Тело или фаца?

Што повеќе ве пали?


  • Вкупно гласачи
    598
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Некако многу е тешко да се одговори на оваа тема. Што ако на пример има топ тело а мн. грда фаца или обратно ?! Ваква комбинација не оди и не би избрала ништо :toe:. Но, еве кога веќе мора да се бира тогаш се согласувам со Lady Gracious:

I da se razocaras na teloto, a dobil dobri poeni na karakter i faca, moze da se izbalansira...Ama obratno, nema sansi....
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Фаца дефинитивно,телото може и да се поправи,ако е некој дебел може да ослабе итн итн,ама ако има некој голем нос,потешко ќе го намали.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.872
Поени од реакции
11.133
Фаца дефинитивно,телото може и да се поправи,ако е некој дебел може да ослабе итн итн,ама ако има некој голем нос,потешко ќе го намали.
Bash taka. Teloto moze da se popravi nekako (zboruvam bez operacii, samo so vezbanje) ama na nekoj ako ne mu bilo dadeno ubavo lice toa e...

Zboruvame bez plasticni operacii i slicni zafati, mada denes se e moguce da se sanira.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Телото е многу важно за мене, така да, гласав за тело, ама не ваља па ни во фацата да е ругоба.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Kratkno i jasno! Koga ke vidam devojka so bomba telo a prednite zabi i se rasipani ili ima grbav nos...BLJAK! nemozam ni da zboram so nea!!!
Koga ke vidam devojka so ubavi zabi so slatki crti na liceto,Tie nekolku kilogrami vishok nisto ne mi znacat...
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Нема да тупам, мене поважно ми е телото, фаца како фаца, и не ми е толку битно.

А исто така многу е важно и добар карактер да има :)
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Фаца нормално! е сеа да не е некое трупче со меше што ќе го подгазува кога ќе оди ама не мора да е некој секси мачо :)
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.048
Поени од реакции
105
Би избрал тело, но да не е драстична разликата меѓу телото и фацата. Кај девојката за да бидам со неа, би требало да ми се допаѓа и тоа и тоа.
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
мора да има баланc МОРА! :):) ама еве чим треба да се гласа би гласал за фаца :)
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
abe ti sto si ja otvoril temava mora da si na koka ali aj ostaj toa
abe sea moram da kazam deka mora da ima faca i telo ne biva da ima telo ko na manekenka a lice ko sisarka i ubavo lice a telo(mali cicinja,100 kila,gz ko traktor)
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
eee dosega ne sum zapoznal nekoja so mnugu uba faca a epten loso teloo retki se tiee a definitivno prvo facaa
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
НАјнормално прво ја гледам фацата со што следи и поглед на телото.Ако не ме привлече ништо.НЕможе овие две да го идвоиш зашто според мене одат едно до друго.Значи гледање на физичкиот изглед.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom