Терористички напади во светот

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Камион на пешаци во Стокхолм.

Наводно и пукотници на други места се слушаат низ градот.
и Шедската влада почна со помош на тајни служби да сее немир и несигурност кај нив
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Mozda e ova uste eden izgovor na Trump da ja bombardira sirija so tomahavki
Moжи ете и руската тајна служба направи исцениран напад во метрото за Трумп да може да засили акциите во Сирија
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.277
Поени од реакции
1.755
Ако може некој да ми објасни каков може да е мотивот на ЕУ да продолжува да кани доселеници, самата ЕУ ги казнува државите што не саката да примат и интегрираат доселеници.
Ајде порано после ВСВ имало миграции и исламизирање на ЕУ, да речеме дека тоа било грешка или глупост, зашто сега после сите терористички напади ЕУ елитата продолжува со истата политика?
Конкретно за Шведска е страшно, имаат околу 30 гета каде полицијата не смее да влезе, внатре си имаат своја ширијатска полиција.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
welcome refugees ?
Ако ако...Да ги сотрат тие испедерчени швеѓани!
Гарант викинзине у гроб се превртуваат сеа.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Ова терористичкиве напади во западниве земји станаа секојдневие. Веќе и престана да ги перцепира народ. Веќе ни се на исто ниво ко да се случил напад во Пакистан.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
За ова прво ги обвинувам ЕУ и нејзиното усмрдено раководство, Шведската влада, Шведските медиуми и Шведските ретардирани либерали и нео-марксисти,
па потоа алахуекберовците.
Сакате мигранти? Еве ви мигранти.
Бидете "широкогради" кон оние што не треба да бидете.

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.799
Мислам дека многу се грижиме за западот.Нормално дека ми е жал за жртвите како што ми е жал и за жртви во Сирија или Русија.Секаде умира обичниот човек тоа е многу лошо.Но треба ние да си гледаме за нас.Кога ќе каже некој е Германија е готова ќе стане муслиманска или пак еве готово мигрантите ја препрлавија ќе им ја земат државата.А што да кажеме ние кај нас кога скоро една третина од населението ни е муслиманско.Овие држави на западот постоеле и ќе постоат си имаат корен ама на нас црно ни се пишува ако продолжиме со истото владеење кое го тераме 25 години.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.692
Овде на Балканов стана побезбедно место за живеење, одколку по западниве земји... Да незнаеш кога ќе се саморазнесе некој, или пак ќе те согази со камион.

РИП за оние во Русија, Сирија и за овие во Шведска
 
B

Bafra

Гостин
Ако може некој да ми објасни каков може да е мотивот на ЕУ да продолжува да кани доселеници, самата ЕУ ги казнува државите што не саката да примат и интегрираат доселеници.
Ајде порано после ВСВ имало миграции и исламизирање на ЕУ, да речеме дека тоа било грешка или глупост, зашто сега после сите терористички напади ЕУ елитата продолжува со истата политика?
Конкретно за Шведска е страшно, имаат околу 30 гета каде полицијата не смее да влезе, внатре си имаат своја ширијатска полиција.
1. Cisto ekonomski aspekt. Nivnoto naselenie samo po sebe e neodrzlivo, vo smisla staree, natalitet opaga, rabotna sila nema. Penziskiot sistem se zasnova na principot postojano da se zgolemuva brojot na novovraboteni za da ne krahira sistemot.

2. Bidejki zapadnata ekonomija veke se blizi kon propast (posle 2018) politicarite za da skrijat svojata nesposobnost I krazbi ke go nasocat domicilnoto naselenie da misli deka imigrantite se problemot za ekonomijata. Kako sto imame primeri niz istorijata.

3. Evropjanite niz India, SAD, Afrika mame mamino ebavale, pa vreme e belata rasa da plati.

4. Ti ovaa pricina ke ja sakas najmnogu: da se unistat naciite I nacionalnostite, da se izmesaat genite a so toa I oslabnat za da dojdeme do eden globalen sistem na mal broj vladeteli a se drugo poslusnici, bez sredna klasa :D[DOUBLEPOST=1491601139][/DOUBLEPOST]
Мислам дека многу се грижиме за западот.Нормално дека ми е жал за жртвите како што ми е жал и за жртви во Сирија или Русија.Секаде умира обичниот човек тоа е многу лошо.Но треба ние да си гледаме за нас.Кога ќе каже некој е Германија е готова ќе стане муслиманска или пак еве готово мигрантите ја препрлавија ќе им ја земат државата.А што да кажеме ние кај нас кога скоро една третина од населението ни е муслиманско.Овие држави на западот постоеле и ќе постоат си имаат корен ама на нас црно ни се пишува ако продолжиме со истото владеење кое го тераме 25 години.
Pa sto ne pravis deca, ako tolku se sekiras za makedonskata nacija. Ispadna najsilno oruzje da ti bil produktiven sex :D
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
светот не беше ваков пред 9/11..
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Мислам дека многу се грижиме за западот.Нормално дека ми е жал за жртвите како што ми е жал и за жртви во Сирија или Русија.Секаде умира обичниот човек тоа е многу лошо.Но треба ние да си гледаме за нас.Кога ќе каже некој е Германија е готова ќе стане муслиманска или пак еве готово мигрантите ја препрлавија ќе им ја земат државата.А што да кажеме ние кај нас кога скоро една третина од населението ни е муслиманско.Овие држави на западот постоеле и ќе постоат си имаат корен ама на нас црно ни се пишува ако продолжиме со истото владеење кое го тераме 25 години.
На Запад викаа "Refugees welcome", а овде слоганот беше "Бегалци добредојдовте".
Очигледно е дека ретардизмот се шири како вирус, а мене тоа ме загрижува.
Истиот наратив и начин на размислување сакаат да го наметнат и тука, во Македонија.
НВОата, "интелектуалците", и нивните brain-dead следбеници.
Погледни само кој ја протежира "Платформата" и кој им е наративот.
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
И уште те ебат во здрав мозок дека си нацист и фашист, ако си ги браниш националните интереси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom