Токсикологија

  • Креатор на темата Crazy Diamond
  • Време на започнување
Член од
14 септември 2010
Мислења
221
Поени од реакции
251
Vchera gi izmavaa Toksikologija u park dodeka Legija i site ostanati imaa respekt od publikata posebno legija shto rasturijaa Skeet izede parichka u glava znachi bukvalno "Parite im udrija u glava" hahaha
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.040
Поени од реакции
25.006
Ги поштував Токсикологија додека Видо беше со нив, сеа не толку некако забегаа сите и прават нешто што не е рап.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Интересно звучи , посебно тоа што се надоврзуваат на една конкретна тема еден со друг нон стоп...
но неможам да ги ценам дечкиве ( со исклучок на вистинскиот ем си СИГИ)

[video]http://forum.kajgana.com/showthread.php?7654-%D0%94%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%B0[/video]
Ова е нешто новитет од Пука ... близнаците на дело повторно ... не многу сјајно како старите дела... но интересен нивни стил спот , а и глума за старошколски нивни рап .. но не баш успешен :)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Само Сиги го поштувам затоа што го знам навистина каков ё. Еве баш денес и роденден му е, па нека му е среќен... :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.460
Поени од реакции
7.915
Више не се Токсикологија . Сега се Токсиколози и само се Сиги,Џоле и Кацар .

Добро им е што се одвоија од Слатка,Ац НЛ,Желе и Пука Козметика .Сега имаат подобри текстови и се останато.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
27
Поени од реакции
7
Токсиколози сеуште настапуваат заедно со Слаткар, аценл и желе. Ја мислам дека они ја имаат спуцано работата со Пука и веројатно Скит.

Ги нема веке неколку години, знае некој што се има десено? Чисто ме интересира пошто беа на добар пат у 2008-9 и покажаа доста потенцијал, и со исклучок на неколку артисти, многу имаат талент и добра историја у мк рапот. Последниве неколку години забегаа малку со мешањето на стилови, али нема везе, тоа не е релевантно на ова што прашав погоре.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Више не се Токсикологија . Сега се Токсиколози и само се Сиги,Џоле и Кацар .

Добро им е што се одвоија од Слатка,Ац НЛ,Желе и Пука Козметика .Сега имаат подобри текстови и се останато.


kako toa sve top e sega??? ovie se najnapatenite raperi nekad tolku! najgolemata stvar u nivnata kariera e nosot na sigi!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.460
Поени од реакции
7.915

kako toa sve top e sega??? ovie se najnapatenite raperi nekad tolku! najgolemata stvar u nivnata kariera e nosot na sigi!
Aбе не викам дека сега све им е топ ама колку толку подобри се .Кацар гледам последнава песна му е добра и не пее за тоа колку ебе жени и што ти ја знам таму .

Од сите што беа Токсикологија Ац Нл е заникаде , пее и рапува со Auto tune и така цела трака му е со тој ефект :facepalm: Што толку му е меракот на Auto tune ја не знам .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom