Тенисот во Македонија. Игра ли некој тенис?

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.855
Поени од реакции
3.205
Да се отворат терениве и ќе напраиме некоја партија, ветувам. :) Во Илинден плаќаме по 100 денари саат пошо не знаат како студенти. :pos:
А колку е иначе стандард цена? :)
Таму кај Коменски има океј цена 150 денари мислам дека беше. Лани летото беше 100че наводно промотивно. Исто така, лани летото имаше на групер купони - ноќни термини во МТП (20h-24h), 200че од саат беа, тоа беше супер.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.715
Поени од реакции
71.790
А колку е иначе стандард цена? :)
Таму кај Коменски има океј цена 150 денари мислам дека беше. Лани летото беше 100че наводно промотивно. Исто така, лани летото имаше на групер купони - ноќни термини во МТП (20h-24h), 200че од саат беа, тоа беше супер.
Мислам 180, али со твоја опрема, ако зимаш од кај нив 260. Вака за 100че ко наводно студенти е топ цена, башка никад, ама апсолутно никад нема гужва. Ја таму не закажувам, секогаш кога и да одам има место.

Лани летото на трева у Мондано игравме, али со купони, пошо стандардна цена беше многу скапо. Интересно е на трева и многу заебано, брзо иде топчето и немаш многу време за да се наместиш.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.941
Колку што знам, голем дел од нив се под концесија. Јас сум конкретно од Охрид и нашите се под концесија и ги наплаќаат по 250 денари од саат, тоа е оган скапо во споредба со некои клубови кои нудат слична цена за терени на земја. Во Скопје неколку такви игралишта се исто така под концесија, а слободни за игра знам 3 терени, веројатно под општинска грижа во Карпош 4 позади основното училиште Петар Поп Арсов.
Да да само тие 3 се слободни.
Со тоа што мрежата на едниот е потпрена со даска и при секој појак сервис паѓа.
На другиот место мрежа имаш некоја имитација со вреќа од компири.
На третиот кај шо е најдобро играш и од позади рандом основци фудбал у сред сервис поле ти рогаат.
 
Член од
20 јули 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
[QUOTE = "JOE, post: 1968500, member: 6439"]
Who from this forum tennis trains?

Come on, I hope that someone is playing tennis and tell me what it is like, is it interesting, I go to competitions in other cities often and everything else. I just enrolled an hour ago so I can see how a test period goes so if someone shares an experience with me it will come in handy.
[/ QUOTE]
Yes it would be good to play tennis you can go to competitions in other cities but take good care of yourself and make sure check COVID-19 Stats before going.Take 2-3 Tennis racquet with you it would be good to take extra racquets with you.For more information about tennis racquets for different types of players check here .
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.454
Поени од реакции
5.723
Ја неам изгубено до сеа на терените во Илинден, чисто да ве известам.
Сега гледам.
Добро.
Затоа има искршено повеќе рекети него Микхаил Јужни,Давиденко и Троицки у цела кариера заедно.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.715
Поени од реакции
71.790
Сега гледам.
Добро.
Затоа има искршено повеќе рекети него Микхаил Јужни,Давиденко и Троицки у цела кариера заедно.
Тебе со една рака ќе ти играм, ти ебам тоа стилот ала Радек Степанек.
Автоматски споено мислење:

Сега гледам.
Добро.
Затоа има искршено повеќе рекети него Микхаил Јужни,Давиденко и Троицки у цела кариера заедно.
Тебе со една рака ќе ти играм, ти ебам тоа стилот ала Радек Степанек.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.454
Поени од реакции
5.723
Тебе со една рака ќе ти играм, ти ебам тоа стилот ала Радек Степанек.
Автоматски споено мислење:


Тебе со една рака ќе ти играм, ти ебам тоа стилот ала Радек Степанек.
Боље Радек Степанек него Таканји Гаранганга ,ти ебам тоа смешниот сервис од лакт.

Sent from my SM-A920F using Tapatalk
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.454
Поени од реакции
5.723
Тебе со една рака ќе ти играм, ти ебам тоа стилот ала Радек Степанек.
Автоматски споено мислење:


Тебе со една рака ќе ти играм, ти ебам тоа стилот ала Радек Степанек.
Боље Радек Степанек него Таканји Гаранганга ,ти ебам тоа смешниот сервис од лакт.

Sent from my SM-A920F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.715
Поени од реакции
71.790
Сега гледам.
Добро.
Затоа има искршено повеќе рекети него Микхаил Јужни,Давиденко и Троицки у цела кариера заедно.
Тебе со една рака ќе ти играм, ти ебам тоа стилот ала Радек Степанек.
Боље Радек Степанек него Таканји Гаранганга ,ти ебам тоа смешниот сервис од лакт.

Sent from my SM-A920F using Tapatalk
Сервис од лакт? Пит Сампрас сум за тебе у техника.
 
На врв Bottom