Тепачки

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Ова не е тама за тоа дали оправдувате тепачки или не.
Ова е тема за да раскажете по некоја приказна за тоа како сте тупнале по некој бокс...колку очи сте помодриле, колку ребра сте искршиле.Па и не се срамете да кажете дека и вие сте биле тепани некогаш.

Да предупредам дека приказните каде што ќе биде препознаен супермен, нема да бидат добро дојдени.Сите гледаме филмови.Стварно не е интересно да се слуша приказната на К-15, """јас сам они 6 души, и последниот коа паѓање со штиклата ме закачи"""".

Епа момци...па и девојки, повелете раскажете ги вашите искуства.
.....се надевам дека темава нема да предизвика никакви негативности и дека ќе биде само занилмиво да се прочита по некоја приказна исполнета со адреналин.:helou:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Алал да ти е за темата, баш сакам да читам интересни постови (без лажење, како што спомна погоре) Јас инаку мразам вакви работи, многу ми е глупо, ама кога ќе дојде до вакво нешто, нема бегање, и не е ова некакво фалење, туку онака да се прочита интересна приказна, па ова одма ме потсети пред две години на 31.12.2006, вечерта кога прославувавме Нова Година, и у кафана/ресторан (незнам шо беше тоа) дојдоа онака двајца набилдани и се поттурнаа со мои двајца другари и одма тепачка, овие пијани, ние цело друштво исто така, и мавање, па се дешава ситуација јас, очи во очи со овој, две глави повисок од мене, јас исплашен, овој ќе ме убие, и кога гледам позади мене трчаат 20 мои другари, па со тоа и добив храброст да го мавнам една, две (и он ме мавна на мене една :kesa:) и кога овие позади мене стигнаа, ќотек, мавање ... двајцата "билдери" викнаа полиција, а џандарите пијани :pos2:и смеење ... се плашевме овие да не сакаат да ни вратат следните денови, па се собиравме онака повеќе луѓе излегувавме, помасовно :D ... и тоа е ...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Само еднаш во градинка кренав рака на едно девојче, ама тој период период многу злобна- оправдано ми е. :pos:
Никогаш не сум ги решавала работите со тоа што ќе зачукам некого, така уште поголеми проблеми ќе направам.:)

П.С. Темава претпоставувам е за мажите, ама си пишав јас... сепак, во една епизода и Lois Lane беше Супервоман. :hehe:
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Ај ќе започнам хронолошки да раскажувам за некои мои искуства:)

Да се навратам во 5 одд.

Само што се префрлив во ново школо.И оп после некој месец дена се избаци еден од класот да ме дави со некој зборови во стил "што се замислуваш ти , ова е мој клас "...му ги броев и деновите од кога започна да ми додева...поминаа точно 2 недели.И последниот ден, као на заебанција се шамаравме со тој што седеше до мене.А батето во тој момент ми се приближи од зад грб, и ме потапка само.Кога се свртев и кога му ја видов фацата, ми зовре крвта.Си помислив само...лееее, пак овој.И во следниот момент само земав еден силен замав, и кога му ја истресов....бреееј, нок аут.Кога стана по кусо време.Веќе имаше модрица наместо око:) ....ауу, коа здиве детето, пола клас рипна да го држи.И тука по брза постапка , се најдов кај директорката...понатака кој бил кај директорот ради тепачки и слично си знае како е:salut:

едит:Имаше нок аут, затоа што типчето беше доста анароксично.Не дека сум Мухамед Али :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Во 3то одделение мислам дека беше, на одмор во училница седевме и разговаравме, и не се сеќавам точно што беше муабетот ама знам дека почна да ме колне девојчето, а тоа најмногу го мразам и ме удри по нога, и изнервирана целата ја удрив во граден кош и почна да се витка, падна на земја дека ја болело срцето. Дојде учителката и после родителска викаа за мене. Присутни бевме и родители и деца и мајка ми цело време додека траеше родителската ме тераше да се извинам, ама кај од срам кај од гордост не го сторив тоа.
Девојчето е сега во Скопје, летово кога дојде и се видовме, прво не се сети на мене и после и реков ај нека ти текне, и се сети на моментот кога ја удрив. И викам значи да не дојдеше до тоа немаше ни да се сеќаваш на мене. :)

После... Не беше баш тепачка туку во основно 6-7 одд сме биле, еден школски другар што учеше со мене ме изнервира премногу, а и не беше баш омилен меѓу децата во клас и постојано провоцираше. А висок, дебел со поглед да ме смачка и само се доближив ама не очекуваше тој да го удрам и од што бев многу изнервирана во афект го удрив шлаканица и поцрвене целиот од нервоза, ама не ми врати. Почнаа соучениците сите да викаат браво, браво... :pos:
И не знаев како да реагирам, излегов од училница.

Инаку се случи и сега во средно, со една школска зашто се каравме нешто и ме изгоре со цигара, ја залепив на ѕид ама не ја удрив. Уште не правиме муабет...


Имало повеќе можеби кога бев помала, избувлива сум многу а после се каам ама тоа е. И сум била сведок на тепачки и тегнење коси на девојки и тогаш или се обидувам да ги разделам или не се мешам.

Имав еден другар во основно, ќе ја направеше цела белја за тепачка, се правеше силен и кога ќе дојдеше до тоа бегаше и се смееше. :)
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Туууу, жениве ќе испаднат похрабри од машкиве:kesa:...
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
охохо.....во просек месецо 2 пати така асолно ке се затепам со некој.....најчесто ради другар или женската на другарот....порано односно лани беше многу пожустро кога беф WANTED..Е тогаш бате беа вклучени и ножој и боксирачи.....само ова полугодие чек да избројам...ммм да 5 пати се сепав :)...за случки и детали ке пишам попосле сеа мамуран сум уште...:pos:
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Знам како мал.. тоа во градинка и основно.... се десаваа такви работи али после незнам валда сум се смирил.. хахаххаахха будало во градинка знам се тепав ако ми земат играчка.. а основно заради глупости си некои детски :) со да се прави мало палаво..... али сеа не толку мн т.е. ИЧ не ми е некако за такви работи :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Тепачки ???
Ако почнам да пишам ќе си речите овај е ментален и дека сум чаламџија .... многу давано ама и многу јадено :smir:, цел сум со лузни ама ова како помал ( до пред 7-8 год ) :toe: хормони беа валјда во прашање
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Тепачки ???
Ако почнам да пишам ќе си речите овај е ментален и дека сум чаламџија .... многу давано ама и многу јадено :smir:, цел сум со лузни ама ова како помал ( до пред 7-8 год ) :toe: хормони беа валјда во прашање
Па и за тоа е темата...да може да се прочита по некоа интересна приказна.Ако несакаш да помислиме дека си чаламџија.Потруди се да не ја напишеш на чаламџиски начин:smir:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Па и за тоа е темата...да може да се прочита по некоа интересна приказна.Ако несакаш да помислиме дека си чаламџија.Потруди се да не ја напишеш на чаламџиски начин:smir:
Ај пример ме биеле 7 души од кај да се свртев ѕвезди гледав , имам бегано од 4 -рица албанци низ пола струга и на крај в црква влегов ама тамо не дојдоја :) , имам јадено скепар в кичма , камен по гла и лименка од кока кола в уста и ми ја пукнаја бузава и така некој поситни боксој .... еднаш во неделата јадев по гла :)
Најголем дел од тепачките ми биле со албанци ( некоја тензија имаше порано ) секој ден се тепавме кај да се сретниме , сега е поинаку ( младинава имат интернет, компјутери во наше време само флипери и алкохол имаше ) ние нив - тие нас и така секој ден скоро беше
Како најмал во друштво секогаш јас бев чепкало - мене ме пуштаја да почнам тепачка и то, имам со штека за билјард мавнато 2 метра чоек , со шибер пукнато аркада , шише скопско скршено од глава на еден итн итн
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Како јас станав скинер поради една тепачка.

Се случи пред 3 години, кога јас бев метал детенце:) седејчи во чаршијата наша, еден другар од моето друштво беше постојано зезан од страна на едни метал-“фаци’“ што мислат дека се.

И кога почна тепачката ние бевме само тројца а тие слободно мошам да кажам 13-14 души,


кој андреналин тогаш тече низ крвта, не се осеќа болка, не се гледа кој е пријател а кој е непријателот,

ние тројца направивме тријаголник и само ги обаравме како крушки, не добив ниеден бокс:) но за несреќа ми залепија како да сме девојки во косата мастика и така дека бев поврзан со ЊАјт Павр идеологијата уште подобро ми дојде:)


Од тогаш до сега можам и книга да си напишам за тепачките, тоа ти е андрграунд стил на живот кога живееш:)

Не се чаламам туку кој ја знае тепачкава ќе може да ја потврди:):)
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
202
Поени од реакции
1
Имам се тепано 5-6 пати.Првиот пат беше у прво одделение кога се тепав со едно другарче за ЖЕНСКА:)Вторпат беше со едно дете се скарамо за глупости јас муј рече дека има КРИВА УСТА:)И третата беше коа ја на едно девојче не девојче ЖЕНА,се караамо нешо и стана тепачка...И она на мене бокс,а ја само си стојам на неа..Па коа ја забоксав нити гледам нити слушам кај ударам...Ај сеа да не се фалам али така беше прашајте кој сакате:)
 
B

black angel

Гостин
mi teknuva bese pred 5 meseci so bratmi se ispokaravme nesto ja da mu udram samar on mi tresna boks......bolese mnogu otogas ne se tepam
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Ај Чим сте отвориле тема за фалење да се пофалам за мојот прв бокс тогаш:

Епа вака... јас практично никогаш не се закачам а не па да се тепам така да мирно човече сум само шо премногу импулсивно... трпам додека не ми пукне филм али кога ќе ми пукне филм (е баче си го наебал тогаш) тогаш бегај подалеку од мене... така да доста добро се сеќавам за мојот прв бокс кој го имам дадено на еден мој другар од школо кој постојано некого закачаше или па малтретираше (силеџија) и пред школски двор зема да се тепа со мојот (тогашен) најдобар другар и мене ми беше при крај да ми пукне филм затоа што и мене ме имаше малтретирано и кога го видов како му мава шамар на другар ми му се залетав и му плеснав убав бокс али не да му помодрам око или да му откачам вилица туку во јаболчницата под окото и беше толку јако сум го акнал шо ми се сврте и викам сега ќе падне убава тепачка а тој ме погледна и падна на земаја со превртени очи.. појма немам шо му се случи после зошо фатив магла јас :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom