Теорија на Шуплива VS Рамна Земја

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Нека се врзе за ракетата да се спасиме од него.
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
367
Поени од реакции
152
Госпо само чека погоден момент да го спаси светот од бедата. То не е дурбин, то е е неговата света базука, а времето е блиску.
:bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe:


Ми изгледаш како учен човек, кој ги разбира светите книги. Молам за одговор! Според погорниот цитат, дали Исус Христос (тхе реасон фор тхе сеасонс) е само проектил од божјата света базука и каде нишанел тогаш Господ?;):)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
:bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe:


Ми изгледаш како учен човек, кој ги разбира светите книги. Молам за одговор! Според погорниот цитат, дали Исус Христос (тхе реасон фор тхе сеасонс) е само проектил од божјата света базука и каде нишанел тогаш Господ?;):)
Не. Исус бил тоа што бил. Базуката е само орудие кое служи за опомена и за скратување на маките.
Според некои неофицијални извори блиски до небото, Исус требало да се роди во Македонија, но настанала мала забуна од техничка и бирократска природа (не сите ангели се писмени и географски информирани) и заглавил кај Евреите по што бил распнат на крст.
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
367
Поени од реакции
152
Не знам дали да отворам нова тема, но мора да ја спомнам теоријата на земја што се шири (the expanding Earth theory), бидејки одлично се вклопува со теоријата на шуплива Земја. Ако сакате да дознаете повеќе за оваа теорија, еве:
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
367
Поени од реакции
152
Без вистината, човек не може да донесува правилни одлуки.
 
Последно уредено:

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
367
Поени од реакции
152
Интересни, кратки, информативни видеа.
[DOUBLEPOST=1529219687][/DOUBLEPOST]Одлично мултилевел дисклоужр видео, да ви ја долови ситуацијата во која се наоѓа светот.;)
Видеово заслужува коментари. Се надевам дека ќе коментирате мудро.
 
Последно уредено:

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
367
Поени од реакции
152
За оние кои трагат по вистината:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.658
Поени од реакции
34.950
Купувајте ја робата од друго место, оваа очигледно е прскана и ви прави лоши филмови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom