Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
5 август 2007
Мислења
3.581
Поени од реакции
2.571
Досаѓам на темава, ама ајт.

Чим немаш такви проблеми при симнувањето, што е битно дали speedtest ти покажува 10, 20 или 30mbps? :)

Како и да е, знае понекогаш да зеза тоа, така да, или пробај на друг сервер, или потполно друг мерач.
Ама финтава е, шо преку Опера пример, споро ми симнува.Еве кажете некоја страна,од кај што симнувате брзо,да пробам да видам како че оди.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
T-Home со нови пакети од април - повеќе бесплатни минути, поголем трафик, подароци итн.
Зависи само колкав период сте на Т-Хоум и колку трошите.
 
P

Princ

Гостин
Ама финтава е, шо преку Опера пример, споро ми симнува.Еве кажете некоја страна,од кај што симнувате брзо,да пробам да видам како че оди.
Пробај овде
Само не го симнувај целиот, нема ништо во зипот :icon_lol:
T-Home со нови пакети од април - повеќе бесплатни минути, поголем трафик, подароци итн.
Зависи само колкав период сте на Т-Хоум и колку трошите.
Да видиме... иако очекувам поголем трафик. Минути имам многу со пакетов (Comfort+), брзина исто така... трафик нека пуштат.
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Јас слушнав дека на 1 април ќе најават флет пакети.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
само лимитот да го покачат и аплоадот
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.394
Поени од реакции
580
T-Home со нови пакети од април - повеќе бесплатни минути, поголем трафик, подароци итн.
Зависи само колкав период сте на Т-Хоум и колку трошите.
Дај линк да прочитаме нешто за ова , или муабети се само ?
Ако има трафик поголем , супер ќе биде , пошто џабе ми се поголеми брзини кога за 15 дена ќе го потрошам месечниот лимит , па сега се мачам на 64/64 :nesum:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Шо сакаат нека пуштат, преваранти се и точка, решението за мене ке биде раскинување на договорот!!!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Шо сакаат нека пуштат, преваранти се и точка, решението за мене ке биде раскинување на договорот!!!
Хах ако телеком се преваранти не знам што е со другиве.
Можеби порано беше така но сега дефинитивно не е така.
Сватете дека другиве се ситни риби на телеком, мрежата е нивна.
Второ никој ама баш никој не може да ме убеди дека има подобар КВАЛИТЕТ и ЦЕНА на едно место.
Поз
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
најдобри се бе. со месеци се нешто работат се нешто прават. со денови интернет немат луѓето.
и како баш погодуваат кога да работат.
дента си го држат и навечер кога баш ќе ти треба интернет на нив им текнува нешто да работат и на секое 3 минути интернетот да паѓа.
преваранти најголеми се. другите се ситна риба за мт.нет.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.581
Поени од реакции
2.571
Пробај овде
Само не го симнувај целиот, нема ништо во зипот :icon_lol:

Да видиме... иако очекувам поголем трафик. Минути имам многу со пакетов (Comfort+), брзина исто така... трафик нека пуштат.
Слабо,со 200 ми симнува, и на Опера,и на Хром и на Експолрер.Шо можи да е мајката????А баш сеа еден торент досимнував,со 860 се симнуваше.
И да не стани забуна,од ко го досимнав торенто пробав со ова.:toe:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Неможе да имаш иста брзина симнувајќи со торент и вака. Ни мене не ми отишло со некоја голема брзина, освен со рапид премиум, а со торент си шиба.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
па треба и од брз сервер да се симнува.
имај ти и гигабит врска али кој сервер ќе ти даде со толку да симнуваш.
и што се занесувате со таа брзината, ко тоа да е најважно во една интернет конекција.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27







Изгледа јас сум првиот корисник на Макс АДСЛ 100 гб со 10 мега бита. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom