Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Здраво. Првичниот буџет ми беше 200 евра, би сакала препорака за телефон, акцент станвам на камера. Со надминување на буџетот се мислам помеѓу Xiaomi redmi note 10pro, poco x3 nfc и mi 11 lite. Или предложете ми некој со слични перформанси максимално до таа цена.

Под ова не ни помислувај
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
18
Поени од реакции
10

Под ова не ни помислувај
Тенк ју Ова ми е way too much над буџетот, ама ќе размислам :)) несомнено дека е одличен
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Тенк ју Ова ми е way too much над буџетот, ама ќе размислам :)) несомнено дека е одличен
Процесорот на другите long term е тапа, за 2000 + огромна разлика....збирај пари.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.943
Тенк ју Ова ми е way too much над буџетот, ама ќе размислам :)) несомнено дека е одличен
До пред скоро го имаше во Ледиком 6/128 верзијата за некои 14500 денари ако не се лажам. Сега го немаат на залиха, само 8/128 кој е 17к +
Може да прашаш пак ако го добијат да почекаш.
А, за камера, дефинитивно РН 10 про е најдобар избор за тој буџет.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Здраво. Првичниот буџет ми беше 200 евра, би сакала препорака за телефон, акцент станвам на камера. Со надминување на буџетот се мислам помеѓу Xiaomi redmi note 10pro, poco x3 nfc и mi 11 lite. Или предложете ми некој со слични перформанси максимално до таа цена.
Моментално користам Шаоми Ноут 10 про (глобална верзија) и сум задоволен од самиот телефон. Камерата му е доста добра за тој буџет, ако не и најдобра за тој ценовен ранг.

Од другите страни би ти издвоил и одлична батерија, брзо полнење, 120 херци екран, што не верував дека многу ќе ми прави разлика ама дефинитивно ептен огромна разлика осеќам коа работам на него и на некој друг телефон. Едноставно за тие пари телефончето си тера без никаква забелешка.

ноут: Пази само каква верзија зимаш, гледај да најдеш глобална верзија на Ноут 10 про а не индиска верзија, (Ноут 10 про макс ти е индиската верзија). 108 мега пиксели ти е камерата, можеш и на Јт да видиш тестови.
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
18
Поени од реакции
10
Процесорот на другите long term е тапа, за 2000 + огромна разлика....збирај пари.
Па да, дефинитивно ќњ размислам. Не бирам конкретно да е Xiaomi, ќе причекам со купување тогаш Благодарам уште еднаш :))
Автоматски споено мислење:

До пред скоро го имаше во Ледиком 6/128 верзијата за некои 14500 денари ако не се лажам. Сега го немаат на залиха, само 8/128 кој е 17к +
Може да прашаш пак ако го добијат да почекаш.
А, за камера, дефинитивно РН 10 про е најдобар избор за тој буџет.
[/QUOTE
Па не
До пред скоро го имаше во Ледиком 6/128 верзијата за некои 14500 денари ако не се лажам. Сега го немаат на залиха, само 8/128 кој е 17к +
Може да прашаш пак ако го добијат да почекаш.
А, за камера, дефинитивно РН 10 про е најдобар избор за тој буџет.
Благодарам, ќе прашам баш. Искрено не ми е баш битно дали е Xiaomi, ќе ја видам и таа опција
Автоматски споено мислење:

Моментално користам Шаоми Ноут 10 про (глобална верзија) и сум задоволен од самиот телефон. Камерата му е доста добра за тој буџет, ако не и најдобра за тој ценовен ранг.

Од другите страни би ти издвоил и одлична батерија, брзо полнење, 120 херци екран, што не верував дека многу ќе ми прави разлика ама дефинитивно ептен огромна разлика осеќам коа работам на него и на некој друг телефон. Едноставно за тие пари телефончето си тера без никаква забелешка.

ноут: Пази само каква верзија зимаш, гледај да најдеш глобална верзија на Ноут 10 про а не индиска верзија, (Ноут 10 про макс ти е индиската верзија). 108 мега пиксели ти е камерата, можеш и на Јт да видиш тестови.
Благодарам за мислењето,за цената да, можеби се најсолидни Xiaomi
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2020
Мислења
82
Поени од реакции
82
SAMSUNG GALAXY A72/HUAWEI NOVA 9?
ГУГАЛ НЕ МИ ПРЕТСТАВУВА ПРОБЛЕМ.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Одете во салон и нека види дали и одговара SAMSUNG Galaxy S20 FE, пред два месеци го препорачав на тетка ми и е прилично задоволна.
А може и овој да го погледнете, ама нов телефон е и уште нема фидбек за него ...
Имаш идеја како е до сеа самсунгот? Го мислам највеќе ради ексиносот а прееска кога го видов во Нептун лаг има на камера од 3 до 6/7 секунди додека прикаже слика.

Прашање до гуру членовите, инаку со што би иделе самсунгот спомнат погоре или па шаоми 11т?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Имаш идеја како е до сеа самсунгот? Го мислам највеќе ради ексиносот а прееска кога го видов во Нептун лаг има на камера од 3 до 6/7 секунди додека прикаже слика.

Прашање до гуру членовите, инаку со што би иделе самсунгот спомнат погоре или па шаоми 11т?
Koj 11T поточно?

Телефоните во салони не се репрезент на,

Перформанси на камера
Перформанси на уред
Греење при употреба
Батерија
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Имаш идеја како е до сеа самсунгот? Го мислам највеќе ради ексиносот а прееска кога го видов во Нептун лаг има на камера од 3 до 6/7 секунди додека прикаже слика.

Прашање до гуру членовите, инаку со што би иделе самсунгот спомнат погоре или па шаоми 11т?
Релативно брзо се троши батеријата, ама рачунај дека поголем дел од денот е пуштен youtube, плус се пуштаат видео и аудио фајлови од картичка и барем 1 саат разговор дневно. А за камерата појма немам, не сум ја користел јас а тетка ми слабо слика. Иначе за нејзе е топ, доволно брз за тоа што и треба.
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
Ми се расипа телефонот, итно треба да си купам нов. Разгледувајќи во рамки на мојот буџет како најдобар ми излегува XIAOMI NOTE 10 PRO. Ме мисли дали е најдобар во таа класа на телефони до 10.000 денари (во телеком го има по околу 10 000 на доверба 24)? Што мислите во споредба со HUAWEI NOVA 8 I, MOTOROLA EDGE 20 LITE.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom