Тенисот во Македонија. Игра ли некој тенис?

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Да се отворат терениве и ќе напраиме некоја партија, ветувам. :) Во Илинден плаќаме по 100 денари саат пошо не знаат како студенти. :pos:
А колку е иначе стандард цена? :)
Таму кај Коменски има океј цена 150 денари мислам дека беше. Лани летото беше 100че наводно промотивно. Исто така, лани летото имаше на групер купони - ноќни термини во МТП (20h-24h), 200че од саат беа, тоа беше супер.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.121
Поени од реакции
107.361
А колку е иначе стандард цена? :)
Таму кај Коменски има океј цена 150 денари мислам дека беше. Лани летото беше 100че наводно промотивно. Исто така, лани летото имаше на групер купони - ноќни термини во МТП (20h-24h), 200че од саат беа, тоа беше супер.
Мислам 180, али со твоја опрема, ако зимаш од кај нив 260. Вака за 100че ко наводно студенти е топ цена, башка никад, ама апсолутно никад нема гужва. Ја таму не закажувам, секогаш кога и да одам има место.

Лани летото на трева у Мондано игравме, али со купони, пошо стандардна цена беше многу скапо. Интересно е на трева и многу заебано, брзо иде топчето и немаш многу време за да се наместиш.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Колку што знам, голем дел од нив се под концесија. Јас сум конкретно од Охрид и нашите се под концесија и ги наплаќаат по 250 денари од саат, тоа е оган скапо во споредба со некои клубови кои нудат слична цена за терени на земја. Во Скопје неколку такви игралишта се исто така под концесија, а слободни за игра знам 3 терени, веројатно под општинска грижа во Карпош 4 позади основното училиште Петар Поп Арсов.
Да да само тие 3 се слободни.
Со тоа што мрежата на едниот е потпрена со даска и при секој појак сервис паѓа.
На другиот место мрежа имаш некоја имитација со вреќа од компири.
На третиот кај шо е најдобро играш и од позади рандом основци фудбал у сред сервис поле ти рогаат.
 
Член од
20 јули 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
[QUOTE = "JOE, post: 1968500, member: 6439"]
Who from this forum tennis trains?

Come on, I hope that someone is playing tennis and tell me what it is like, is it interesting, I go to competitions in other cities often and everything else. I just enrolled an hour ago so I can see how a test period goes so if someone shares an experience with me it will come in handy.
[/ QUOTE]
Yes it would be good to play tennis you can go to competitions in other cities but take good care of yourself and make sure check COVID-19 Stats before going.Take 2-3 Tennis racquet with you it would be good to take extra racquets with you.For more information about tennis racquets for different types of players check here .
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Ја неам изгубено до сеа на терените во Илинден, чисто да ве известам.
Сега гледам.
Добро.
Затоа има искршено повеќе рекети него Микхаил Јужни,Давиденко и Троицки у цела кариера заедно.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.121
Поени од реакции
107.361
Сега гледам.
Добро.
Затоа има искршено повеќе рекети него Микхаил Јужни,Давиденко и Троицки у цела кариера заедно.
Тебе со една рака ќе ти играм, ти ебам тоа стилот ала Радек Степанек.
Автоматски споено мислење:

Сега гледам.
Добро.
Затоа има искршено повеќе рекети него Микхаил Јужни,Давиденко и Троицки у цела кариера заедно.
Тебе со една рака ќе ти играм, ти ебам тоа стилот ала Радек Степанек.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Тебе со една рака ќе ти играм, ти ебам тоа стилот ала Радек Степанек.
Автоматски споено мислење:


Тебе со една рака ќе ти играм, ти ебам тоа стилот ала Радек Степанек.
Боље Радек Степанек него Таканји Гаранганга ,ти ебам тоа смешниот сервис од лакт.

Sent from my SM-A920F using Tapatalk
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Тебе со една рака ќе ти играм, ти ебам тоа стилот ала Радек Степанек.
Автоматски споено мислење:


Тебе со една рака ќе ти играм, ти ебам тоа стилот ала Радек Степанек.
Боље Радек Степанек него Таканји Гаранганга ,ти ебам тоа смешниот сервис од лакт.

Sent from my SM-A920F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.121
Поени од реакции
107.361
Сега гледам.
Добро.
Затоа има искршено повеќе рекети него Микхаил Јужни,Давиденко и Троицки у цела кариера заедно.
Тебе со една рака ќе ти играм, ти ебам тоа стилот ала Радек Степанек.
Боље Радек Степанек него Таканји Гаранганга ,ти ебам тоа смешниот сервис од лакт.

Sent from my SM-A920F using Tapatalk
Сервис од лакт? Пит Сампрас сум за тебе у техника.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.524
Поени од реакции
21.373
1621770602193.png

На кои терени во Скопје се одржуваат овие ITF турнири?
На оние земјенине во Парк?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.121
Поени од реакции
107.361
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.524
Поени од реакции
21.373
Едниот терен се вика Филип Шатрие, а другиот Артур Еш. Hhhhh grokcem odjumrem
Ја мислев Лазар Магдинчев на кој хајлајтс во кариерата му е што му подарил знаме на Федерер.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Еј браво, пред некоја година имаше во ТеннисПарк - Аеродром (во склоп на СЦ Јане Сандански).

Гледам и Дејвис Куп четвртата европска група ќе се игра во ТК Југ :D

1621932205833.png

Ќе не биде... кај и да е :) :pos:
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Знае некој дали има публика (дали дозволуват?) во Југ за овој ИТФ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom