Тетоважи

shadows & smile

just a lost boy
Член од
10 февруари 2008
Мислења
291
Поени од реакции
7
Јас се имам истетовирано пред 4 години...мојата тетоважа се наоѓа на десната нога по коленото од надворешна страна.Немам слика за да ја покажам но...формата е човек кој е покриен со наметка и му се гледаат само очите,а преднего држи меч кој е забуцан во камен.Тој се потпира со рацете на мечот.Доста карактеристично нешто и многу необично е што има крила од пеперутка.
Ми се допаѓа мојата тетоважа бидејќи има многу симболика со мојот живот...Ако би можело да се тетовирам пак ...хммм...длабоко би размислил бидејки тоа би останало засекогаш.:smir:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Imam stvarno zelba da se istetoviram na 3-4 mesta i gleam u toa nisto strasno. Ama nekako ne bi mi prijatno koga ke se zenam i koga ke oformuvam semejstvo, decata da me gledaat so tetovazi po mene. Togas bi se sramel i ne bi mi bilo zgodno ... !!!* ;)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.680
Поени од реакции
11.054
Истетовирав "Headless Cross" на десната слабина пред едно 3ипол години одприлика и сеа се спремам да си го тупнам Quetzalcoatl - ацтечко божество, на грб, само кешарица да се дособере :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Никогаш не сум била љубител на тетоважи.
Не би ставила,иако доколку би се ставила во хипотетичка ситуација (затоа што во реалност не би го направила тоа) би ставила пеперутка во внатрешниот дел од раката,т.е кај зглобот на раката,пред почетокот на дланката.
Не знам како подобро да ја објаснам локацијата.:)
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...немам а сакам тетоважаааааа:vozbud::vozbud: мнооогу:vozbud::vozbud: за некоја година ставам:smir:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Наредна год. обавезно трајна ставам. Имам убава замисла за мојата тетоважа (= . Амбиграм ќе биде.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.544
Поени од реакции
1.785
немам но сакам да ставам

тетоважите не се лоша работа
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
93
Поени од реакции
2
Odsekogas sum sakala tetovazi ama seuste ne sum stavila na sebe.Sakav pred 4 godini pozadi uvo da tetoviram pajak...ali se predomisliv od nedoverba kon onie koi tetoviraat...Eve po nekolku godini uste mislam deka bi stavila...ali ne vo Makedonija..ako imam moznost toa bi go napravila u druga zemja...Sepak toa bi bilo diskretna tetovaza na mesto kade bi mozela da se skrie,zatoa sto ne bi sakala da mi preci vo idnata profesija...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Можеби ќе ставам некоја помала ама понатаму сега за сега сакам да си бидам клин. Ни пирс ништо да немам.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Не ги сакам многу тетоважите, досега немам ставено а и не планирам, а за понатака ке видиме.:helou:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
112
Поени од реакции
17
tetovazu inace imam vec 2 god
nissto strasno osven specificno mesto . but
treba da si gol za da se vidi, takoj da ako izbledi ili nema da mi se svigja posle nekolko godine, uvek ke bide pokriena
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Летоска се тетовирав над левиот скочен зглоб. Сеа се мислам дали да ја истетовирам левата или десната подлактица....имате идеи за некоја тетоважа за подлакт?
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Ја би сакал да имам тетоважа на рука и тоа петокрака црвена обоена :pipi:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
852
Не сум љубител на тетоважи и никогаш не би се тетовирал, но кој сака нека си стави, нeгов избор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom