Терористички Напад во Париз, најмалку 12 загинати

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Од кај па клипче го пишал постот? Каков мајндфак пробуваш да направиш?!
Aуу ова е некој сајбер тероризам!
Од ватиканско масонско комунистичко темларски специјални јуришни хакер одреди!!!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Кој дел од МАЛКУ МУ Е, не го разбра?
Па уште ме цитира. Еј, браво.
Брејвик е болно, умоболно створење и нема врска со мене и мојата религија и заслужува да гори у пекол.
Вака е подобро за да сфатиш дека за мене Брејвик и оваа багра терористичка која направи хаос и сее страв и смрт деновиве се исто??? Или треба да идам на нотар и да го заверам тоа?
Најјаки сте вака кога си читате како ви одговара и уште кога ќе ми реплицира со слика.
Бравоу.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Нови заложници во Монпеље.

Лошо лошо не верувам дека тука ќе застанат, до сега по мои пресметки има 17 мртви. 12 во првиот напад, 1 полицајка вториот ден и сега уште 4 заложници.
Пази пишува можно е да било грабеж кој се претворил во заложничка драма.
Јас мислам дека утре или од утре ќе биди најзаебаното...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.809
Поени од реакции
24.121
Интересно.

France24 објави дека за време на двете киднапирања денес, ситуацијата се искомплицирала бидејќи имало телефонски разговор помеѓу киднаперот од кошер продавницата и другите двајца. Ова е дефинитивна потврда дека сето ова не е случајно ниту е некој странски заговор туку муџахединиве се познавале.

Инаку во недела се организира Меморијален Марш во Париз каде што ќе присуствуваат шпанскиот премиер, претседателот на еу комисијата и сите француски политичари.

Нема да присуствува само еден политичар кој не беше поканет, А тоа е Ле Пен.
После избори таа ке прави марш .
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
budala?! aha taka vi odgovara na vas
plus nitu eden od tie ubienite ne bil kriv
a ovie od charlie sami si go barale i go dobile !
i pokraj se pak se teroristi izvrsitelite!
sekoj od vaste koa pravi nesto se smeta za bolen a da e musliman se smeta za terorist !
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Не, и овие се умоболна терористичка багра. И Брејвик беше исто умоболен терорист. Различна страна од истата паричка. Не го оправдувам. Ни најмалку. За разлика од тебе, јас имам човечност во себе и секој што сее омраза, смрт и страв, го сметам за дебил и умоболен. Едноставно е, ама кој да сфати. Не ме интересира од која религија е. Битно е да не убива луѓе.
Под болен, не мислам дека не е ментално способен, туку кретен. Исто и овие се кретени.
Тоа што се муслимани нема никаква врска. Ги почитувам сите религии. Не почитувам радикализам. Било каков. Било чив.
А тоа што ти ги браниш, што браниш убијци те прави тажен човек.
Јас со луѓе што бранат убијци не комуницирам.
Фала многу, пријатно, немој више да си ми се обратил.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Незнам дали е спомнато до сега. Човекот што го сметаа за заложник на браќата во печатницата всушност се криел и преки СМС пораки ја известувал полицијата за неговата положба и положбата на терористите. Каков ТИП секоја чест.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.547
Поени од реакции
28.969
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.410
Поени од реакции
36.343
После избори таа ке прави марш .
И другар Камерон the brit ќе дошол на маршот. Нели сите да си куцаат политички поени.
Мислам дека со тоа што не ја покануваат само уште повеќе ја јакнат, али они си знаат. И онака Оланд е политички мртов.

Сега ќе го вратат во живот Вилдерс во Холандија кој што е all over this ќе го зајакнат дополнително анти-исламското движење во Германија и Шведска и дополнително ќе му дигнат рејтингот на Страхе во Австрија.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.547
Поени од реакции
28.969
Тој на сликата е лекот за ретардиве, ама не сме 1940
Тој на сликата што го величиш го има направено најголемиот конфликт каде најголем број загинати се европски народ.
Индиректно е одговорен за сите имигранти од сите вукојебини на светот со тоа што направил многу простор за населување и потреба за ефтина сила во Европа.
Истиот тој имал посебна програма кое ќе го истреби словенското население во кое технички спаѓаме и ние.
Па величи си го пак.
 
Член од
13 април 2013
Мислења
49
Поени од реакции
16
https://www.youtube.com/watch?v=LkfEu1RhO_E&bpctr=1420828802

nz dali nekoj go videl videovo
ama od samiot start mi srdese deka e namestaljka cajkao so bese "ubien"kako kuce na ulica bese predhodno ranet a nemase kapka krv posle go strelaja od neposredna blizina vo glava pa glavata trebase da mu se rasprsni kako lubenica a on samo prekina da preta kako vo indiski film baska pa eden od teroristite si ja zaborajl licnata karta vkola
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.809
Поени од реакции
24.121
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2901681/Hero-police-officer-executed-street-married-42-year-old-Muslim-assigned-patrol-Paris-neighbourhood-Charlie-Hebdo-offices-located.html
Добро нели е срамота ваков спин да прават...
Тоа што полицаецот загинал е тажно, но не мора одма со вакви глупости...
Па и гардиве на УЧК,ИЛИРИДА истото го имаат кажано дека албанците кој му служат на ``словенскиот `` окупатор заслужуваат ист крај .
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.410
Поени од реакции
36.343
https://www.youtube.com/watch?v=LkfEu1RhO_E&bpctr=1420828802

nz dali nekoj go videl videovo
ama od samiot start mi srdese deka e namestaljka cajkao so bese "ubien"kako kuce na ulica bese predhodno ranet a nemase kapka krv posle go strelaja od neposredna blizina vo glava pa glavata trebase da mu se rasprsni kako lubenica a on samo prekina da preta kako vo indiski film baska pa eden od teroristite si ja zaborajl licnata karta vkola
Од кај знаеш дека главата треба да му се распрсне како лубеница? Си видел на дело како калашников распрснува глава?
Не уништија америчкиве филмови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom