Тетоважи

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.047
Знае ли некој да ми каже како оди дизајнирањето ракав? Досега сум ставала одделни тетоважи, имам и на рацете, ама сакам да се консултирам со некого што ќе знае да ги инкорпорира постоечките тетоважи во целосна слика. Јас можам да кажам само што сакам отприлика да ставам и како сакам отприлика да изгледа (бои, контраст), ама искрено сум тапа за се` останато што реално професионалец би можел да го знае и да го извлече од мене.
Најубаво е да си видиш со артистот, да ги погледне постоечките и да види што може да напраи.

За во Скопје, најубаво е да видиш кај Горан Мичиќ, Пендева, во последно време пратам еден дечко stevacster е потпишан на инстаграм, добро работи и што мене највеќе ми се свиѓа кај тату артист е што ликот е уметник и прејако црта со молив. Можеш да го ѕирнеш ако сакаш.
Calle Spasowsky е исто добар, Nameless, Роберт Китановски и Симон Pain.

Горан и Емилија ќе те средат профи, гарант.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Знае ли некој да ми каже како оди дизајнирањето ракав? Досега сум ставала одделни тетоважи, имам и на рацете, ама сакам да се консултирам со некого што ќе знае да ги инкорпорира постоечките тетоважи во целосна слика. Јас можам да кажам само што сакам отприлика да ставам и како сакам отприлика да изгледа (бои, контраст), ама искрено сум тапа за се` останато што реално професионалец би можел да го знае и да го извлече од мене.
Се црта нормално цел ракав, кај нас во студио пред секое тетовирање има консултација околу ова прашање. Помини ќе средиме :)


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 
B

boomlakashaka

Гостин
Колку би можела коштала една тетоважа на цела рака од рамо до зглоб како ги викате sleeve tattoo
Не сум многу упатен
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Колку би можела коштала една тетоважа на цела рака од рамо до зглоб како ги викате sleeve tattoo
Не сум многу упатен
Треба да се види што тетоважа, стил, боја секако се работи за прашање на време за работа за да се одреди цена. Кај нас во студио секогаш се ориентираме според час работа, еден час тетовирање е околу 4000 денари.
Најубаво за ова се разговара во студио, ние никогаш за консултации не сме наплаќале нема ни да наплаќаме.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
mnogu ti e 4000 so e ova amerika ?
Секако дека за полно луѓе ќе е многу, сепак неможеме ние сите да ги истетовираме, мора и другите студија да работат.
Сепак ние ќе си тераме со нашите цени за луѓето кои ја почитуваат нашата уметност потпишана како наш бренд!


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
a da , vo red izvini , dobro e da probas da ulovis zrtva , ama dobro e i sto ima internet denesno vreme
Точно е, има интернет и секој е одговорен за себе барем јас тоа секој ден го гледам не разбирам зошто би ловел жртва сепак јас тетовирам и сум уметник а не ловец :)


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 

Kajgana Shop

На врв Bottom