Телефонскиот број не постои

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Истото беше и кај мене лани. Број од ДР Конго ми ѕвонеше

Затоа што не е T-Home. Броевите од T-Home за Скопје се:
02/20ХХХХХ
02/24XXXXX
02/25XXXXX
02/26XXXXX
02/27XXXXX
02/30XXXXX
02/31XXXXX
02/32XXXXX
Овој број е од другите оператори кои нудат услуги за телефонија. Со оглед на нулите, би рекол дека е од некоја компанија.
некогаш системски се случува да заталка некој повик, не е дека некој намерно ти вртел од таму :)
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Ми треба помош доколку некој знае од каде е овој број мислам дали е компанија или некоја институција или пак некое физичко лице проблемот е во тоа што не можам да му вртам ми вели телефонскиот број не постои па доколку имате некои информации добро ми дошла пошто појма немам да не е нешто хитно инаку еве го бројот
38925271000
Kaков хитен бе па ти!:) Ова некој од административците нема што да прави на работа па си sврцка на броеви.Ич не се секирај
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Хм, еве да споделам и јас една случка. Веќе 7-8 пати се дешава да ми ѕвони некој број (различен) еве конкретно денес овој +234 813 939 9124 и пишуваше Нигерија. Исто ми се случи еднаш исто вака долг број и да пишува Ангола. Ѕвонат по 2-3 пати и прекинуваат. Еднаш во 4 сабајле 2 пати до крај ѕвонеше Анголскиот број, нормално не кренав мислејќи дека е вирус и дека ќе ме штави на сметка пошто сум на пост пејд.
Прееска мене ми ѕвонеше +242 проверив, конго.. ја кренав и одма се прекина сигналот чим кренав, на другар вчера му ѕвонеше нешто +402 нешто така нез точно... втф иначе неверувам да ти напраат сметка коа ке кренеш не гледам како е можно едино ако ти им вртиш назад, што ако е некој стар чоек нема да примети па може ке се јави
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Прееска мене ми ѕвонеше +242 проверив, конго.. ја кренав и одма се прекина сигналот чим кренав, на другар вчера му ѕвонеше нешто +402 нешто така нез точно... втф иначе неверувам да ти напраат сметка коа ке кренеш не гледам како е можно едино ако ти им вртиш назад, што ако е некој стар чоек нема да примети па може ке се јави
Мислам дека и тебе ти зема пари од странсво ако ти звони некој. Баш гледав на деталнава сметка за минатиот месец, дојдовен повик од БГ ми беше наплатен на ВИП.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Мислам дека и тебе ти зема пари од странсво ако ти звони некој. Баш гледав на деталнава сметка за минатиот месец, дојдовен повик од БГ ми беше наплатен на ВИП.
Нема шанси
ако си ти у странство и ти ѕвони некој тогаш те цепа роаминг без разлика што те бараат
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
се јавив на ифнормации голема благодарност на @Plavooka воедно и на сите на одговорите и ми рекоа некоја компанија Матрикс гледам по интернет нема ништо кој ти знае што е исто сабајлето ми вртеше и некој бугарски ама сум спиел не сум чул луда работа
ВОЕДНО МИ ДОЈДЕ ИДЕЈА ТЕМАТА ДА БИДЕ ЗА ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ КОИ ГИ НЕМАТЕ ВО ИМЕНИК ИЛИ ПАК СЕ ОД СТРАНСТВО ПА ДОКОЛКУ НЕКОЈ ИМА ИНФОРМАЦИИ ДА СИ ПОМАГАМЕ ЕДНИ НА ДРУГИ
 
Член од
16 октомври 2013
Мислења
80
Поени од реакции
58
На мајка ми и вртеше еден број 0000 и она се јавила, никој ништо не и зборел, сметката на крајот од месецот не беше поголема од вообичаено, после тоа и вртеше уште еднаш и она не се јави (јас така и реков).
Исто пред неколку години знам дека ми дојде порака дека сум добитник на 100 илјади фунти од некој африкански број. Секако дека не вртев назад на тој број. Можеби пропаднаа 100 илјади ама не верувам :D
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175
се јавив на ифнормации голема благодарност на @Plavooka воедно и на сите на одговорите и ми рекоа некоја компанија Матрикс гледам по интернет нема ништо кој ти знае што е исто сабајлето ми вртеше и некој бугарски ама сум спиел не сум чул луда работа
ВОЕДНО МИ ДОЈДЕ ИДЕЈА ТЕМАТА ДА БИДЕ ЗА ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ КОИ ГИ НЕМАТЕ ВО ИМЕНИК ИЛИ ПАК СЕ ОД СТРАНСТВО ПА ДОКОЛКУ НЕКОЈ ИМА ИНФОРМАЦИИ ДА СИ ПОМАГАМЕ ЕДНИ НА ДРУГИ

ЕОС Матрикс претпоставувам, имаш некој заостанат долг..
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
02510ххх од ваков нешто број се јавиле и барале број од некој комшија:eek:
 

zxcv

tu ti tu rum tu
Член од
23 октомври 2010
Мислења
133
Поени од реакции
139
Ми треба помош доколку некој знае од каде е овој број мислам дали е компанија или некоја институција или пак некое физичко лице проблемот е во тоа што не можам да му вртам ми вели телефонскиот број не постои па доколку имате некои информации добро ми дошла пошто појма немам да не е нешто хитно инаку еве го бројот
38925271000
da ne dozna nesto za brojot?? i mene mi vrti istiot broj.. koga ke mu krenam se slusa nesto guzva, kako vo kancelarija..
 
Член од
19 април 2012
Мислења
37
Поени од реакции
15
Пред неколку години мене ми вртеше некој со непознат број, притоа ми земаше од сметката. Следен пат по долго време сврте пак, (доцна ноќе) шепотеше нешто на албански, пак ми скина од сметката (припејд), и за минута-две му се „испушти“ бројот и два пати ми се појави 071 714 886. Никогаш не му се јавив да видам шо сака, ма да го прашував, ќутеше онака манијачки, си праеше промет, шепотот мислам дека беше од женско, нејсе, има сешто во овие комуникацискиве технологии. Го/ја нема оттогаш, ама и тел. го направив да ги одбива тие без ID.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom