Ти си Македонија! Дали?

Дали ги поддржувате кампањите "Ти си македонија"


  • Вкупно гласачи
    121

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Секој кој мисли со своја глава е партиско војниче. Ха! Мора да мислиш исто како владата, инаку - кврц. Само така не си партиско војниче.

Иди легни си бе.



Нема ништо лошо во тоа да се шири патриотизмот. Ама да се шири со отекување по телевизија, со трошење милиони да ми кажува некој басни, со трошење пари на даночни обврзници - е чекај малку. Ти веројатно не работиш, или работиш во државна администрација, па незнаеш што тоа значи, и кој го плаќа.
ERROR 404
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Епа, ајде практична примена на кампањава малку...

Ви сметаат спотовите?
Знаете дека сте Македонија?
Ја сакате Македонија?

Ајде на улици јунаци!
Мењајте го она што ви смета!
Али за тоа треба свесност и труд. И уше ви е полесно да кенкате низ мало и по нет, него нешо да направите.
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
не е смешно,или го имитираш јанко?
Извини не сум запознат со случајот со Јанко ако може да ми кажеш што е работава со постов. Јанко сум го гледал само 2 пати а не капирам од кај има врска постот со Јанко.
 
T

the Carpenter

Гостин
Баш и не знаете дека сте Македонија.

Пошо кампањава сигурно не е за само да ни кажат дека од сиромашни ќе станеме богати (ко шо алудира автрот на темава).

Ова поише се однесува на свесноста дека државата е твоја, дека ти си тој кој ја носи власта, а не обратно, дека треба да се кренеш кога одат против твоите интереси и сл.

Се на се, свесноста дека не сме немоќно стадо контролирано од неколку властодршци, туку дека ние им ја даваме моќта, дека треба да одговараат пред нас, и дека за се што оди против нас треба да се покренеме и побуниме.

Распукала Шар планина муабет.

Штета што све е обратно...
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
92
Поени од реакции
9
Баш и не знаете дека сте Македонија..
Ај биди љубезна и кажи ми ти како се спозна дека си ТИ Македонија? Кампањите ли ти го отворија срцето? Или по природа си таква?

Пошо кампањава сигурно не е за само да ни кажат дека од сиромашни ќе станеме богати (ко шо алудира автрот на темава)..
Точно, не е само да не лажат дека ќе станеме богати ко во спотот. И за друго се работи :)

Ова поише се однесува на свесноста дека државата е твоја, дека ти си тој кој ја носи власта, а не обратно, дека треба да се кренеш кога одат против твоите интереси и сл.
Jaс ја носам власта, а власта си игра курац со мене. И ако одат против моите интереси, ќе се кренам бе, него како.

Се на се, свесноста дека не сме немоќно стадо контролирано од неколку властодршци, туку дека ние им ја даваме моќта, дека треба да одговараат пред нас, и дека за се што оди против нас треба да се покренеме и побуниме.
Сосема е друга поентата на кампањата. Ти толкувај си ја на свој начин.

Имаш плата од 200 евра? Ти си Македонија, ти си крив, не е владата. Ти си неспособен, нема врска што толкава е просечната плата во дупкава.

Не возиш црна лимузина како батките од владата? Ти си крив, не си доволно вреден, ти си Македонија.

Абе да се окозиш од рмбање неможеш да прехраниш семејство луѓе, сте работеле ли вие некогаш нешто, знаете ли како е?
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Jaс ја носам власта, а власта си игра курац со мене. И ако одат против моите интереси, ќе се кренам бе, него како.
ЈЕБИГА мнозинството од народот не мислат како тебе.
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
92
Поени од реакции
9
И ќе ми каже некој дека јас сум Македонија...ало, политичари, фатете се за работа, не го дупете народот. Народот ве избра вас, вие сте Македонија, не се подјебавајте со народот дека тој е сам виновен што не ве бива, па демек тој е Македонија.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
Извини не сум запознат со случајот со Јанко ако може да ми кажеш што е работава со постов. Јанко сум го гледал само 2 пати а не капирам од кај има врска постот со Јанко.
забрај го јанко ок си е,али дека не е смешно не е
 
Д

Демијан

Гостин
Аман, пак ги активираа спотовите од кампањава. За да биде уште поиритирачки, се случува да пуштат по 4-5 спота на ТВ еден по друг. Но, да видиме дали си ТИ Македонија, како што тоа сака да го прикаже кампањата преку продавање басни на обичниот граѓанин.

Демек ако работиш вредно, од обичен работник во фабрика ќе имаш еден ден црна лимузина (така е приказната во еден од спотовите). Да, со 200 евра плата, ТИ СИ Македонија, и бидејќи со таа плата не можеш да платиш сметки и да го прехраниш семејството, еден ден ќе имаш црна лимузина.

Ти си Македонија.

Надополнете со примери.
Па види убаво прво па после лупај тука.Покажано е како тој е отпуштен од работа и како почнува сам да работи-приватно.Не лупај кога на рекламата е убаво покажано тоа дека прво почнува само приватно,потоа вработува други итн.

И добро со овие 200 евра.Па работите тргнаа на подобро.Неможе оваа влада преку ноќ да направи да станеме Данска.Плукате по владата стално.Јас незнам што сакате,можда ги сакате пак комуњариве да испосерат уште повеќе!
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
И ќе ми каже некој дека јас сум Македонија...ало, политичари, фатете се за работа, не го дупете народот. Народот ве избра вас, вие сте Македонија, не се подјебавајте со народот дека тој е сам виновен што не ве бива, па демек тој е Македонија.
Кој како разбрал.
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
92
Поени од реакции
9
Али за тоа треба свесност и труд. И уше ви е полесно да кенкате низ мало и по нет, него нешо да направите.
Од кај па ти знаеш колку свесност имам јас и колку се трудам, и што се имам постигнато?

Ти што имаш постигнато, тинејџерке?
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Од кај па ти знаеш колку свесност имам јас и колку се трудам, и што се имам постигнато?

Ти што имаш постигнато, тинејџерке?
ХАХАХАХА ЖАЛОСНО :toe::toe::toe: Што ли сакаше да потенцираш.
 
T

the Carpenter

Гостин
Во време на глобална економска дупка, да лансираш реклама за развивање на претприемаштво треба да си нетокму, ама сепак тоа е друг муабет, со друг background
 

Kajgana Shop

На врв Bottom