Техника VS Големина

Техника или големина?


  • Вкупно гласачи
    189

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Dzings напиша:
Isto kako koga ke ti padne sedmica na loto a ti so dobitnata kombinacija SO VLAZNI OCI I OTVORENA USTA USHTE EDNASH PROVERUVASH DALIE SE ISTITE BROJKI PA GO FAKASH KREVETOT DA SE OSIGURASH DEKA NE SONUVASH I POSLE 10 SEKUNDI SVAKASH KOLKU SI SREKNA :)
Odprilika vaka nekako! :)
Не можам да ја доловам огромната радоста од ова, бидејќи не играм лото и не сум добила седмица.

Дај батали игри на среќа, бројки и сл. Објасни ми конкретна ситуација.
Блиска средба: твоето 24(че) VS очите (или устата, или раката) на девојката.
Kaко реагира? Што прави па ти си мислиш дека таа се радува?

Детали.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Fortune напиша:
Не можам да ја доловам огромната радоста од ова, бидејќи не играм лото и не сум добила седмица.

Дај батали игри на среќа, бројки и сл. Објасни ми конкретна ситуација.
Блиска средба: твоето 24(че) VS очите (или устата, или раката) на девојката.
Kaко реагира? Што прави па ти си мислиш дека таа се радува?

Детали.
Детали по ПП:pos:.....да не испадне и „Овој„ како „Оној„....од гледање ( големина во случајов ) свршуваат ...пу пу пу скраја било :pos::pos::pos: и тако даље :)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
:pos::pos:

Никако по пп (те молам не давај такви идеи:pos:), тука сакам да пише. Штом почна да објаснува што и како, нека се доискаже.

Ајмо, Dzings, чекаме.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Fortune напиша:
Не можам да ја доловам огромната радоста од ова, бидејќи не играм лото и не сум добила седмица.

Дај батали игри на среќа, бројки и сл. Објасни ми конкретна ситуација.
Блиска средба: твоето 24(че) VS очите (или устата, или раката) на девојката.
Kaко реагира? Што прави па ти си мислиш дека таа се радува?

Детали.
Ova e posledica na tehnichari? :)
Eh! Za takvi moemnti ne treba tehnika! toa ti e najubavata rabota(PRVIOT VPECHATOK E NAJBITE NELI?) Doza starv i doza pochit, doza radost i doza voshit, doza uzivanje i doza kopnezh. Moment koga na ochite stavash ushte eden sloj vlaga isto kako koga plachesh, moment koga svakash zoshto na chovekot gospod mu dal dve race:))), moment koga skash vremeto da stoi, moment koga koga na pamet ne ti doaga nitu edna sporedba v zivotot(ili ako dojde ne bi ja napravila) i moment koga gubish kontrola na teloto i dushata i moment koga svakash zashto Lepa Brena peela: CHUVALA ME MAMA ZA VELIKE STVARI (OVA E ZA PUBLIKA :))
P.S. Eve vaka nekako vo kratki crti! Nadolgo...
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Dzings напиша:
Ova e posledica na tehnichari? :)
Извини, ама јас тука не гледам последици.
Dzings напиша:
Eh! Za takvi moemnti ne treba tehnika! toa ti e najubavata rabota(PRVIOT VPECHATOK E NAJBITE NELI?) Doza starv i doza pochit, doza radost i doza voshit, doza uzivanje i doza kopnezh. Moment koga na ochite stavash ushte eden sloj vlaga isto kako koga plachesh, moment koga svakash zoshto na chovekot gospod mu dal dve race:))), moment koga skash vremeto da stoi, moment koga koga na pamet ne ti doaga nitu edna sporedba v zivotot(ili ako dojde ne bi ja napravila) i moment koga gubish kontrola na teloto i dushata i moment koga svakash zashto Lepa Brena peela: CHUVALA ME MAMA ZA VELIKE STVARI (OVA E ZA PUBLIKA :))
P.S. Eve vaka nekako vo kratki crti! Nadolgo...
Не ги лажи тука луѓево и не преувеличувај. Како го објасна моментов, човек да се замисли дали зборуваш за некој монументален споменик или некакво квалитетно уметничко дело кое воодушевува додека го гледаш. За к*р не паѓа никој така во несвест, па и колку анаконда ако сака нека биде.
Џабе ти е батка алатот ако не знаеш како да го користиш и ако чекаш таа да има техника. Што ако таа е неискусна и мисли дека ти имаш техника? Ама да, заборавив. Ќе умира од убајни кога ќе ти го види колку ти е голем.

Ама реков и погоре, некои големок*рци се премногу самоуверени и сметаат дека големината е доволна и ништо фазла не треба да се прави. Само напред, ју кен ду ит!
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Az s'm Asparuh, a me vikaat Anakonda:pos: :pos: :pos: :pos2:
ne vi e poznato ova od nekade?:pos2:
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
80
Поени од реакции
0
Се што е повеќе од 20 см, во одредени пози знае да предизвика болка (барем кај мене), а ако поентата во е*ењето, за некого, е токму болката-бујрум. Јас, не благодарам :nenene:. Убаво рече Форчн погоре, се плашам :toe: .
Значи сепак некоја нормална големина ( ако судиме по просек од книги од 13-18 см) со добра техника е совршен спој.:vozbud:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Fortune напиша:
Извини, ама јас тука не гледам последици.

Не ги лажи тука луѓево и не преувеличувај. Како го објасна моментов, човек да се замисли дали зборуваш за некој монументален споменик или некакво квалитетно уметничко дело кое воодушевува додека го гледаш. За к*р не паѓа никој така во несвест, па и колку анаконда ако сака нека биде.
Џабе ти е батка алатот ако не знаеш како да го користиш и ако чекаш таа да има техника. Што ако таа е неискусна и мисли дека ти имаш техника? Ама да, заборавив. Ќе умира од убајни кога ќе ти го види колку ти е голем.

Ама реков и погоре, некои големок*рци се премногу самоуверени и сметаат дека големината е доволна и ништо фазла не треба да се прави. Само напред, ју кен ду ит!
Baravte gledajte! Sega NE NAPAGAJ! Sakshe ubavo da ti obajsnam jas samo se potrudiv da prenesam! :)
P.S. IZVINI! Ako preminav nekoja granica ama nemozesh da me obvinish za neshto so shto sum roden(DARBA ILI MAANA KAKO SAKASH KAZI)! :smir:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
potpolno se slagam so ednagood,sto znaci ni mnogu golem a i ne mnogu mal,a seto toa zacineto so dobra tehnika !
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Барав да ми објасниш конкретна ситуација, но ти цело време ми даваш други примери. Еве да те потсетам.
Dzings напиша:
Doza starv i doza pochit, doza radost i doza voshit, doza uzivanje i doza kopnezh. Moment koga na ochite stavash ushte eden sloj vlaga isto kako koga plachesh, moment koga svakash zoshto na chovekot gospod mu dal dve race:))), moment koga skash vremeto da stoi, moment koga koga na pamet ne ti doaga nitu edna sporedba v zivotot(ili ako dojde ne bi ja napravila) i moment koga gubish kontrola na teloto i dushata i moment koga svakash zashto Lepa Brena peela: CHUVALA ME MAMA ZA VELIKE STVARI (OVA E ZA PUBLIKA :))
Ми објаснуваш нешто што би чувствувала некоја кога ќе ти го види. Од каде знаеш што и` се врти во глава? Или можеби ќе речеш дека така ти објаснила, цела поема ти посветила како и` било во моментот? Во ред, можеби. Јас те прашав друго. Реакција поинаку се опишува.
Dzings напиша:
Baravte gledajte! Sega NE NAPAGAJ! Sakshe ubavo da ti obajsnam jas samo se potrudiv da prenesam! :)
P.S. IZVINI! Ako preminav nekoja granica ama nemozesh da me obvinish za neshto so shto sum roden(DARBA ILI MAANA KAKO SAKASH KAZI)! :smir:
Не те напаѓам, си дискутираме. Така да, нема потреба од извинувања и правдања, чисто ме интересираше како ја гледаш радоста кај девојката и ништо повеќе.
И нема зошто јас да те обвинувам за било што. Само, се трудам да ти објаснам дека без техника џабе ја имаш дарбата/маната (зависи како си гледаш самиот).

Односно, да не тупиме уште, секој со своето искуство:helou:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
I posle mashkite bile egoistichni! PF!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Dzings напиша:
I posle mashkite bile egoistichni! PF!
Пушти го прстето и посочи ми со кој дел од мојот пост допринесов да го искоментираш ова.
Односно, не знам зошто прашувам, кога и онака не одговараш конкретно на ниедно прашање.
Брее да не може човек да си праша и да дискутира, веднаш ви се сронува бисерот.

папа:helou:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Dzings напиша:
I posle mashkite bile egoistichni! PF!

...ljubomorni ti se ova curive sto nemozat da te dostignat(ne se poklopuvaat dimenziite)-pa posle tehniki nekoi i ovo ono...abe ti vikam ja i magarici mozesh so alatot da onadish...samo napred brate...:tv:
 
Член од
24 август 2006
Мислења
53
Поени од реакции
3
А бе како онај народната:мал,мал,ама техничарче!Море и инжинерче да е,мал е!
Мислам дека треба комбинација и од двете работи!Нели?
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Fortune напиша:
Пушти го прстето и посочи ми со кој дел од мојот пост допринесов да го искоментираш ова.
Односно, не знам зошто прашувам, кога и онака не одговараш конкретно на ниедно прашање.
Брее да не може човек да си праша и да дискутира, веднаш ви се сронува бисерот.

папа:helou:
NE KUDI KONJA KOJEG NI SI JAHALA!!! :)
Ti si super! Jas izgleda ne znam da prenesam iskustvo ustvari ne se objasnuva TREBA DA SE DOZIVEE! :)

Ljupco напиша:
...ljubomorni ti se ova curive sto nemozat da te dostignat(ne se poklopuvaat dimenziite)-pa posle tehniki nekoi i ovo ono...abe ti vikam ja i magarici mozesh so alatot da onadish...samo napred brate...:tv:
Aman bre ti so tie magarici!:tapp:

[mod]Темите се за да се дискутира на нив,никој не те обвинува за ништо,затоа обиди се ако сакаш да објасниш,а ако не сакаш тоа е веќе твое право.
И не викај,полека,ме болат ушите
leandra[/mod]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom