Толеранција

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Што е со толеранцијата кај вас?
Дали сте толерантни и колку? Имате некоја граница за се` или имате само работи кои ги толерирате скроз или не ги толерирате ич.
Што можете, а што неможете да толерирате?
Колку преголемата или премала толеранција знае да биде лоша или добра за нас?
И така ...:salut:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Толерирам многу малку, скоро ич. Едино и ќутам на професорката по хемија, пошо од инает ќе ми пишит кец. Со сите, и постари и помлади сум на рамна нога и не издржувам да не вратам.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Епа..што е толеранција..не знам како да го објаснам вака,а да не звучи глупо...си знам јас,ама не знам стварно да дадам некоја поконкретна дефиниција...
Е сега јас сум толерантна,па мислам дека и повеќе одошто треба...меѓутоа сепак за све треба да се има граници..не можам да толерирам некој кога пред мене извршува неправда..едноставно збеснувам...
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Mnogu sum tolerantna. Toleriram i poveke od sto treba. Ponekogas koga vidam kako nekoj se odnesuva so mene i se podsetam kolku sum go tolerirala mi e krivo,ama toa e toa.
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
tolerancija ti e koga nema da dozvolis nekoj da te zajbava t.s. granicata do koja dozvoluvas nekoj da te zajbava ili da manipulira so tebe
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Не толерирам луѓе кои немаат почит кон мене како и кон останатите како личност независно од нивните убедувања, определби или изглед.
Ама тоа што не ги толерирам не значи дека избувнувам туку едноставно ги игнорирам.
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
у принцип сум многу толерантен кон сите дур не ми стапне некој на жуљ :) после тоа... или целата нервоза собрана ја истурам или си одам едноставно зависи од тоа колку ми е собрано :)
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Секогаш сум максимално толерантен и покрај тоа што луѓето во повеќето случаи не знаат да го ценат и не го заслужуваат тоа.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Pa se trudam da bidam toleranten,ali ne vo site situacii! Kako moze da toleriram nekoj ili nesto ako napravil nesto neprostlivo.Znaci vo mene ima tolerancija,ali ja upotrebuvam koga treba. Inace po priroda sum izbuvliv taka pa ne ni toleriram mng! :P
 
N

n/a

Гостин
Tolerancija...
Teska rabota...:vozbud:
Toleriram do odredena granica...obicno togas se sekjavam na zborovite na dedo mi:Udri gomno da ti smrdi rakata...Sto si postignal?
Ali koga ke mi ja pomines granicata...napagjam i ne me interesira nisto vise...Nema proska!
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Некогаш сум и премногу толерантна,се додека не видам дека некој тоа го злоупотребува.Е кога тоа ќе се случи,комплетно ја менувам сликата за тој некој и не толерирам веќе.После нема враќање...
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Генерално премногу толерирам, понекогаш и на моја сметка, иако се случува ретко да го сместам некого по кратка постапка кај што му е местото :)
Ептен висока ми е точката на вриење, а онаа на мрзнење уште пониска :toe:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Никако не толерирам луѓе што не ме толерираат:)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Толерирам се и сешто од секого. Кога ке ми текне што се сум попуштил... Ама сето тоа има граница... Кога ке ми пукне филмот неможам да одговарам за моите постапки!(се трудам ова да го контролирам ама тешко кој ке ми стапне на нервата)
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Dzish напиша:
Толерирам се и сешто од секого. Кога ке ми текне што се сум попуштил... Ама сето тоа има граница... Кога ке ми пукне филмот неможам да одговарам за моите постапки!(се трудам ова да го контролирам ама тешко кој ке ми стапне на нервата)
јас иам разлика само што кога ќе ми пукне филмот бегам од сите,оти не знам шо се може да се случи,да се испокарам со сите,и направам беља...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom