Тип на денот (читај правила во прв пост)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Палермо - Милан 1
Џокович - Федерер 2
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Ајде уште Реал ГГ па да лапам парички :)

он топик Лион 1
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
tiket-najnov.png
За жал неможев да го постирам тикетот денес пред да почнат утакмиците, бидејќи бев баниран од страна на Модераторот , од сосема разбирливи (за него) причини . :vozbud:
Он топик .....
Бостон 2 1.9
Милионариос Т12+ 2.15
Сан Луис 1 (поризична) 2.4
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
2:0 FT

--- надополнето ---

http://handball.wettpoint.com/en/games/788741.html

браво за дечкото што ги кажа утакмиците од ракометот. илзезе последнава 2јка.
2 од 3 имаше погодено,секоја чест за дечкото...
Криво ми е само шо не ја искористив барем една..
Ја имав таа со 5.15 коеф,ама Рапид ме акна за 60 евра...упм....
Сам сум крив,кога се пикам во 1.20 коеф....
ОН...
За утре прв фаворит ми е ШТУТГАРТ 1....
Си играат 3 за 3 поседните неколку сезони...па логично е Штударт да си го земи својот дел од колачот утре...
Првата ја доби Волфсбург....
Е сеа ме плаши тоа шо Волфсбург падна ептен долу...ама ќе ја пукам утре...2 коеф е кој ти го дава...
2 бода е разликата.па Штудгарт ќе мора да оди на победа,друг избор немаат....
Па шо биди биди....
Денес имав извадено 3 утакмици гледајќи ја статистиката на нивните меѓусебни пресметки...
Аталанта-Пјаченца...лесно си влезе 3-0..
Либерец-Млада Болеслав 1...2.60 коеф.....4-0....
Донкастер-КПР 0-1...
Сите овие екипи во последните неколку сезони си играа 3 за 3...
Штета само шо не ги искористив максимално...:nesvest:

 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
Селтик - Ренџерс 1
Херкулес - Осасуна 1

 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Атлетико Мадрид-Реал Мадрид 2 @1.65, 2&3+ @2.10

Похрабрите 2-2&3+ @3.40
Спој го Реал со Џокович-Федерер 1 и добитен си

Овие се мој тип... а за наместените има јаки членови на форумот ај мош ќе и падне жал и ќе кажат нешто наместано :pos:
Нека и е честито на тие ретките што препишаа, додека мнозинството чекат намешталки од босовите... :)

Еве и слика за тие шо викаа дај сликај да видиме дали стварно си уплатил, Поздрав.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
4.971
Memphis - Indiana 1 @ 1.25
Portland - Philadelphia 1 @ 1.50


1.87 koef. koj saka neka gi proba online
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Прифатено ...... Нека се отвори тема не ми смета мене , меѓутоа ова не било корисно доколку нема и дискусија , секако во рамки на нормала и култура. Меѓутоа овде има еден куп деца од 15 год па нагоре и се палат на тоа кога ќе им кажеш дека тикатот им е уплатен на 20 ден ( а стварно е на толку ) па почнат да вреѓаат. Никогаш нема и досега не сум навредил некој прв на форум .... Секако мене ме банираа а дечиштата ги оставија ..... Ама јас не губам ништо од тоа ..... И да ме банираат, додека постојат е-маил адреси по интернетов, ќе можат да се отвараат и профили на форумов ...
[АКО ГО ПРОЧИТАШЕ ПРВИОТ ПОСТ НА ТЕМАВА КАКО И ШТО ГЛАСИ НАСЛОВОТ ЌЕ СФАТЕШЕ ДЕКА ИМАТЕ ЦЕЕЕЕЛААА СОЦИЈАЛНАА ГРУПААА ЗА ВАКВИ РАБОТИ, ДУРИ И РЕЦЕПТИ ЗА АЈВАР ДА СИ ПАСТИРАТЕ АМА НА СЛЕПИ АДМИНИСТРАЦИЈАТА НА КАЈГАНА НЕ МИСЛИ ДА ИМ ЦРТАА! ИМ ПРЕЧИТЕ СО ПРЕПИРАЊАТА НА ОБИЧНИТЕ ТИПУВАЧИ!

И ПРАВИЛАТА НЕ ГИ ИЗМИСЛИВ ЈАС, ГИ ИЗМИСЛИЛЕ ТИЕ ШТО ГО НАПРАВИЈА ФОРУМОТ!

ЈАСНО ЛИ Е СЕГА?



А за тоа за отворањето профили со различни меил адреси мисли си, паметни луѓе го правеле софтверот за форумот. Гледам некој админ средувал попладнево.

P.S. Џабе ви се плачењата по ПП.

--- надополнето ---

Бидејќи минатата тема стана калакурница и тема за поплаки и жалби од лоши тикети во обложувалница, отворам нова со построги правила, а старата ја пратив кај Ерик Кантона.

- Забранети се барања за типови за било кој член од форумот, како и коментари на постови со типови во нив. Ако членот сака да типува, темата е отворена за него како и за сите и ќе типува. Ако толку ви е дојдено до неговите типови, пишете си на профили или пп. Околу коментарите на постовите, немој случајно да прочитам „леле супер лифче“, „лол позз кис ќе паднеш на оваа утакмица“, „леле само на хххххх паднав“ и така натака.

- Трудете се да пишувате типови и само типови, нормално вклучувајќи тука и тикети со системи и слично. Исто така, сите разговори од типот на „леле денес 2000 сум во зијан, неам да уплатам за сабота“ и други постови во кои нема апсолутно никаква смисла и врска со темата, ќе ги бришам.

- Ако сте направиле добар тикет, без разлика дали е добитен или недобитен (на пример, со еден промашен од 12-13 натпревари), слободно може да го скенирате или сликате и да ставите слика во темава. Секако, коментари за сликата ќе си оставате по профили. :)

- Ако сте во можност, прокоментирајте некој ваш тип, зошто така типувате, дали игра другиот тим со втор состав или е во криза, или можеби играат тимовите 3 за 3 и слично.

Повелете.

Дополнување:

Темава е СТРОГО за типувања на утакмици, пишување на уплатени тикети, слики од добитни тикети и сл. Имате тема за поплаки (каде ќе се жалите која утакмица ве оборила, за колку пари и тн.) и социјална група за местени натпревари. Зачленете се во социјалната група, и дискутирајте таму околу местени утакмици.
Ајде уште едно цитирање за слепите.
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
974
Поени од реакции
308
Ме фати страв да пишувам на темава .. Сан Луис- Атлас 1

 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.253
Поени од реакции
41.669
Да се надоврзам само на Флејм, ова е во согласност со сите модератори кои се задолжени за овој дел од форумов и држете се стриктно до правилата кои важат за оваа тема, во иднина доколку повторно се претера со офтопици и безвезни муабет фино лепо тие членови ќе бидат тргнати од тука па уз лог оф ќе можат да ги пратат дешавките од оваа тема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom