен од дормео и топ шоп по пола саат да напнуваат со понуди и предлози сосила да купам

За соковник онај на витамикс мислам дека е квалитетен, со таа опцијата за побавна екстракција со мала брзина да не се уништат витамините
Јас пред 5 години купив амерички бревил марка, тој беше најквалитетен спрема 2 месечното онлајн истражување што го направив, 2 брзини 850 вати, Искрено 2 пати повеќе кошташе достава и царина од самиот производ, за на крај арно брат ми ме предупреди да не го вклучам в штекер оти башка струја имаме, Ај па после порачвај пак од америка конвертор на струја 2000 вати пошто мора да е барем со двојна поголема моќност, па нема достава или прескапа е оти тежи 15 - 20кг, па препуштај кај роднини во австралија па тие тука, значи се мора кај мене да се искомплексира, нема прости работи,и ај на крајот 20тина пати напрајв сок, и тоа беше, морам да признаам дека ептен е квалитетен бревил скрос го цеди сокот макар и од тврдо како цвекло и моркови, миењето расклопување еден куп делови сушење е чиста досада. ене го сега така бери прашина со конверторот, како и 1000 други производи што ги имам порачано, кај мене свако чудо за три дана
Предлог ако купвате соковник барајте некој поквалитетен со бавна екстракција по можност, оти протекува сокот и не го цедат целосно овошјето и зеленчукот, во нив спаѓа на јек ла лејн, ако сте запнале во топ шоп купете го тој блендерот што го рекламираат, оти останваат сите хранливи продукти, само си додавате вода ако преферирате потечно како сок наместо смути, јас имам филипс блендер ама не го бива, голем е садот а мали ножината за блендање
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.149
Поени од реакции
2.812
Овие од ТОП ШОП пред 20 години имаа ограничени количини и еве уште ги продаваат истите...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom