Теорија на Шуплива VS Рамна Земја

Zassin

Star Platinum
Член од
30 август 2017
Мислења
45
Поени од реакции
23
Nekoi lugje mi ide da gi :uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:,ama za nivna srekja ne sum do tolku odlepena :icon_lol: :icon_lol:, i postojano se nadevam deka kje se opametat i deka kje im se popolni so mudrost shuplivata glava. :pos::pos::pos::pos::pos:
Neznam Dali go imas gledano filmot "Idiocracy" no strasno e paralelno nasheto opshtestvo so toa prikazano vo filmot.

Sent from my Lenovo A3500-FL using Tapatalk
 

NWO

Член од
20 септември 2010
Мислења
21
Поени од реакции
4
Магнетното поле е резултат од шупливата земја (хинт, вди Марс) .Проблемот на пресмета за на масата на Земјата се објаснува со прстните на антиматерија кои ја опкружуваат планетата.

Можи линкот е од несериозен сајт ама прашањето е доста легитимно http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=148917
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
367
Поени од реакции
152
Можеби ќе бев по убедлив ако почнев со нашата (на планетата Земја и човечката раса) вистинска, скриена историја. Од доаѓањето на рептилите на оваа планета, војните со атлантиѓаните, пропаста (под вода) на континентот Лемурија (Му), создавањето на првиот човек на почетокот на библијата....
Стјуарт Свердлоу е заговорник на оваа тема, што ја вклучува и шупливата земја.



 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Магнетното поле е резултат од шупливата земја (хинт, вди Марс) .Проблемот на пресмета за на масата на Земјата се објаснува со прстните на антиматерија кои ја опкружуваат планетата.

Можи линкот е од несериозен сајт ама прашањето е доста легитимно http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=148917
Кој е тој проблем со пресметување на масата на Земјата?
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
367
Поени од реакции
152
шупливи во главите имаат рамен мозок.
Тоа ли е се?
Кога ќе прочитам аргументи против шупливата земја?

Во главите сите имаме рептилски мозок (основа), на кој е надграден кортексот (интелектот) - што укажува дека сме хибридни творби.
По 100тата година, ни растат нови заби - што покажува дека сме дизајнирани да живееме многу подолго. Нашето радиоактивно Сонце (грчки „Хелиос“) не старее и умира прерано!
Да имавме веронаука во училиштата, можеби ќе имавте и сива маса во збрчканиот мозок.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Тоа ли е се?
Кога ќе прочитам аргументи против шупливата земја?
Во главите сите имаме рептилски мозок
Во право си да се исправам:

шупливи во главите имаат рамен рептилски мозок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom