Тело или фаца?

Што повеќе ве пали?


  • Вкупно гласачи
    598

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Зависи од ситуација. Ако е само за една вечер тогаш нормално тело, во темница и така нема да и ја гледаш фацата, а телото ќе и го осеќаш.
 
Член од
11 октомври 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
PA FACA NORMALNO, AMA I TELOTO E BITNO.DOBRO,U GLOBALA MASKITE SE SO FINI TELCA TAKA DA FACA,NA KRAJ KRAEVA KE TREBA SO TAA FACA DA SE LAPAS I SL.NE VE SFAKAM VAS SO VIKATE TELO ZA 1 NOK.EDNA NOK AMA KE TREBA DA SE LAPAS SO TAA GRDA FACA TAA NOK.NE ZNAM,JA TOA SI GO SFAKAM KO JA DA NE SI SE POCITUVAM SEBESI AKO SMUVAM GRD,PA SEA VIE VIDETE:back:
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
лице!!!
цртите на лицето можат многу повеќе да кажат за тоа кој се крие внатре отколку убавото тело! И најчесто убавото лице е и убава душа. . .
 
Z

ZeroStyle

Гостин
И јас за тело гласав...Мислам и покрај карактерот(Што во овој случај е незаменлив) телото е на второ место...кај мене :)
 

little girl

~Little Girl with Big Heart~
Член од
30 август 2007
Мислења
68
Поени од реакции
0
Јас сум за фаца, да има убави очи,убави заби и преубава насмевка (на тоа паѓам)
 
V

Viktoranius

Гостин
лице!!!
цртите на лицето можат многу повеќе да кажат за тоа кој се крие внатре отколку убавото тело! И најчесто убавото лице е и убава душа. . .
Грешка си...јас познавам лепотици ама имат душа Хитлер...а познавам и некој момички што не се баш којзнаа шо ама имат душа Мајка Тереза.Убавото лице може да биде многу лицемерно.

Јас нејкам ни фаца ни тело...сакам КАРАКТЕР.:wink:
 
Член од
21 јули 2007
Мислења
56
Поени од реакции
0
Faca definitivno,da ima mil pogled,bozestvena nasmevka.Ne vikam eka i teloto ne e bitno ama polesno e pokraj tolku kozmeticki tretmani i teretani da se oslabe otkolku da se poprava facata na hirurg.
 

For_My_Love_o-0

...Morsko Prase...
Член од
25 мај 2007
Мислења
80
Поени од реакции
0
Kako moze da se glasa za telo.bez faca covek ne e covek spored mene se gleda prvo faca pa se nadolu !!:toe:
 
Член од
20 септември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
Грешка си...јас познавам лепотици ама имат душа Хитлер...а познавам и некој момички што не се баш којзнаа шо ама имат душа Мајка Тереза.Убавото лице може да биде многу лицемерно.

Јас нејкам ни фаца ни тело...сакам КАРАКТЕР.:wink:
WOW...
slatko vo sekoj slucaj...:wink:
 
Член од
3 април 2008
Мислења
64
Поени од реакции
11
Ako veke moram da biram megu ovie dve, togas definitivno facata!:smir:
Toa e prvata vrata na licnosta. Potoa, posle razgovor go zapoznavas i karakterot...i ako uspees i niz taa porta , tek togas prodolzuvame so teloto...:sport1:
I da se razocaras na teloto, a dobil dobri poeni na karakter i faca, moze da se izbalansira...
Ama obratno, nema sansi....:nenene:
Nikogas ne bi se odlucila za covek so ubavo telo, a bez faca ili karakter...:eek:ftopic:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom