Тигрести дезени, анимал принтс бла, бла ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Можно ли е веќе неколку сезони тигрестиот дезен, да биде постојано модно експлоатиран ? Еве по продавнициве има од змиски, па се до тигрести дезени ... Неверојатно е тоа колку е модно експлоатиран од страна на врвните модни креатори, стилисти aма повеќето воопшто не ни планираат да облечат такво нешто.:smir: Во неколку теми прочитав дека ви пречат тигрестите дезени и воопшто анимал принтовите, дали е тоа така ? Зошто (не) сакате да носите анимал принтс ? :pipi:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
каков анимал бе...нема шанси да ставам такво нешто на мене....ептен одвратно ми изгледа...и многу сељачко!
зашто не ми се свига....па онака ми делува на....не знам на што али кога ке видам некој во такво ми се гади и да стои убаво ич не ми се свига....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
не не ми се допаѓаат такви тигрести дезени,ниту пак било какви анимал дезени...нема некоја посебна причина едноставно тоа не е мојот стил и не ми се допаѓаат
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Ми се допаѓаат анимал дезени,но само како некој детал (алка,додаток на чевли,каиш и сл.).Не носам често,но добредојдени се како „освежување“ на вечерниот изглед.
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
Скулгрл напиша:
Ми се допаѓаат анимал дезени,но само како некој детал (алка,додаток на чевли,каиш и сл.).Не носам често,но добредојдени се како „освежување“ на вечерниот изглед.
Се слагам со ова.Тигрестите (или анимал) дезените се ок но во рамките на нормалата.Доколку некој е облечен од глава до петици или 80% од облеката со анмимал принт тогаш тоа е одбивно и ми е селско и некако стил ко за лесна женска:toe:
 

~MadaGascAR~

Yeah..Whatever...
Член од
23 јули 2006
Мислења
90
Поени од реакции
1
Премногу ми се кич и селски! Што да правам асоцијација ми се на тоа и турбо певајки!!!
Би ги сварила некако, но сепак само на друг, како ситен детаљ на пример алка или каиш..ама ретко да ми се допадне тоа.. не смее да е нападно или во многу јаки и неверодостојни бои...и тоа чувај боже да е тигресто!!!
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
ми се допаѓаат тигрести дезени но змијови не
сакам фустани со тигрест дезен и мислам дека навистина многу убаво изгледаат
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Ne mi se dopagjaat voopsto! Sto znam nekko seljacki mi se....

Moze nekoj detalj u animal stil no tigresti... neeeeee:):)
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Никако. Не можам да се замислам со нешто такво на себе, каков сака принт нека е, ни детаљ ни ништо. Не доаѓа предвид.
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
ауууу одвратни ми се, пак ко ќе видам некој тигреста бунда, па ташна, па капа па не знам шо лелееее :nesvest: да е само некој детал шо ќе се вклопуват со облеката ај, ама цела така да се облечам во никој случај :nenene:
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Не носам, ама сепак интересно доаѓаат некогаш како надополнување на она што го носиш. Тигрести дезени, анимал принтс, некако повеќе ми се за аксесорис, а не кога ќе видам некој/а се облекла така од глава до петици. Тоа е веќе одвратно. Долна облека со таков дезен некогаш може интересно да делува:smir:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
tigresta nezna zenska bunda obozavam :) koga ke vidam da ja nosi nekoja dama a se soglasuvam pogore so dragana deka ne e sekogas ubavo da se bide od glava do petici vo eden ist dizajn :)
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Кич,сељачко и без врска ми се анимал дезените.самиот збор ме асоцира на бугарските турбофолк пеачки.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Многу лошо.
Тотален одраз на невкус и на типичен љубокичерајски стил.
Толку неприфатливи ми се шо ми се превртува стомакот кога ќе ги видам. Многу ми се кич и се тотално аут оф мај стајл. Не можам да ги сварам.
И не сум видела многу дизајнери да ги форсираат,освен Кавали,Версаче и нешто Гучи. (Фала Богу!)
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Takvi raboti so tigresti sari i animal dezeni ne mi se dopagaat voopsto i mnogu mi izgledaat kic i ednostavno selski,mnogu me nervira koga ke vidam nekoj taka da se oblece
 

Kajgana Shop

На врв Bottom