Тетоважи

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.569
Ја поминал границата, и тоа баеги.
Ова веќе не е арт.

Кој фрик... Пред да се види во огледало нашминкан како нормален човек вели „I'm a bit scared" :facepalm:
Ок а каде и колку е границата ?
1,2,3 тетоважи ? цел ракав, цели гради, цел грб, цело торзо ?
Што е до граница а што е преку граница ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Има луѓе така една две тетоважи и се заразува ајде уште една, уште една, уште една и така се додека снема празен простор на кожата. Затоа и не сакам тетовирање, па после на старост не личи да си ишаран целиот.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Ок а каде и колку е границата ?
1,2,3 тетоважи ? цел ракав, цели гради, цел грб, цело торзо ?
Што е до граница а што е преку граница ?
Eyeballs.
Или и ова ти е под граница тебе, артеру? :icon_lol:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.569
Eyeballs.
Или и ова ти е под граница тебе, артеру? :icon_lol:
Не ми е јасно кој ја одредува истата граница ? Тито, Исус, Мао Це Тунг, муџахединине ?!
Типот ако сака да изгледа така тоа е негово право, се додека на нас останатите не не навредува и повредува не е наш проблем.
Башка најверојатно чу во видеото дека работел со деца што значи дека ни околината не го гледа како страшило.
Инаку лично ни мене не ми се свиѓа целата сликовница на него а тоа со очите обоени е врв, но пак ќе кажам негово тело негов избор.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Не ми е јасно кој ја одредува истата граница ? Тито, Исус, Мао Це Тунг, муџахединине ?
Јас ја одредувам море шта ти је, според мои критериуми. Нормално дека субјективна ствар е во прашање, оти фураш идиотизам не ми е јасно :)

Ете според него претпоставувам нема граница. А како што гледам и според тебе нема, пошо си артериште.

Тетовирање на очи е доста опасен зафат, кај многу луѓе резултирало со слепило и други компликации.

Не ми е јасно што фураш со муабетиве али ајде...
Демек ок е сѐ...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
што се замарате со типчето, он го сфаќа телото како канвас врз кој слободно се изразува. Нешто што вие старомодни балканци не можете да разберете.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Бришење тетоважи.

Сум слушнал ова се повторува неколку пати за целосно да исчезнат тетоважите за да не остане вакви траги од ласерот кај што биле тетоважите. Точно е тоа?
 
Последно уредено:

Phh

Член од
20 јуни 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Kolku vreme od prilika bi se cekalo za termin za tetoviranje?
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Нешто поново од мене!



Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.658
Поени од реакции
34.950
Бришење тетоважи.

Сум слушнал ова се повторува неколку пати за целосно да исчезнат тетоважите за да не остане вакви траги од ласерот кај што биле тетоважите. Точно е тоа?
Да, мора повеќе итерации за да ја тргнат. Ли Прист австралиски бодибилдер знам дека ја тргаше старата тетоважа од лицето за да прави нова, еве после третман слика.
Screenshot_20210710_121456.jpg
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
11
Поени од реакции
11
Здраво.
Планирам да се тетовирам наскоро, но не знам во кое студио. Некои од вас кои веќе сте се тетовирале каде би ми препорачале да отидам? Се мислам помеѓу Nameless и Lucky 7, но се уште не сум се одлучил. Што мислите?
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Нејмлес и Симон, кај Мичич уште не сум бил.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.398
Поени од реакции
7.848
Има тема за тетоважи со вакви муабети веќе правени:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom