Тетоважи

Ф

Флеш

Гостин
Здраво.
Планирам да се тетовирам наскоро, но не знам во кое студио. Некои од вас кои веќе сте се тетовирале каде би ми препорачале да отидам? Се мислам помеѓу Nameless и Lucky 7, но се уште не сум се одлучил. Што мислите?
Ивана Горичан ... Побарај ја во Лаки ...
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
746
Поени од реакции
984
Ako sakas kvalitetna tetovazha, odi kaj bokitattoo vo Prilep. Najdobar vo cela MK i poshiroko:) !
 
Ф

Флеш

Гостин
Odi kaj Micic ne se lazi so nekoj amateri
Види,ама Мичич си практикува реализам и тоа е негов реон .... Доколку сака други начини на тату,имаш традиционално,нео,водено, јапонско итн ... Секој мајстор е мајстор за тој и тој вид на тетоважи .... Ги имаш Пеин тату,Нејмлес,Лаки,Буги е на форумов присутен итн .... Некои и луѓе што имаат лузна ,не се нафаќа да те тетовира. Као пример кај Мичич .... А кај Еми,Лаки,Буги да ....
 
Член од
17 август 2018
Мислења
33
Поени од реакции
5
Здраво! Некој да ми каже колку одприлика кошта цел слив кај нас, од рамо до дланка? Не мора најконкретно, некоја просечна цена од докажано студио. Фала! Поздрав
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.082
Здраво! Некој да ми каже колку одприлика кошта цел слив кај нас, од рамо до дланка? Не мора најконкретно, некоја просечна цена од докажано студио. Фала! Поздрав
Од 800 до 1000 евра од прилика. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom