Терористички напади во светот

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.824
Поени од реакции
80.352
Катар и Саудиска Арабија имаат доста џамии овдека на Балканот. Тие треба да се проверат.
Неееее.
Tурција и Катар се наши сојузници и пријатели. Што би рекле тие, ако сеа земеме да ги проверуваме нивните "инвестиции"?


http://24vesti.mk/id-ja-prezede-odgovornosta-za-napadite-vo-brisel
No shit Sherlock!


Барем више нема морони од типот - Чекајте не избрзувајте со осуда можда не се
Муслимани сторителите.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.314
Поени од реакции
36.222
Поради тоа безбедносните служби не треба да спијат. Ако има една таква закана во Македонија. Службите треба веднаш да реагираат. А не да чекаат со години.
Турција им е главна инфраструктура на ИСИС за војната во Сирија. Јавна тајна е дека Ердоган им продава продава оружје и тргува со нивната нафта. Повеќе се посветени на курдите него ли на ИСИС.

Исто и Израел. Мудро ќутат и чекаат ИСИС да му направи што повеќе штета на Асад него ли да се ангажираат против нив.

Лицемери.
 
B

Bonux

Гостин
Ако имаат искрена намера муслиманите да имаат соживот со нас фино лепо ќе си формираат судови како што е хашкиот трибунал и ќе ги гонат овие луѓе до крај,исто така фамилиите на овие террористи да се стават на sидот на срамот а не да се величаат во муслиманскиот свет како некои светци и решен проблем.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Турција им е главна инфраструктура на ИСИС за војната во Сирија. Јавна тајна е дека Ердоган им продава продава оружје и тргува со нивната нафта. Повеќе се посветени на курдите него ли на ИСИС.

Исто и Израел. Мудро ќутат и чекаат ИСИС да му направи што повеќе штета на Асад него ли да се ангажираат против нив.

Лицемери.
E mene ne mi e jasno kako napadite vo Turcija gi izveduvaat ISIS,a ocigledno Turcija gi pomaga niv vo Sirija i Irak.

Dva fronta imaat ili sto e rabotata...Stvarno e nejasno.
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
155
Поени од реакции
46
Неееее.
Tурција и Катар се наши сојузници и пријатели. Што би рекле тие, ако сеа земеме да ги проверуваме нивните "инвестиции"?[DOUBLEPOST=1458652197][/DOUBLEPOST]http://24vesti.mk/id-ja-prezede-odgovornosta-za-napadite-vo-brisel
No shit Sherlock!
За Турција немам информации бидејќи и тие го јадоја од ИСИС пред неколку дена. Сепак Ердоган е под контрола на американците поради членството на Турција во НАТО. А и друго е што турскиот менталитет не е како арапскиот. Сум имал доста семинари таму. Селефизмот нема ниту тероретски шанси да успее таму во Турција. А катарците и саудијците се голем проблем. Штета што САД има друг третман према овие земји. Најверојатно поради нафтата.
 
S

silmarillion

Гостин
Па мора да се створи слика дека се едни против други додека нафтата си проаѓа лангзам на граничен прелаз. Да не загинало дете на функционер турски во некој од нападите случајно? Фино лепо му викаш, сине денес не проаѓај на Истиклал ќе има протести, или му викаш ти уплатив 10 дена на Малта пример :)
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
155
Поени од реакции
46
E mene ne mi e jasno kako napadite vo Turcija gi izveduvaat ISIS,a ocigledno Turcija gi pomaga niv vo Sirija i Irak.

Dva fronta imaat ili sto e rabotata...Stvarno e nejasno.
ИСИС се сврти и против Турција поради турските бомбардирања против терористите на ИСИС во Сирија..
Моментално ИСИС е во војна со цел свет освен со Саудиска Арабија и Катар.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Барем више нема морони од типот - Чекајте не избрзувајте со осуда можда не се Муслимани сторителите.
Сега имаат најново, чекајте не избрзувајте може не се мигранти сторителите. Можеби е радикализирано домицилно население. Како божем муслиманите се автохтони во Западна Европа.Демек не било исто муслимански мигрант и домицилен муслиман. Тоа исто како да кажат не избрзувај, можеби не ти влегол пенис. Може се работи за фалус или полов орган од машка природа. :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Евакуирана нуклеарна централа во Белгија.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ние имаме добри специјалци, што воопшто нема да се од корист ако не добијат навремена информација. Службата ни има добри моменти, ама тоа се само моменти. Имаме некоја рецидив од служба, во која агентите се индоктринирани, наместо идеолошки неутрални. Верушевски на пример, е можеби еден од најспособните оперативци на Балкан, ама што корист, кога прошол систем на индоктринација? Слично е и со новите, само различна индоктринација.
Во кратки црти, ако некој реши да станеме сериозна мета, сме наебале.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
1.082
Турција им е главна инфраструктура на ИСИС за војната во Сирија. Јавна тајна е дека Ердоган им продава продава оружје и тргува со нивната нафта. Повеќе се посветени на курдите него ли на ИСИС.

Исто и Израел. Мудро ќутат и чекаат ИСИС да му направи што повеќе штета на Асад него ли да се ангажираат против нив.

Лицемери.
САД,Турција и Израел = ИСИС
turkey_usa_israel_relations_by_ay_deezy-d49o6z2.png
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
504
Поени од реакции
274
Море племето муџахединско заостанато да им се нае**е. Секој удар во Европа фактички и е удар за нормалниот и развиениот Свет. Да им е**м племето талибанско. Ах и овие што идат племињата треба сите билет за во еден правец. Нема напредок и развој со нив.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.314
Поени од реакции
36.222
E mene ne mi e jasno kako napadite vo Turcija gi izveduvaat ISIS,a ocigledno Turcija gi pomaga niv vo Sirija i Irak.

Dva fronta imaat ili sto e rabotata...Stvarno e nejasno.
Они ти се како бесно куче. На Ердоган сега му вршат работа на терен против Асад и Курдите и затоа им остава простор да се прегрупираат во Турција.

Но како секое бесно куче некогаш ќе го каснат и стопанот по дома. Тоа му е пресметан ризик на Ердоган, се додека не почне да излегува од контрола.

Интересно до сега сите терористички напади на ИСИС во Турција (Кобане, Анкара, Истанбул на два пати) не беа таргетирани турци. Во Кобане и Анкара каде шѕо имаше најмногу жртви беа таргетирани собири на прокурдската партија, и во Истанбул еднаш германски туристи и на туристичката улица.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.821
Koja e следна, Германија, Англија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom