Тип на денот

Статус
Затворена за нови мислења.

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Сите оние кои ги интересира прогнозирањето на спортски резулати од кошарката, размена на информаци околу клубовите за кои типувале,статистика или помош при кладењето ќе можат да се најдат овде.. Повелете
п.с...ме мрзеше да пишувам правила во стилот на Охридскиот фантом...ама се знае држете се до горе наведеното..:)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Сите оние кои ги интересира прогнозирањето на спортски резулати од кошарката, размена на информаци околу клубовите за кои типувале,статистика или помош при кладењето ќе можат да се најдат овде.. Повелете
п.с...ме мрзеше да пишувам правила во стилот на Охридскиот фантом...ама се знае држете се до горе наведеното..:)
Да,да ...Баш размислував да отворам таква тема,или да ти предложам...Искрено кошаркарските натпревари излегуваат реално и ретко каде има местенки...:helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
За денес од мене
Бостон-Торонто може чист 1,а може да се игра и со разлика -8 за Бостон.
Индиана-Оклахома ми мириса на 2ка,ама +11 за Индина,т.е хендикеп е тоа.
Мајами-Нетс 1,со разлика -6.
Орландо-Портланд 1,не игра Грег Оден и ти пак се мачат со центрите.
Феникс-Мемфис ќе биде 1,ама даваат хендикеп -12,јас сум за 2ка.Поздрав:)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Да,да ...Баш размислував да отворам таква тема,или да ти предложам...Искрено кошаркарските натпревари излегуваат реално и ретко каде има местенки...:helou:
http://forum.kajgana.com/converse.php?u=4201&u2=5661

види четвртио коментар:baeh::pos2:

Boston Celtics - Toronto Raptors
Тип: -183
Коефициенти: 1,85
Сигурност: 7/10


Бостон се вратија со победа од гостувањето кај Пистонс и уште еднаш покажаа дека се бр.1 на истокот. Бостон го одигра натпреварот на највисоко можно ниво и со фантастична одбрана, дозволувајќи им на Детроит во првото полувреме да имат постигнато само 29 поени, и еден играч како Хамилтон без поени. А, да не се опушија во последната четвртина сигурно Детроит не би ја минале цифрата од 70 поени. Денес Бостон му гостува на Торонто, уште еден добар тим, кој вчера го совлада Шарлот и ги добија со 10 коша разлика(89:79), благодарејќи на добрата игра на Бош во последната четвртина. Според статистиката, би требало да излезе со помалку од 183 поени. На натпреварот против Клевеланд беа постигнати вкупно 175, против Чикаго Булс 176, против Бакс 190. Торонто на гости против Филаделфија беа постигнати 179 поени, со Бакс 178 и со Шарлот 168. Торонто на сите натпревари(до сега од оваа сезона) постигнуваа околу 95 коша, но таквата одбрана како што ја играа Бостон против Пистонс, доколку ја презентират повторно, со сигурност Торонто не би постигнале 90 поени.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Индијана - Оклахома - 1
Орландо - Портланд - 1 ( Иако тука не тврдам со сигурност, Портланд многу созреа како екипа од лани, да им играше Оден без размислување ќе ја бапнев 2 :))
Бостон - Торонто 1
Мајами - Никс - 1
Феникс - Мемфис 1
 
Член од
23 август 2008
Мислења
72
Поени од реакции
3
ne gi znam mnogu ovie od NBA se nadevam deka ke naucam nesto i se razbira ke fatam nekoj denar, bravo za temata:zver:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Сите излегуват денес 1, освен Портландо што изненадуват оваа сезона... Портланд може да ја типувате и -192, мислам дека овој натпревар тешко дека ќе ја поминат таа бројка...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Браво браво за баскет зналците :bravo::bravo:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
За денес од мене
Бостон-Торонто може чист 1,а може да се игра и со разлика -8 за Бостон.
Индиана-Оклахома ми мириса на 2ка,ама +11 за Индина,т.е хендикеп е тоа.
Мајами-Нетс 1,со разлика -6.
Орландо-Портланд 1,не игра Грег Оден и ти пак се мачат со центрите.
Феникс-Мемфис ќе биде 1,ама даваат хендикеп -12,јас сум за 2ка.Поздрав:)
Бостон Торонто погодена чист 1,а на -8 со хендикеп победија 7,а требаше 9 ЈБГ тоа е :)
Еве ви Индиана-Оклахома 2ка,на Хендикеп +11.:)
Мајами-Нетс 1 со -6 разлика победија 5 ама се играше и чист 1:)
Еве и уште една што погодив Феникс 1,ама и со хендикеп -12,2ка..:helou:Добро ни тргна на темата ајде да продолжиме ^_^
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
За денес.
Шарлот-Денвер 2
Кливленд-Милвоки 1
Филадефија-Јута 2
Чикаго-Атланта 1 Ќе изгуби вечер Атланта:)
Далас-Лејкерс оваа нема ни да ја типувам страстен симпатизер сум на Далас,а знам каква моќна екипа имаат Лејкерски оваа сезона....
Сакраменто-Детроит 2


Супер тип за денес: Урап-ФМП 1,со хендикеп -8.Поздрав:)
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
Oostende - Le Havre - 1 Oostende има предност од 1 кош од гостувањето во Франција(84-85)

Cajasol - ASK RIGA - 1 Riga го победи Кајасол со 14 коша дома така да не верувам дека ќе оди на победа туку ке ги брани ти 14 коша разлика.

Од НБА

Charlotte - Denver - 2

San Antonio - New York - 2
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Eве мој баскет тип за денес:
Загреб - ЦСК самара 1 @ 1.4
Протеас - Банвиспор 1 @ 1.45
Црвена Звезда - Сванс 1 @ 1.1
Урал - ФМп 1 @ 1.3

Засега ова, али ке ги уплатам заедно со НБА...попосле ке пишам пак.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ај за вечер НБА да видиме нешто

Шарлот : Денвер - 2
Кливленд : Милвоки - 1
Филаделфија : Јута - 1
Чикаго : Атланта - 1
Далас : Лејкерс - 2
Сан Антонио : Никс - 1
Сакраменто : Детроит - 2
Голден Стејт : Минесота - 1
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
Oostende - Le Havre - 1 Oostende има предност од 1 кош од гостувањето во Франција(84-85)

Cajasol - ASK RIGA - 1 Riga го победи Кајасол со 14 коша дома така да не верувам дека ќе оди на победа туку ке ги брани тие 14 коша разлика.

Од НБА

Charlotte - Denver - 2

San Antonio - New York - 2
+

Sacramento - Detroit 2 .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom