Тенисот во Македонија. Игра ли некој тенис?

Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
А предлог за изнајмување некои тениски терени на земја или билошто коишто работат и покасно после 9 на рефлектори? Што цени имаат? Во Борис знам дека е 600 денари саат под рефлектори со 2 рекета од нив.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.917
Поени од реакции
12.405
Јас обично играм во МТП, кај Георги школото е, работат и до покасно. Терените се на земја.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Да не знае некој во Скопје каде можам да најдам топчиња Head ATP?

upload_2018-6-24_11-29-46.png
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Убаво временцево деновиве, ако е некој за играње во Скопје ајде да организираме нешто мини-турнир или ако е барем еден заинтересиран да одигра меч со мене :)
 
Член од
22 март 2019
Мислења
11
Поени од реакции
3
Здраво дечки,

Викендов некој за партија тенис на терените кај Сити Мол? Има два тениски терени, бесплатни (општински): едни кај школото Петар поп Арсов, а другите кај Коменски. Временската погнозата е одлична: до 21 степен :) Ајде да го искористиме убавото време! :)

П.С левел интермидиеит :)

Поздрав
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Здраво дечки,

Викендов некој за партија тенис на терените кај Сити Мол? Има два тениски терени, бесплатни (општински): едни кај школото Петар поп Арсов, а другите кај Коменски. Временската погнозата е одлична: до 21 степен :) Ајде да го искористиме убавото време! :)

П.С левел интермидиеит :)

Поздрав
Пиши ми инбокс.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Do 50€ mozam da najdam nekoj dobar reket vo skopjevo za rekreativno igranje?I kaj bi mozel da najdam.
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Просечно ниво,постои некоја фирма што продава рекети на старо или кај да побарам:
За 50 евра ке најдеш профи парчиња на старо. Пробај со МТП продаваат таму, кога си таму барај го Ивица - Панда продава тој добри зачувани рекети на старо.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Просечно ниво,постои некоја фирма што продава рекети на старо или кај да побарам:
Исто мислев преку Ивица да бараш, јас му земав екстра рекет за 2500 денари. Ако ти треба број, пиши ми инбокс. Најпоследно продаваше Babolat Pure Drive wimbledon (285 грама) специјална серија, 3300 денари.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Здраво,

Барам луѓе за спарингување, отприлика средно ниво 3.5 па нагоре.
На локации: Mондано (позади гимназија Јосип Броз), Југ, Абц и кај школо Петар Поп Арсов
За работни денови после 17Ч и преку викенди.
Возраст, пол не се битни :)
 
Член од
22 март 2019
Мислења
11
Поени од реакции
3
Здраво,

Барам луѓе за спарингување, отприлика средно ниво 3.5 па нагоре.
На локации: Mондано (позади гимназија Јосип Броз), Југ, Абц и кај школо Петар Поп Арсов
За работни денови после 17Ч и преку викенди.
Возраст, пол не се битни :)

Здраво :)

Јас сум заинтересирана :) Може да се договориме од следната недела. :)

Поздрав
 
Член од
20 ноември 2014
Мислења
4
Поени од реакции
2
+1 за спаринг (ако уште има заинтересирани :) )

Во Мондано не би препорачал да се игра, таа подлога од повеќе причини не е баш добра, ама во Југ / АБЦ може.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom