Тетоважи

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А бе во ред е тоа што кажа и јас се согласувам ,но сакав да им отворам очите дека тетоважата веќе е демоде затоа им предложив привремена трајна тетоважа за да почувствува туѓото мислење и згора на тоа славните глумци и некои пејачи ставаат привремена тетоважа.
тетоважата треба да има некакво значење за него.
Ако му е за курназење нека стаи кинески букви на рака на кои преводот ќе биде “јас сум педер“ или така нешто.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
А бе во ред е тоа што кажа и јас се согласувам ,но сакав да им отворам очите дека тетоважата веќе е демоде затоа им предложив привремена трајна тетоважа за да почувствува туѓото мислење и згора на тоа славните глумци и некои пејачи ставаат привремена тетоважа.

Ааа, епа ако славните глумци и некои пејачи ставаат привремени, нема шо поише да се прави муабет :facepalm:

И ајде, отвори ни ги очите - како тетовирањето е демоде? (демоде, бре, од све могуче - демоде) Само ради славниве или има и други причини?
 

Shakti

The blue-lidded daughter of Sunset
Член од
6 ноември 2012
Мислења
918
Поени од реакции
3.372
А бе во ред е тоа што кажа и јас се согласувам ,но сакав да им отворам очите дека тетоважата веќе е демоде затоа им предложив привремена трајна тетоважа за да почувствува туѓото мислење и згора на тоа славните глумци и некои пејачи ставаат привремена тетоважа.
:facepalm: стопати.
Се гледа дека си спремен да им ги отвориш очите на другите со самото тоа што погоре ја кажа најголемата мудрост дека дечкото треба да ги праша другарите за мислење, па дури потоа да стави трајна тетоважа. Да види дали ќе добие дозвола за нешто што го засега лично него. Веројатно и ти така постапуваш во животот и зависиш од туѓи мислења. Ашколсун!
Ме интересира само дали ако славниве фаци почнат да јадат лајна место леб и ти ќе го правиш истото и ќе им делиш совети на другите да го прават тоа, м?
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Нема потреба од расправии - ние што тетовираме велиме :
- На светов има два типа на луѓе, тетовирани и не тетовирани трето нема, џабе славни или неславни, секој си го прави својот филм
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Нема потреба од расправии - ние што тетовираме велиме :
- На светов има два типа на луѓе, тетовирани и не тетовирани трето нема, џабе славни или неславни, секој си го прави својот филм
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Направив далга...си направив машинче за тетовирање и земав мастило од пенкало и си викам ај да видам како е на кожа...и ми остана боја не се чисти..чаре нешто некоја.инфекција да не добијам додека е порано кажујте
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Па размислував нешто да истетовирам на подлактицата....... се мислам дали да ставам кинески букви или некоја шара. Дајте предлог:)
海綿寶寶
 
H

HoT IcE

Гостин
Дајте совети за после тетовирање што и како иде процедура за миење и слично. Си земав Гарамицин антибиотик да ја мажам тетоважата и ми рекоа дека уште Пантенол ќе ми треба за покасно, нешто друго?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
:facepalm: стопати.
Се гледа дека си спремен да им ги отвориш очите на другите со самото тоа што погоре ја кажа најголемата мудрост дека дечкото треба да ги праша другарите за мислење, па дури потоа да стави трајна тетоважа. Да види дали ќе добие дозвола за нешто што го засега лично него. Веројатно и ти така постапуваш во животот и зависиш од туѓи мислења. Ашколсун!
Ме интересира само дали ако славниве фаци почнат да јадат лајна место леб и ти ќе го правиш истото и ќе им делиш совети на другите да го прават тоа, м?
Баш обратно ,ако славните јадат гомна или се тетовираат јас правам обратно секогаш и баш ми гајле за нив .И не знам што е толку привлечно тетоважата затоа постои привремена трајна тетоважа инаку ќе се кае и нема враќање ;)


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Дајте совети за после тетовирање што и како иде процедура за миење и слично. Си земав Гарамицин антибиотик да ја мажам тетоважата и ми рекоа дека уште Пантенол ќе ми треба за покасно, нешто друго?
Мачкај ја 3 дена со Гарамицин по 4-5 пати дневно, миј ја наутро и навечер со антибактериски сапун и биди нежен, не ја триј со пешкири и глупости. Пред секое мачкање (освен кога ја миеш нормално) избриши ја со антибактериски влажни марамчиња. Биди внимателен доколку ти се залепи за облеката, не ја корни насилно.
После 3 ден, мачкај со Пантексол 20 дена, исто така по 4-5 пати на ден и поминувај ја со антибактериски марамчиња.
Не ја изложувај на сонце/базени првиот месец, и при секое излегување на сонце мачкај се со 50 фактор (поготово ако е во боја).
Не ја чешај/греби/лупи и.... сакај си ја. :D
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Направив далга...си направив машинче за тетовирање и земав мастило од пенкало и си викам ај да видам како е на кожа...и ми остана боја не се чисти..чаре нешто некоја.инфекција да не добијам додека е порано кажујте
(y)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Дајте совети за после тетовирање што и како иде процедура за миење и слично. Си земав Гарамицин антибиотик да ја мажам тетоважата и ми рекоа дека уште Пантенол ќе ми треба за покасно, нешто друго?
пантенол/пантексол е истото, иако мене еден мајстор ми препорача една друга крема незнам не ми текнува сега како се викаше дерма мислам беше или така нешто како подобра варијанта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom