Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
многу ги гледате телефониве на спецификација а малце у реалноста, Поко F2 ништо не е поарен од Поко x3, да ги земеш двата телефони у рака едно до др х3 повеќе ќе те бендиса ради добриот рифреш рејт на екранот. У глобала целиот телефон е подобар а многу поефтин.
да не претеруваме :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Не е ова еден случај, (со Норд) катастрофа се OP задна година, провери си сам, со повеќе уреди имаат фрки.
не е ни овде еден случај



 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
не е ни овде еден случај



Пробајте си ја среќата. Кој OP модел си го користел во задни 2-3 години?

Screenshot_20210312-101555_Twitter.jpg
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Пробајте си ја среќата. Кој OP модел си го користел во задни 2-3 години?

Прегледај го приврзокот 287928


не гледам како се подобри самсунг, имаат повлекување на апдејти и багови на скоро сите модели.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457

не гледам како се подобри самсунг, имаат повлекување на апдејти и багови на скоро сите модели.
Кој OP или Samsung уред ти е користен последно?
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Кој OP или Samsung уред ти е користен последно?
не е тоа темата, самсунг пред некое време престанав да користам и не гледам дека е нешто подобрено уито,
има репортс дека на самсунг има баговите апдејти и вракање, факт.
имало и на оп ок барем подобар хардвер се добива и подобро комјуниту.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
не е тоа темата, самсунг пред некое време престанав да користам и не гледам дека е нешто подобрено уито,
има репортс дека на самсунг има баговите апдејти и вракање, факт.
имало и на оп ок барем подобар хардвер се добива и подобро комјуниту.
Ми постираш дека наводно Samsung има еднакви проблеми како OP, за да го знаеш ова треба да имаш тазе искуство од двата табора, нели?

Еве едно,


20:00,

Уште едно,

6:48




И уште едно,


In general, the performance of the new Galaxy S21 series this year is nothing short of outstanding. In terms of software optimisations and general responsiveness of the devices, they’re practically perfect, and essentially the way the phones now behave is as optimal as can be achieved whilst still remaining reasonable

Finally, we arrive to the S21 Ultra. This is Samsung’s best phone ever. It’s not perfect, and I won’t be giving it any awards due to the camera quirks, but it’s as close as we’ve ever gotten to a no-compromise device in years
Ова се поклопува со моето искуство, овие работи не се зборат за уреди со багови кои се неподносливи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.666
Поени од реакции
38.846
Ми постираш дека наводно Samsung има еднакви проблеми како OP, за да го знаеш ова треба да имаш тазе искуство од двата табора, нели?

Еве едно,


20:00,

Уште едно,

6:48




И уште едно,




Ова се поклопува со моето искуство, овие работи не се зборат за уреди со багови кои се неподносливи.
чекај кога ќе ти пуштат некој апдејт за 6 месеци кога ќе ти ја прецвикаат батеријата упола. Тоа е проблемот со повеќето апдејти, ти пушта апдејт фаличен дали намерно или случајно и губиш на перформанси. Се сеќавам кога ми пуштија на редми ноте 4, два дена ми траеше батеријата првите 2 месеци и после тој апдејт ми се преполови.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Ми постираш дека наводно Samsung има еднакви проблеми како OP, за да го знаеш ова треба да имаш тазе искуство од двата табора, нели?

Еве едно,


20:00,

Уште едно,

6:48




И уште едно,




Ова се поклопува со моето искуство, овие работи не се зборат за уреди со багови кои се неподносливи.
џабе ми постираш видеа секако нема да ги гледам, 90% од овие се платени ги заболе кур за самсунг или оп ако му платат ке ги изрекламира, може одма да се најдат со проблеми





0 од комјунити има самсунг.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Кога ќе користиш флагшип од двата производители, врати се да продискитираме.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
а кој рече дека не сум користел?

ти ако си имал проблем со 1 телефон мислиш си релевантен да тврдиш дека само они имаат багови?

фактите си стојат дека самсунг и оп прават апдејти со багови, и само фанбој може да каже дека едните прават другите не.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Кои си ги користел, и кога?
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.945
Најдобар software experience нуди ОП. Oxygen OS им е најблиску до сток Андроид.
Не се без мана, ама далеку се од други производители во Андроид светот, па дури и Самсунг.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Од 10 до 15к што е најдобра опција? Приоритет камера и батерија, би се користел само: маил, социјални мрежи, сликање.

Xiaomi Redmi Note 9 4GB/128GB LTE Dual SIM Onyx Black
vs

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB LTE Dual SIM Ocean Blue
vs
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6GB/64GB LTE Dual SIM Interstellar Grey
vs
Samsung Galaxy A12 A125F 6.5" 4GB/64GB Dual SIM Black
vs
Huawei P40 Lite 6GB/128GB Midnight Black
vs
Xiaomi Poco M3 4GB/64GB LTE Dual SIM Power Black

Кој од овие би го одбрале вие и зошто?

Буџетот е тој, првично беше 200 евра макс али до 15к ќе може да се снајдат ако е уредот значително подобар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom