Тенисот во Македонија. Игра ли некој тенис?

Дискусија во форумот 'Тенис' започната од JOE, 15 јули 2007.

 1. Chazzspaz

  Chazzspaz

  Член од:
  16 јули 2013
  Мислења:
  2.668
  Допаѓања:
  2.126
  А предлог за изнајмување некои тениски терени на земја или билошто коишто работат и покасно после 9 на рефлектори? Што цени имаат? Во Борис знам дека е 600 денари саат под рефлектори со 2 рекета од нив.
   
 2. Емкаа

  Емкаа крофни од драго.

  Член од:
  14 мај 2008
  Мислења:
  3.541
  Допаѓања:
  5.635
  Јас обично играм во МТП, кај Георги школото е, работат и до покасно. Терените се на земја.
   
 3. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.762
  Допаѓања:
  3.053
  Да не знае некој во Скопје каде можам да најдам топчиња Head ATP?

  upload_2018-6-24_11-29-46.png
   
 4. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.762
  Допаѓања:
  3.053
  Убаво временцево деновиве, ако е некој за играње во Скопје ајде да организираме нешто мини-турнир или ако е барем еден заинтересиран да одигра меч со мене :)
   
 5. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  22.826
  Допаѓања:
  34.579
  Aко е преку викенд, ја сум за...
   
 6. Tara_rara

  Tara_rara

  Член од:
  22 март 2019
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
  Здраво дечки,

  Викендов некој за партија тенис на терените кај Сити Мол? Има два тениски терени, бесплатни (општински): едни кај школото Петар поп Арсов, а другите кај Коменски. Временската погнозата е одлична: до 21 степен :) Ајде да го искористиме убавото време! :)

  П.С левел интермидиеит :)

  Поздрав
   
 7. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.762
  Допаѓања:
  3.053
  Пиши ми инбокс.
   
 8. Chazzspaz

  Chazzspaz

  Член од:
  16 јули 2013
  Мислења:
  2.668
  Допаѓања:
  2.126
  Do 50€ mozam da najdam nekoj dobar reket vo skopjevo za rekreativno igranje?I kaj bi mozel da najdam.
   
 9. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.762
  Допаѓања:
  3.053
  На старо може да најдеш добри парчиња за тие пари. Се зависи какво ниво поседуваш.
   
 10. Chazzspaz

  Chazzspaz

  Член од:
  16 јули 2013
  Мислења:
  2.668
  Допаѓања:
  2.126
  Просечно ниво,постои некоја фирма што продава рекети на старо или кај да побарам:
   
 11. sickjoce

  sickjoce Ненормален

  Член од:
  30 јуни 2007
  Мислења:
  1.197
  Допаѓања:
  275
  За 50 евра ке најдеш профи парчиња на старо. Пробај со МТП продаваат таму, кога си таму барај го Ивица - Панда продава тој добри зачувани рекети на старо.
   
  На The King of Clay му/ѝ се допаѓа ова.
 12. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.762
  Допаѓања:
  3.053
  Исто мислев преку Ивица да бараш, јас му земав екстра рекет за 2500 денари. Ако ти треба број, пиши ми инбокс. Најпоследно продаваше Babolat Pure Drive wimbledon (285 грама) специјална серија, 3300 денари.
   
 13. Boyans

  Boyans

  Член од:
  вторник
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Здраво,

  Барам луѓе за спарингување, отприлика средно ниво 3.5 па нагоре.
  На локации: Mондано (позади гимназија Јосип Броз), Југ, Абц и кај школо Петар Поп Арсов
  За работни денови после 17Ч и преку викенди.
  Возраст, пол не се битни :)
   
  На Tara_rara му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tara_rara

  Tara_rara

  Член од:
  22 март 2019
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1

  Здраво :)

  Јас сум заинтересирана :) Може да се договориме од следната недела. :)

  Поздрав
   

Сподели преку: